Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi alapján válogattok a...

Mi alapján válogattok a vakcinák között?

Figyelt kérdés

Azt nem értem, ha valaki nem orvos, mikrobiológus, immunológus, vagy hasonló szakmabeli, mi alapján utasít vissza egy-egy felkínált vakcinát.

Nekem ez kb olyan, mintha egy japán étteremben, egy japánnal írt étlapról kéne választanom kép nélkül.

Egyedül az AstraZeneca visszautasítását értem meg, meg azt, hogy nem mernek olyat választani, amivel esetleg később nem tudnának kulföldre utazni.

De amikor azt hallom, hogy csak az oroszt, vagy csak a modernát fogadom el, vagy hallottam olyat, h valaki megvárja a johnon&johnson-t, azt nem értem.

Mi alapján válogatnak?

Egyébként én elfogadtam az Astrát, mert jobban féltem a covidtol, mint a vakcina körüli hírektől...



2021. ápr. 8. 21:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
22%

#11 Pontosan leírtad, hogy kik kapnak Pfizert: Nyugdíjasok, várandósok stb.


Halandó 30-50 éves ember, hacsak valaki nem mondja vissza, nem fog kapni Pfizert vagy Modernát :).


Több ismerősömet is beoltották már, a következő volt a szitu 10/8 esetben (maradék 2-ben astrát ajánlottak):


Háziorvos: Van kínai/orosz, kell, vagy nem? Pfizerre/Modernára minimum heteket, de inkább hónapokat kell várni.

2021. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem, ez úgy volt, hogy a háziorvosok a húsvét előtti napokban kaptak időpontot sztk-ba, hogy x időre beoszthatják a betegeiket, Modernára. És aki sorra került, hívták. Több ötvenes éveiben járó, kutyabaja ismerősöm is így kapott, hogy csütörtök este hívta a háziorvos (pénteken szünet), hogy szombaton menjen ide-oda rendelőintézetekbe. Így kaptak Modernát, senkinek se a csókosai, ez egyszerűen véletlenül dől el és alig valamivel előtte, hogy ki hova mehet. De lehet, hogy máshol máshogy van és te abból következtetsz. Nálunk pl. a háziorvos nem olt, csak időpontokat osztanak nekik a környező oltópontokra, nem válogathat ő sem.
2021. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez Budapestre és pest megyére vonatkozik csak... Hát igen, tudjuk hova kellett volna rakni az x-et.
2021. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%
Holnap kapunk pfizert, apukám (45), tesóm (20) és én (22). Se egészségügyi problémánk, se terhességünk, se orvos ismerősünk nincs.
2021. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!