Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért igazságos, hogy van,...

Miért igazságos, hogy van, akinek 1-4 oltást felajánlanak, válogathat heteken át, másnak meg egyet sem 50 évesen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 02:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Krónikus betegséggel, így nem az van, hogy akiknek volt lehetőségük kapni, előbb kapták, mind krónikus beteg volt, ezért kapták előbb.
2021. ápr. 8. 03:07
 2/15 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam olyat, hogy bárki is válogathatott. Időpontra hívták és megmondták neki, mit fog kapni. Maximum azt visszautasíthatta.
2021. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én se hallottam olyat, hogy válogathat nagyon, max annyi volt, hogy szólt a dokinak, hogy ilyen meg olyan betegsége van, hogy gondolja át és aztán a doki később hívta, hogy most ez van és kéri, vagy sem.. de nincs olyan, hogy 4 féle ott van egy időben, szóval aki visszautasítja az később kap, hogy mennyivel az kérdés.



Ami az oltások elosztását illeti, van aki előrébb kerül, pedig nem veszélyeztetett egészsége alapján, az biztos, de ők külön sorban vannak (orvosok, eü dolgozók, tanárok stb.)


Hogy figyelembe veszik-e az eü állapotot? Én úgy látom, hogy valamennyire igen, mert van pár ismerős akik együtt regisztráltak, de a vérnyomás problémával hamarabb kapott időpontot. Viszont azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az adagok kiosztása több szálon történik és egy egészségi állapot alapján nem veszélyeztetett is előrébb kerül, mert adminisztráció és oltás adás szempontjából "egyszerűbb",vagy mert az adott megye fertőzöttebb.

2021. ápr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Válogat alatt arra gondoltam, hogy 2-3 féle oltást elutasít amíg azt nem ajánlják neki amit akarna.
2021. ápr. 8. 09:21
 5/15 krwkco ***** válasza:
78%

Amikor valaki visszautasít egy bizonyos fajta oltást, akkor lehetővé teszi, hogy azt az oltást más kapja meg. Olyan, aki elfogadja, mert jobban rá van szorulva.

Tekints az oltásvisszautasításra, mint jócselekedetre.

2021. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem semmit nem ajánlottak,több fiatalabb, egészséges ismerősnek meg többet is.
2021. ápr. 8. 10:02
 7/15 krwkco ***** válasza:
85%

"Nekem semmit nem ajánlottak,több fiatalabb, egészséges ismerősnek meg többet is."

Ez egészen más probléma. Nincs köze az oltásvisszautasításhoz.

Több oka is lehet:

- ellenőrizd le , hogy érvényes-e a regisztrációd

- más körzetiorvoshoz tartoztok. Az oltandók sorrendbeállítása egy agyrém. A körzeti orvosoknak azonos számú oltóanyagot vagy beküldési lehetőséget adnak. Pl. 1-1 ampullát 10 adaggal. Ahol kevés az idős, ott a fiatalabbak hamarabb sorra kerülnek.

- lehet, hogy a körzeti orvosod nem tudja fejből, hogy kinek milyen krónikus betegsége van. Nincs ideje, hogy utánanézzen. Azt oltja, aki rajta van a kapott listán és elsőre felveszi a telefont.

2021. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok a listán. A fiatalabb egészséges beoltottak közül többen az én orvosomnál vannak, köztük rokonok is, igy biztos, hogy elhiszem, ha azt mondja, hogy sose volt kronikus beteg.
2021. ápr. 8. 10:46
 9/15 krwkco ***** válasza:
100%

Akkor próbáld felhívni a körzeti orvosodat. Lehet, hogy nem lesz egyszerű.

Mondd el, hogy aggódsz a krónikus betegséged miatt, bármelyik oltást elfogadod és bármikor (vagy mikor) tudsz oltásra menni.

Ha rajta vagy a központilag kiküldött listán és a körzeti orvos elunja a telefonálgatást, be fog hívni.

2021. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9-essel egyetértek. Hívd fel! Sajnos el vannak a dokik havazva szerintem, de ha szerencséd van lehet behív, vagy oltópontra küld..
2021. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!