Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid: Hova fordulhatok, ha a...

Covid: Hova fordulhatok, ha a háziorvos az alapbetegségeim ellenére sem hív be oltásra? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 41 éves vagyok, Budapesten élek. Mivel a háziorvosomtól az első oltás körülbelüli időpontjára vonatkozó kérdésemre nem kaptam választ e-mail-en többedszerre sem, így telefonon hívtam őt néhány napja és annyit mondott: „Fogalmam sincs. 900-an vannak ön előtt.”

Ezután a koronavirus.gov.hu -n lévő telefonszámot felhívtam, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy a helyi Népegészségügyi Osztályhoz fordulhatok. Nos, megtettem, de azt mondták, hogy ők nem illetékesek. Megadtak egy másik számot, de ott sem kaptam segítséget, csak azt mondták, a háziorvosomhoz forduljak.. Vicc az egész.

A helyzet az, hogy sok helyen már Húsvét óta oltják a nálam másfél évtizeddel fiatalabb, egészséges embereket. Nekem vannak alapbetegségeim, mégsem hívnak, pedig az elsők között regisztráltam.

Hova fordulhatok, hogy „felülről” szóljanak a háziorvosnak. Mert megpróbáltam már a fentieket, de nem kaptam segítséget sehol.

Köszönöm szépen előre is!



2021. ápr. 18. 17:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Leellenorzted? Listán vagy egyáltalán?
2021. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Igen, persze, ellenőriztem és ott vagyok a listán.
2021. ápr. 18. 17:17
 3/32 anonim ***** válasza:
79%

Tegnap kaptam meg az első oltásomat, pedig az első héten regisztráltam.

Ja és 70 éves vagyok.

2021. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%
Semmi cinikus és rosszindulatú nem volt a válaszomban, ezt te feltételezed. Ha alig van betege az orvosnak, akkor nem igazán értem, hogyan lehetnek még 900-an előtted. Másrészt ha kevesen vannak a körzetében, akkor valószínűleg arányosan kevesebb oltást is kap. Csak az életkori- és betegségeloszlást elfelejtették odafönt figyelembe venni.
2021. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

Azt hiszem, a Nemzetközi Oltóközpontban még lehet regisztrálni oltásra. Kb úgy megy a sorrend, mint egy háziorvosnál, de nem sokan jelentkeznek ott, talán előbb kerülsz sorra.

Esetleg az oltópontokat hívogathatod, hátha volt aznap olyan, aki nem jelent meg az oltása időpontjában valamiért, és nem tudtak eloltani egy adagot, azt megkaphatod, de akkor előre jelezd, melyiket fogadod el a betegséged miatt, mert ha onnan felhívnak, akkor kb 1 órád van odaérni az oltásért. Vigyázz magadra!

2021. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 7! A Nemzetközi Oltóközpont weblapján azt olvasom most, hogy "az előfoglalás lezárult". [link]

Nálunk a Bajcsy Kórház az oltópont, de ott azt a tájékoztatást kaptam, hogy már nincs ilyen lehetőség, hogy a megmaradt vakcinákat szétosztanák. (Gondolom, ha valakinek az ismerőse lennék, akkor lenne ilyen lehetőség..)

Köszönöm, hogy végre egy segítő szándékú hozzászólást olvashattam és a jókívánságot is!

2021. ápr. 18. 19:33
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Annyi oltás jön a következő hetekben, hogy biztosan sorra kerülsz.
2021. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%

Pár héten belül az összes regisztrált be lesz oltva, miközben további 7 millió vakcina fog érkezni.

Jelenleg is több mint 1millió Pfizer "porosodik" a hűtőházakban, mivel a magánbizniszben méregdrágán megrendelt orosz és kínai vakcinákat kell elpasszolni a népnek.

2021. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok! A háziorvos hozzáállását elnézve sajnos nem igazán reménykedem abban, hogy hamarosan sorra kerülök.
2021. ápr. 20. 10:31
 10/32 anonim ***** válasza:
93%

Pedig elvileg 1-2 héten belül biztosan megkapod, ne keseredj el!

[link]

A legtöbben a jelzett időintervallum kezdeti dátuma előtt 1-1.5 héttel már megkapják az oltást, úgyhogy nemsokára sorra kerülsz biztosan.

Tudom, hogy idegőrlő a várakozás, de tényleg hamar meglesz ;-)

2021. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!