Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért igazságos, hogy van,...

Miért igazságos, hogy van, akinek 1-4 oltást felajánlanak, válogathat heteken át, másnak meg egyet sem 50 évesen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 02:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Én csak a Modernát és a Pfizert kaphatom meg. Kaptam a Modernára időpontot, de ott kiderült, hogy azt se, csak a Pfizert. Úgyhogy hosszas utánajárással megkaptam azt, de nem ment könnyen, mert a háziorvosnak nem volt lehetősége rá, ő hetente kapott egy időintervallumot hol ide, hol oda, hogy küldheti a pácienseit és ők azt kapták, ami ott rendelkezésre állt. De van olyan háziorvos, aki a nála jelentkezőket megkérdezi, hogy melyiket szeretnék és addig nem is szól, amíg nincs arra lehetőség.
2021. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
#11 Előző, miért nem kaphattál Modernát? Nem volt elég vagy egészségügyi oka van?
2021. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert ugyanaz a vivőanyaga, ami egy olyan - évekkel ezelőtt kapott - oltásomnak, amitől volt egy több hónapig tartó mellékhatásom. Úgyhogy azt mondták, hogy nem szabad kockáztatni. Az az oltásmellékhatás egy spéci eset volt, nem szerepelt a lehetséges mellékhatások között sem, hónapokig vizsgálgatta valami bizottság, és nem sütötték ki, hogy mi volt az oka.
2021. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hm... érdekes, azt gondolnám a Moderna és Pfilzer kb egyforma, csak más csinálja..

Köszönöm az infót..

2021. ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

A hatóanyaga egyforma, a vivőanyag és egyéb segédanyagok nem egyformák.

Ugyanez volt az oltásmellékhatásnál is: a mellékhatást kiváltó oltás egy ismétlőoltás volt, viszont nem ugyanaz volt a gyártója, mint a korábban kapott sorozatnak, amelyik nem váltott ki mellékhatást. De azt mondta az orvos, hogy mivel ugyanaz a hatóanyag, ezért "ugyanaz" az oltás, felcserélhető a kettő. Pont a másikat tudták beszerezni, ezért azt adták be. Csak abban más segédanyagok voltak, például ez a bizonyos - egyébként ártalmatlannak tűnő - vivőanyag is, ami a Modernában is megtalálható. De hatóanyag szempontjából tényleg ugyanaz, nyilván nem is a hatóanyag váltotta ki a mellékhatást, hanem valami egyéb összetevő. És ezért tekintik a Modernát és a Pfizert is ugyanannak. Ugyanaz a hatóanyag, ugyanaz a hatásmechanizmus, hogy még mit spriccelnek be mellé, annak általában elenyésző a jelentősége. Nekem meg pechem volt.

2021. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!