Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hullámzó láz mitől van?

A hullámzó láz mitől van?

Figyelt kérdés
Egy ismerősön covidos lett, hála Istennek viszonylag enyhe tünetekkel. Viszont hol volt láza hol nem holott úgy tudtam hogy amikor fázunk akkor az immunrendszer felkészül a "küzdelemre", amikor izzadunk akkor pedig már túlvan rajta. De akkor miért emelkedik újra, vagy fordítva, miért csökken ha még van vírus a szervezetben?
2021. ápr. 5. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy ilyen betegség.
2021. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sosem éltem át még egyenletes lázat, más fertőzéseknél sem.
2021. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, 63 éves családtag lett covidos, egyik napról a másikra rosszul lett. Folyamatosan lázas volt, köhögött, aztán reggelre semmi, utána megint. 2 nap múlva már mentőt kellett hívni hozzá, 4 hónapja kórházban van. Stabil az állapota, de nem tudja abbahagyni a köhögést, a bal tüdeje összeomlott. Ha rosszabbodik az állapota lélegeztető gépre kerül.


Az orvos azt mondta nem szabadott volna várni, azonnal ahogy rosszul lett hívni kellett volna mentőt, mert ha nincs ellátás napok kérdése és belehal. Az ingadozó láz nálunk is jelen volt, az orvos azt mondta a napszakok miatt. Estére pihenni akar a szervezet, ezért felmegy a láz. Ezt mondta. Be bízd a véletlenre, ne higgy el semmit amit ezek a vírustagadó tömeggyilkosok mondanak. A tényeket nem tudják meghamisítani.


A láz annak a jele, hogy dolgozik valami ellen a szervezete. Az a jó, ha van.

2021. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó én most igazából nem a covidra akartam ezt kihegyezni, ezért a kérdés szempontjából az, ki hogy viszonyul ehhez a vírushoz, irreleváns. Én általánosságban lennék kíváncsi a láz folyamatára a kérdésben megfogalmazottak szerint. Illogikusnak tűnik hogy egy küzdelem kellős közepén pont úgy dönt a szervezet, hogy most akkor pihen. Ráadásul ha pihenni szeretne akkor pont lemenne, mert a lázas állapot több energiát emészt fel. Vagy rosszul tudom?
2021. ápr. 5. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:

4: Pedig de, ilyen a szervezet :) bízd rá, elvileg tudja mit kell csinálni.

Mint írtam, a láz annaka jele, hogy dolgozik a szervezet, az csak jót jelenthet.

2021. ápr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!