Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi alapján válogattok a...

Mi alapján válogattok a vakcinák között?

Figyelt kérdés

Azt nem értem, ha valaki nem orvos, mikrobiológus, immunológus, vagy hasonló szakmabeli, mi alapján utasít vissza egy-egy felkínált vakcinát.

Nekem ez kb olyan, mintha egy japán étteremben, egy japánnal írt étlapról kéne választanom kép nélkül.

Egyedül az AstraZeneca visszautasítását értem meg, meg azt, hogy nem mernek olyat választani, amivel esetleg később nem tudnának kulföldre utazni.

De amikor azt hallom, hogy csak az oroszt, vagy csak a modernát fogadom el, vagy hallottam olyat, h valaki megvárja a johnon&johnson-t, azt nem értem.

Mi alapján válogatnak?

Egyébként én elfogadtam az Astrát, mert jobban féltem a covidtol, mint a vakcina körüli hírektől...



2021. ápr. 8. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Én Astra-t kaptam, nem volt semmi bajom. Nem bánom, hogy ezt kaptam. Nagyobb esélye lett volna, hogy a fogamzásgátlótól kapok vérrögöt. Kicsit szerintem túl van tolva a pánik körülötte, arról nem beszélnek hogy a Pfizertől meg lehet süketülni pl mellékhatásként.
2021. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Megsüketülni? erről még nem hallottam. hol mondták
2021. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Néhány lehetséges indok:


Kínai - nem küldték el a teljes dokumentációt, nincs EMA engedély rajta


Orosz - nincs EMA engedély rajta (ezt fogom kapni a tervek szerint)


AstraZenaca - megy a hírverés a vérrögről. Ha Nyugaton néhány ország nem adatatja, akkor én miért?!


Johnson&Johnson - csak egyszer kell oltani (ez pozitívum!)

2021. ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is a J&J-t preferálom, az 1 adag végett, de csak akkor, ha kötelező lesz valamit beadatni. Nem igazán bírom az ilyen dolgokat, mint az injekció és a vér látványa. Plusz a kísérőnek se mindegy 1 vagy 2 nap szabit kell kivegyen.
2021. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szputnyikra volt lehetőség, elfogadtam.

Volt 3 vakcina, amit szívesebben adattam volna be mint a többit-egyébként pont az orosz az egyik - ( gyógyszerész és orvos is van a családban) de ennek ellenére ha nem az általam preferált oltóanyag lenne elérhető is kérném.

2021. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Én nekem nem kellett kiharcolni hogy melyiket szerettem volna, mert pont azt kaptam.

Pl nekem fiatalon igyis van elég bajom, és eldöntöttem oltakozok, akkor azt is hadd én döntsem el melyik vacakot nyomatom magamba.

Szépen átolvastam kinek melyik problémára mit ajánlanak, és van egy bizalmi sorrendem is az oltást gyártó országok között, és így döntöttem.

2021. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosomnál Astra és Szputnyik volt, mikor sorra kerültem. Astra lett végül, mert van olyan betegségem, amire a Szputnyik nem a legjobb. Nem mondom, hog, teljesen nyugodt voltam a hírek után, de kaptam mellé vérhígítót, és megnyugtattak, hogy minimális esély van, hogy gond lesz vele. A keletiekkel annyi bajom lett volna, hogy kérdéses még, hogy az eu elfogadja-e, bár szerintem el fogja.
2021. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Én Astrát kaptam. Pfizert, Modernát akartam, de mivel azokra nem volt esély belátható időn belül, AZ-ra meg igen, így az lett.

Kínai volt az, amit egyetlenül valószínű visszautasítottam volna. Egyrészt mert nem teljesen hatásos, másrészt a politikai háttere miatt.

Oroszra lett volna még lehetőségem, de azt oltóponton adják, AZ-t pedig háziorvosnál. Pár éve kezdődött, hogy vérvételnél elkezdtem ájulni, így szerettem volna, ha jut rám elég figyelem az oltásnál is. Most is majdnem lefolytam a székről az oltás után, nem figyelt rám az orvos, de a kísérőm bent lehetett velem, így ő tudta kezelni a helyzetet.

2021. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Pfizer: Csak a csókosok kapnak belőle, mindig a kivételezett csoportok kapják. (Orvosok (mondjuk ők megérdemlik), tanárok, nyuggerek, orvosok haverjai-családtajgai). Halandó emberek nem kapnak ilyet.


Moderna: Ugyanez, csak jóval kevesebb mennyiségben, így még kisebb az esély.


Astra: Engem nem zavar a vérrögképződés, mivel statisztikailag nagyobb az esélye, hogy elüt a busz. Az jobban aggaszt, hogy az afrikai mutáns ellen hatástalan, miközben az egyik legjobban elterjedt variáns.


Szputnyik: Nekem megfelelne, csak nem hívnak be. Kapni fog EMA engedélyt, így az utazás nem lehet majd gond.


Kínai:Ez sem rossz, de még kevesebbet lehet tudni, mint a szputnyikról. 2 adag vagy 3 kell? Illetve valószínűleg nem kap EMA engedélyt, így talán nehézkesebbé válik majd az utazás, főleg EU-n kívülre (kivéve a közel-keletet).


Johnson&Johnson: Nagyjából a tökéletes oltás lenne (minden mutáció ellen véd, háziorvos is be tudja adni, 1 dózis), csak értelmezhető mennyiség május végéig nem lesz belőle, tehát nem lehet majd ehhez se csak úgy hozzájutni.

2021. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

#10 A Pfizer olyannyira "csókos", hogy a noname antiszoc nagyanyámat a noname falujában azzal oltotta a háziorvos. Az első között regisztráltuk be, nem is tudott róla, csak nézett hogy jöttek ki hozzá oltani.

Munkaelyemen szintén noname ötvenes kollégákat oltottak Moderna-val, akik nem betegek, csak egyszerűen sorra kerültek.

Én várandósként eleve csak a 2 oltóanyagot kaphattam, de az egyikben volt egy olyan segédanyag, ami már egy korábbi oltásnál gondot okozott, úgyhogy kizárásos alapon a másikat kaphattam csak meg, így rögtön 1 lett a sok lehetőségből.

2021. ápr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!