Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid: Hova fordulhatok, ha a...

Covid: Hova fordulhatok, ha a háziorvos az alapbetegségeim ellenére sem hív be oltásra? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 41 éves vagyok, Budapesten élek. Mivel a háziorvosomtól az első oltás körülbelüli időpontjára vonatkozó kérdésemre nem kaptam választ e-mail-en többedszerre sem, így telefonon hívtam őt néhány napja és annyit mondott: „Fogalmam sincs. 900-an vannak ön előtt.”

Ezután a koronavirus.gov.hu -n lévő telefonszámot felhívtam, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy a helyi Népegészségügyi Osztályhoz fordulhatok. Nos, megtettem, de azt mondták, hogy ők nem illetékesek. Megadtak egy másik számot, de ott sem kaptam segítséget, csak azt mondták, a háziorvosomhoz forduljak.. Vicc az egész.

A helyzet az, hogy sok helyen már Húsvét óta oltják a nálam másfél évtizeddel fiatalabb, egészséges embereket. Nekem vannak alapbetegségeim, mégsem hívnak, pedig az elsők között regisztráltam.

Hova fordulhatok, hogy „felülről” szóljanak a háziorvosnak. Mert megpróbáltam már a fentieket, de nem kaptam segítséget sehol.

Köszönöm szépen előre is!



2021. ápr. 18. 17:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Az orvosok mától kapják a fejpénzt, ha elsózzák a most beérkezett kínaiakat.
2021. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még nem hívtak kínaira még a héten hívni fognak. Abból most rengeteg van és senki sem kéri.
2021. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

11. Ez most komoly?


Kérdező mi a helyzet? Hívtak már oltásra?

2021. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"Ez most komoly?"


[link]

2021. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

* Kiment a körlevél a háziorvosoknak erről.

Amikor ez kitudódott és elkerült a sajtóhoz, akkor meg gyorsan elkezdtek félremagyarázni meg mellébeszélni szokás szerint.

2021. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést 13., nem hívtak még oltásra...és az e-mail-eimre sem reagálnak, melyekben megkérdeztem, kb. mikor hívnak első oltásra.

Ma viszont fél órája kaptam egy kör-e-mail-t a háziorvos asszisztensétől, hogy mehetnék kínai vakcinára... Hát, igen, ha kapják a fejpénzt, akkor így felgyorsulnak. Ha "csupán" emberi életekről van szó, akkor pedig nem reagálnak az ötödik e-mailre sem. Undorító, ami itt folyik! Fogalmam sincs, mikor leszek beoltva, de a kínai vakcinát nem szeretném.

2021. ápr. 22. 11:25
 17/32 krwkco ***** válasza:
63%

#16

Rengeteg dolguk van mert a kormány a nyakukba lőcsölte az oltás mellett az egész szervezést és az adminisztrációt. Csak olyan dolgokra van energiájuk, ami előre viszi őket ebben.

Az email válasz nem ilyen. Részletezhetnék, hogy akkor kerülsz sorra, ha a központból köldött listán megjelensz, van annyi vakcinájuk, hogy Neked is telefonáljanak, stb. De nincs erre idejük. És ezt kb. a híradásokból is lehet tudni.

Ha tényleg eltökélted, hogy semmiképpen sem akarsz kínait, írd meg nekik és akkor nem hívogatnak feleslegesen.

2021. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Már megírtam nekik a preferenciáimat egy hónapja(abban az 5 e-mailben, amire nem reagáltak)és ami nem tartalmaz kínait. Hogy nincs energiája válaszolni egy hónapja? Érdekes, tegnap felhívtam azt a háziorvost, aki egy másik műszakban van vele és aki jó orvosnak számít, azaz jóval több a betege, mint az enyémnek. Azt mondta, ők mindig válaszolnak a levelekre. Azt is mondta, hogy náluk már oltják az én korosztályomat.

Ne haragudj, de nem ismered a helyzetet! A háziorvosom még bőven a járványhelyzet előtt is egy hanyag, nemtörődöm ember volt és rengetegen elmenekültek már tőle máshova. Én ugyanezt próbáltam, de a jó orvosok nem fogadnak új pácienst, mert a rosszaktól már rég átmentek hozzájuk. A NEAK-tól már kb. két és fél hónapja megkapta a nevemet.

2021. ápr. 22. 11:54
 19/32 anonim ***** válasza:
71%

Viszont mostmár nem mondhatod, hogy 41 évesen az alapbetegségeid ellenére nem oltanak, mert beoltanának,ha elfogadnád.


Innentől ez nem a háziorvos, meg nem az atyaúrosten felelőssége, hanem a tiéd.

2021. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm "hasznos" megjegyzésedet! Nem gondolom, hogy bármilyen magyarázattal tartoznék egy vadidegennek, de a kínairól köztudott, hogy jóval kevésbé hatékony, egy orvos ismerős is ezt mondja..és te is olvashatod..

Általában azok szoktak megjegyzéseket tenni a "válogatósakra", akik Pfizerrel, vagy Modernával vannak beoltva. Ők persze könnyen beszélnek másnak..

Itt ezt lezártam. Ha nem segítő szándékkal szólsz hozzá, annak szerintem nincs értelme.

2021. ápr. 22. 17:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!