Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 33 éves nő vagyok és az...

33 éves nő vagyok és az Astrazenecát fogom megkapni. Össze-vissza olvasok a neten mindent. A hozzátartozóim azt mondják meg fogok halni tőle, mert fiatal vagyok. Tapasztalata ezzel a vakcinával?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 20:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
85%

Szia! Pontosan egy hónapja kaptam az AstraZeneca 1 oltást, egy napig volt lázam, izomfajdalmam. Azóta is jól vagyok, semmi bajom,és a környezetemben lévő hölgyeknek sem, akik ezt kapták.

38 éves vagyok.

Túl sok a negatív hír, és sajnos a negatív ember is. 😔

2021. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
#29 nekem is megnézték anno
2021. ápr. 11. 14:51
 33/41 anonim ***** válasza:
96%

27 éves vagyok, Astrát kaptam múlthéten, mivel a para miatt lemondták, nekem meg mázlim volt. Én ezt tartottam a legjobb döntésnek: ha utánaolvasol, a kísérletek során a kontrollcsoportban több volt a vérrögképződés... Ennyire gyakori szövődmény. Ráadásul a Covid eleve nagyobb eséllyel okoz vérrögöt, szóval...

Én annyit csináltam, hogy előtte megnéztem a tüneteket, hogy ha baj van, azonnal tudjam hívni a mentőt, és akkor még jó eséllyel bele sem halok. Ha a covidot kapom el, jóval nagyobb esélyem van nem kigyógyulni. Márpedig, ha ezt a vakcinát elutasítom, a jó isten tudja, hogy mikor kerülök sorra ennyi idősen, krónikus betegség nélkül.

Két napig hőemelkedésem volt, aluszékony voltam, ma tökéletesen energikus vagyok már, jókedvű, csak a helyi fájdalomból maradt kicsi.

2021. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval, én 24 éves nő vagyok, trombózis hajlam nincs (nézték korábban). 2 napig voltam rosszul, 1 nap láz, majd 1 nap gyengeség, fejfájás.

Az oltást én délután 1 körül kaptam, éjfélre lázasodtam be. Miután beadják még fél órát ott kell maradj kb, ez a protokoll (hogy nem reagálsz-e rosszul - allergiás reakció kiszűrése miatt van, nem kötődik a vérrögös sztorihoz.)


Nagyon hamar elmúlik ez a megviseltség, és úgy gondolom, hogy okos döntés elfogadni ezt a vakcinát, ha felkínálják. Több a műbalhé a médiában látható pánikkeltés mögött, mint a valós tartalom.


Elvileg az első jelentős védettséget ad már, másodikat 180 nappal rá kapod majd.

2021. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi az esélye, hogy valami probléma legyen. Olvasd el, hogy milyen jelekre kell figyelni, és akkor időben tudnak segíteni ha esetleg mégis komplikáció lép fel, de tényleg kevés az esély erre. Ismerek egy 25 éves meg egy 31 éves nőt akik ezt kapták, jól vannak, meg persze több millió másik ember is, aki ezt kapta. Angliában a 30 éven aluliaknak nem ajánlják ezt a vakcinát, de csak akkor nem ha olyan alacsonyak az esetszámok, mint most, de ettől függetlenül aki kéri annak beadják, tehát nem gondolják, hogy annyira veszélyes. De Magyarországon nem ilyen jó a helyzet, és a covid nagyobb veszélyt jelent ezért szerintem jobb, ha beoltatod magad.
2021. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok, én is Astra-t kaptam, a hidegrázáson és a hőemelkedésen kívül semmi problémám nem volt. :)
2021. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Szputnyik lesz. Ma beszéltem az orvossal és engedte a cserét. Péntek este megyek. :-)
2021. ápr. 12. 17:20
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan férfi vagyok, de ezt kaptam pénteken. Éjszaka hidegrázás, másnap hőemelkedés. Vasárnap és ma már semmi, csak kicsit fáj a karom még, ha hirtelen mozdulatot teszek.
2021. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Sputnik? Meg fodod bánni.
2021. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

39-es

Miért?

2021. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!