Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meghalt a barátnőm koronavírus...

Meghalt a barátnőm koronavírusban. Nem tudok magamhoz térni, azóta rettegek?

Figyelt kérdés

Gimnázium óta vagyunk barátnők. Mindent megbeszéltünk egymással. Ott voltunk egymás esküvőjén, amikor megszülettek a gyerekeink, életünk minden nagy és kicsi eseményénél. 32 éves volt, egészséges, igen, túlsúlyos kicsit. De ez igaz a fél országra, nem gondolta sem ő, sem mi rizikónak. Múlt héten kapta el a betegséget, hirtelen lett rosszul, gépre rakták, pár napra rá elment. Azon kívül hogy mérhetetlenül hiányzik és nem tudom felfogni, hogy ez megtörtént, bűntudatom van. Nem igazán vette egyikünk se komolyan ezt az egészet,nem volt a környezetünkben beteg, nem éreztük annyira a súlyát. Homeofficeban dolgoztunk, nem jártunk nagy tömegbe, de találkoztunk barátokkal, sétálgattunk és éltük az életünket a körülményekhez képest is rendesen. Most zokogok, mert ha több eszem lett volna és komolyan vettem volna, akkor lehet ez az egész nem történik meg. Tudom, felnőtt ember volt, de akkor is azt érzem, hogy kicsit az én hibám, az én felelőtlenségem is a halála. És ezt most vele beszélném meg, de ő nincs itt.

Azóta meg rettegek, hogy elkapom én is ezt a szart, és itt marad a családom egyedül, vagy ők kapják el és bajuk lesz,nem merek menni sehova, nem engedem a férjemet és a gyerekeket sem, akik persze túlzásnak tartják. Azt érzem olyan mély ez a gödör, hogy nem látom a tetejét. Mindenben vagy a barátnőm hiányát vagy a virus veszélyét látok, nem tudok aludni és folyamatosan szorongok.

Tudom, erre nem sok válasz van, ez nem is kérdés, de jól esett kiírni.



2021. ápr. 18. 00:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/125 anonim ***** válasza:
62%

Őszinte részvétem a barátnőd miatt! Nagyon sok emberre fordul elő ugyanez.

Ha okolod magad, azzal semmin nem segítesz, viszont jó, hogy leírtad a tapasztalataidat. Mondjuk azt nem gondolom, hogy aki még mindig nem látja, mennyire veszélye a helyzet, azt meg fogja győzni róla, hogy jobban vigyázzon :-/

Ha nagyon őszinte vagyok, akkor azt kell mondjam, aki vírustagadó, oltásellenes, annak sajnos kell egy személyes tapasztalat, hogy megértse. Egyre több embernek vannak ilyen fájdalmas tanulságai, ezért is nő az oltási hajlandóság. Rettenetes ezt látni, de az empátiaszintem csökkenőben van.

Amikor minden nap a mindennapi megfeszített munka után odaülök a social media oldalakhoz azzal a szándékkal, hogy emberéleteket, egészségeket mentsek meg ott is, megértessem az emberekkel, mennyire gáz a helyzet, a legfrissebb, legjobb tudásom szerint, kétségbeesve próbálom megmenteni őket (leginkább saját maguktól), és azt látom, hogy lepontoznak, lehülyéznek, mocskolódnak, virtuálisan leköpködnek, akkor néha úgy gondolom, hogy egyszerűen nem érdemlik meg a segítő szándékot. Bocs, ez tudom, most nagyon kemény, de innen nézve is.

De nem tudom feladni a küzdelmet, mert az életemet tettem fel rá, hogy még azokat is megpróbálom megmenteni, akik mocsokul viselkednek velem, velünk.

Nem tudnám elviselni, ha hagynám őket meghalni, és nem tennék semmit. Ez nagyon fájdalmas, kimerítő, lélekölő dolog. Nagyon fáradt vagyok...

Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy hallgasson az orvosaira, a kutatókra, akiknek ugyanez a szándékuk, és fordítsanak hátat a könnyebbnek tűnő utaknak (konteógyártás, Gödény olvasás, Lenkei imádat!) Segítsenek minél több emberi életet megmenteni! Most a politikai, emberi ellentéteket nagyon messzire félre kell rakni, és csak erre koncentrálni!

Kérdező: Nagyon jól teszed, ha oltatod magad, maszkot hordasz oltás után is még ameddig nem csökken a vírusterhelés. A gyerekeimet én sem engedem sehova, mivel mi mindeketten oltottak vagyuk a párommal, már csak rájuk kell nagyon vigyázni, mert bár szerencsére kevés a gyermekek között a súlyos, halálos fertőzés, még egyáltalán semmit nem tudunk arról, mit okoz a vírus hosszú távon! A vírus legyőzése után lesz itt még probléma sajnos, úgyhogy próbáljatok meg még kitartani, és ha nem feltétlenül muszáj, ne menjetek sehova.

Nem kell rettegni, viszont fegyelmezetten betartani a szabályokat.

Az oltással legalább a hosszú távú szövődményeket, a kórházba kerülést megúszod (Az oltási utasítások betartásával!), ami már nagyon nagy szó!

Tiszta szívből kívánok mindenkinek jó egészséget!

2021. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/125 anonim ***** válasza:
12%

Mikor halt meg?

5 napra visszamenőleg nincs ilyen adatunk.

2021. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/125 anonim ***** válasza:
80%
Őszinte részvétem. Teljesen természetes, ami veled történik.
2021. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/125 anonim ***** válasza:
83%
#12 Vasárnap van... Egyébként csak ennyi a hozzászólnivalód? :-(
2021. ápr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/125 anonim ***** válasza:
33%
Én sem találom sehol ezt a halálesetet. Hol lehet ezekről még informálódni? [link] én ezt az oldalt használom.
2021. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/125 anonim ***** válasza:
29%
11-es, azért pontozhatnak le sokan, mert nem mindenkinek jön be az ömlengős megfogalmazásod. Amit te csinálsz az az úgynevezett virtue signalling, ami ízléstelen, kulturálatlan és visszatetsző viselkedésnek számít sokak szemében.
2021. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/125 anonim ***** válasza:
83%
Részvétem a barátnődért!
2021. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/125 anonim ***** válasza:
10%
Az oltás nem véd semmitől.
2021. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/125 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Igyekszem felállni és megfogadom a hasznos tanácsokat. Vigyázzon mindenki magára!
2021. ápr. 18. 18:40
 20/125 anonim ***** válasza:
84%
Legalább a gyászolókat hagyjátok békén, hát ti nem tiszteltek semmit és senkit??? Nincs bennetek semmi jóérzés?
2021. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!