Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid: Hova fordulhatok, ha a...

Covid: Hova fordulhatok, ha a háziorvos az alapbetegségeim ellenére sem hív be oltásra? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 41 éves vagyok, Budapesten élek. Mivel a háziorvosomtól az első oltás körülbelüli időpontjára vonatkozó kérdésemre nem kaptam választ e-mail-en többedszerre sem, így telefonon hívtam őt néhány napja és annyit mondott: „Fogalmam sincs. 900-an vannak ön előtt.”

Ezután a koronavirus.gov.hu -n lévő telefonszámot felhívtam, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy a helyi Népegészségügyi Osztályhoz fordulhatok. Nos, megtettem, de azt mondták, hogy ők nem illetékesek. Megadtak egy másik számot, de ott sem kaptam segítséget, csak azt mondták, a háziorvosomhoz forduljak.. Vicc az egész.

A helyzet az, hogy sok helyen már Húsvét óta oltják a nálam másfél évtizeddel fiatalabb, egészséges embereket. Nekem vannak alapbetegségeim, mégsem hívnak, pedig az elsők között regisztráltam.

Hova fordulhatok, hogy „felülről” szóljanak a háziorvosnak. Mert megpróbáltam már a fentieket, de nem kaptam segítséget sehol.

Köszönöm szépen előre is!



2021. ápr. 18. 17:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
47%
Még nem vagyok beoltva, én se fogadtam el a kínait, de nem is panaszkodok a háziorvosomra, nem is zaklatom felesleges kérdésekkel, mert tudom, hogy ők mindent megtesznek, amit csak tudnak.
2021. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Hogy neked ilyen szinten szövegértési gondjaid legyenek.. Te csak vitázni szeretnél, nem segíteni. Leírtam, hogy már bőven a járványhelyzet előtt is milyen volt a háziorvosom hozzáállása a dolgokhoz.

Arról is szó van kb. mindenhol, hogy nagyon sok huszonéves is rég oltott (és nem feltétlen kínai vakcinával..). Menj máshova kötözködni.

2021. ápr. 22. 18:45
 23/32 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a családban mindenki ragaszkodott a Pfizerhez.

A háziorvos megsértődött mert mondtam neki, hogy ha őket ezzel már beoltották, akkor nekem ne ajánlgasson EU által nem bevizsgáltat.

A lényeg, hogy a sor végére tett.

Végül felhívtam a betegjogi képviselőt aki intézkedett.

Vagyis már megkaptam a Pfizert. A párom is pont ma kapja meg.

Ha vége ennek, mi is megyünk át másik háziorvoshoz.

2021. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm 23.! Végre egy segítő szándékú, korrekt válasz!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen betegjogi képviselőt hívtál? Az adott kerületit? Csak mert miután elolvastam, amit írtál, én is próbáltam hívni többször azt, akit a neten találtam (XVII. kerület), de mindig kinyomott..

Aztán a háziorvosi rendelőt is hívtam, ahol kivételesen fel is vették a telefont és azt mondták, hogy még mindig az időseket oltják Pfizerrel és fogalmuk sincs, mikor kerülök sorra. Ez egyszerűen elképesztő! Igen, én is próbáltam még évekkel ezelőtt is háziorvost váltani, de itt a kerületben, akik jó orvosok, nem fogadnak, mert a rosszaktól már rég átmentek hozzájuk a páciensek.

És igen, az a tapasztalatom, hogy akik Pfizerrel vannak beoltva, azok nagyon könnyen beszélnek ám, fog fogadjuk el a gagyi vakcinákat is..

2021. ápr. 23. 14:13
 25/32 A kérdező kommentje:

Elértem a betegjogi képviselőt.. Lényegében kifejezte azt, hogy tojik az egészre. Azt tanácsolta, hogy menjek oda különböző oltópontokhoz, hogy hátha marad oltás és megkaphatom. Ilyet már csináltam korábban és nem kaptam.

Annyi a lényeg, hogy nem volt hajlandó segíteni.

2021. ápr. 23. 14:38
 26/32 anonim ***** válasza:
49%

Mivel jelenleg nincs az országban olyan vakcina, amit te szeretnél, ezért a sammiből nem tudnak adni.

Semmilyen jogod nem sérült.

Jogod van regisztrálni, vagy nem - ez nem sérült.

Ha regisztráltál, még mindig jogod van a felajánlottat elfogadni, vagy visszautasítani - nem sérült.

Ha visszautasítod, akkor jogod lesz megkapni az általad preferáltat akkor, ha lesz abból a vakcinából - nem sérült.

Viszont nincs jogod az utóbbi választásoddal más, esetleg nálad veszélyeztetettebb embereket hátrányba szorítani, mert azzal az ő jogaik sérülnének.

Szóval ha visszautasítottad a kínait, akkor megvárod, ameddig lesz másfajta és azzal beoltják elsősorban azokat, akik elfogadják a felajánlottat.

Nem is értem, milyen jogi segítségre apelláltál.

2021. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
23%

26#

"Mivel jelenleg nincs az országban olyan vakcina, amit te szeretnél,"


Nem kell írni ide hazugságokat!

Jelenleg több millió vakcina van Magyarországon és ebből több mint 2 millió Pfizer "porosodik" a hűtőházakban.

Ennek ellenére Orbán meghirdette, hogy a mostani oltási kampányban minden regisztráltat 3 napon belül beoltanak, de csakis a kínaival.

(Nekik az a magánbizniszük.)

Ugyanakkor elkezdődött a 16 éven felüliek oltása is amire szó szerint azt mondta Orbán, hogy:


"A fiatalokat viszont csak Pfizerrel merjük beoltatni".


Ez a mondat mindent elmond a többi vakcinákról!!

És ő biztosan tudja, hogy mit miért mond.

(Aki érti érti, aki nem az nem.)

2021. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező!

A háziorvosodnak MINDEN NAP küld el az e-mailt (udvarias hangnemben), hogy várod, hogy az oltópontra küldjön.

Meg fogja unni.


A párom így kapta meg a tegnapi napon a Bajcsyban a Pfizert.

Egy hétig minden nap elküldtük, hogy várjuk, hogy beutaljon a Pfizerre.

Egy hét után megunta.

(Szintén 17. ker.)

2021. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
71%

#27 Nem írtam hazugságokat, te viszont tévinformációkat írsz. Mivel előre kiszámíthatatlan, hogy mikor mennyi vakcinát fog szállítani a gyár, ezért a második oltásokra való adag is "porosodik" a raktárban, másrészt minden szállítmányt leellenőriznek, hogy ne fordulhasson elő, hogy gyártási hiba miatt nem jók az összetevők. Ha ez utóbbit nem tennék, az nagyon gáz lenne, és te hőbörögnél a leginkább. Na, ezek "porosodnak" a raktárban :-D

Egyedül a Pfizer-el folyak le már azok a klinikai tesztek, amikben kisebb korú gyerekeket oltottak. Ezek 6 hónapos kortól vizsgálták az oltás hatékonyságát, és nem találtak problémát. A többi vakcinával kapcsolatban még folynak ugyanezek a vizsgálatok, még nincs végeredményük, ezért csak Pfizerrel elképzelhető egyelőre a gyerekek oltása.

2021. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Nagyon egyetértek, 27!

28., igazad van, ez egy emberséges, törődő háziorvos esetében egy jó taktika lenne, de a távolból már komolyan úgy érzem, hogy velem kapcsolatban már átmentek a "csak azért sem" üzemmódba és innentől kezdve minden további jelentkezésemmel csak távolabb kerülök az oltástól. Szerintem ő a kerület legrosszabb háziorvosa. Tojik mindenre és mindenkire és ez már a járványhelyzet előtt is így volt. Ráadásul azért sem vagyok a "kedvencek" között, mert egy másik orvostól pontosan tudja, hogy évek óta le szeretném váltani őt, csak nem sikerül. Mert a jó orvosok tele vannak és régóta nem fogadnak újat. Szerencsések vagytok, hogy elküldte párodat az orvos Pfizer-re.

Privátban írok, kérlek, majd nézd meg. Igazából a háziorvosom nevét osztom meg (és kérdezlek is), bár megérdemelné, hogy ide is kiírjam.

Köszönöm a 27,28. Válaszolónak!

2021. ápr. 25. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!