Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tanárok miért Pfizert kaptak?

Tanárok miért Pfizert kaptak?

Figyelt kérdés
Miért nem az életkoruk/betegségük alapján felajánlottat? Szórják a Pfizert, 60 éves krónikus beteg meg mindig vár rá..

2021. ápr. 20. 13:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%
Azert, mert mikozben propagaljak a keleti cuccot, veletlenul becsuszott a gesztus tevesbe, hogy ez meg hatekony is amugy.
2021. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%

“ és most még egy vakcinát is sajnálnak tőlünk.”


Szerintem sem a kérdező, sem a válaszolók nem sajnálták a vakcinát.

A kérdés az, hogy ha ÁLLÍTÓLAG mind ugyanolyan jó, a tanárok miért voltak egyenlőbbek az egyenlőek között? Miért csak a bizonyítottan legjobbat kapták meg, miközben más krónikus beteg meg csak azt kaphatja, és nem jut neki...

2021. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
A döntést a kormány hozta, logikusabb lenne őket utálni, ha már valakit nagyon akartok hibáztatni. Személy szerint engem sosem kérdeznek meg olyan dolgokról, amik a médiában megjelennek, hogy a tanárok véleménye meg a tanároknak ez meg az nem jó. Az iskola bezárást sem akartam, illetve, ha menni kell, megyek. Persze, egyszerűbb mindent elhinni, amit leírnak, és találni egy újabb ellenséget...
2021. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%

#5 de most van másik "szurimuri" és aki az egészségügyben dolgozik, de eddig nem kapott oltást ő most is a pfizert kapja.


Ez meg, hogy ők vannak legjobban kitéve ez vicc. Ott van a bolti eladó is, aki kézzel megfogdos minden terméket, amit már mindenki megfogdosott, egy nap nem is tudom hány emberrel találkozik. Kórházba, orvoshoz már nem mehet akárki, de a fogyasztói társadalom igénye nem csökkent, sőt indult a pánik vásárlás is.

De tényleg érdekesség, hogy valamiért aki "kiemelten veszélyeztetett" akár egészségügyi, akár munkából kifolyólag azok a pfizer vakcinát kapják. Majd megy a rizsa arról, hogy minden vakcina egyformán jó. Meg az asztra oltással is akartak volna már mindenkit szúrni, de már külföldön az is tiltott, de itthon még jó az. Ide minden jó, de aki fontos az a pfizer vakcinát kapja. Miért?? Nem az hogy sajnálom valakitől is, csak érdekes téma szerintem a dolog, hogy pl miért kellett az orvosokat azzal oltani, ha egyszer jó?? Vagy most is miért azt adják az egészségügyi dolgozóknak, ha a többi is jó, sőt még Orbánék szerint jobb is??

Tényleg csak kíváncsiság. Nekem tényleg mindegy milyet kapok majd, ha hívnak, mert nincs betegségem se semmi problémám, nem is igazán idegenkedek az ilyesmitől. Csak azért vannak ilyen furcsaságok, hogy a kormány szerint nem a pfizer a legjobb, meg a többi is jó, az egészségügyi dolgozókat meg mai napig csak azzal oltják.

2021. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert ők kiabáltak a leghangosabban és el akarták hallgattatni őket.


De ahelyett, hogy hálásak lennének, mindig a kifogást keresik, meg a kibúvót ha dolgozni kellene.

Követelték, hogy soron kívül legyenek oltva, megkapták, erre az a baj, hogy hát de a szülők még nem védettek... Akkor mi a lópikulának kérték, hogy előbb oltsák őket, ha utána ígyse-úgyse akarnak dolgozni menni ameddig nincs mindenki beoltva?


Igen, fertőzésveszélyesebb munkakörben dolgoznak, mint az átlag ember, de vannak rajtuk kívül még sok százezren, akik még náluk is veszélyesebb munkahelyen dolgoznak (bolti eladók, buszsofőrök, szociális gondozók), mégis mennek minden nap dolgozni.


És az a legdühítőbb, hogy a 24 éves, a 4 hónapja fertőzésen átesett pedagógus, aki amúgy is védett megkapta, és otthon ül, addig az 50 feletti, elhízott, magasvérnyomásos kalauz meg várhatja, hogy hozzájut-e az oltáshoz, mielőtt valaki szembeköhögi a vonaton.


Szerintem csak egészségügyi állapot alapján kellene mérlegelni kit, mikor mivel oltanak.

2021. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 krwkco ***** válasza:
23%
Szerintem lehetett egy olyan szempont is, hogy a gyorsaság miatt a tanárokat oltóponton akarták oltani, nem a háziorvosoknál. Ezért nem azokat a vakcinákat választották, amiket a háziorvos is be tud adni. A Pfizert lehet a legnehezebben kivinni a háziorvosokhoz, mert hosszabb tároláshoz -70 fokot ír elő a gyártó.
2021. ápr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
11%

Szlovákiában vagy Horvátországban oltják az érettségiző diákokat. Aki még nem töltötte be a 18 at Pfizert kap a többiek Astrazenecát. Ez is elgondolkodtató.


Németországban, akik megkapták az Astrazeneca első adagját és 60 év alattiak a második adagot másfajta vakcinából fogják kapni. Angéla Merkel viszont 60 év feletti, Így ő Astrazenecaval oltakozik.

Összevissza hazudnak az oltásokról, majd az igazság lehet, hogy csak Évtizedek múlva fog kiderül ni, hogy végülis Melyik adott jó védelmet vagy éppen Melyiknek vannak hosszú távon káros mellékhatásai.

2021. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Az alsósokat megértem, hogy van értelme hogy visszamenjenek a dolgozó szülők miatt, de a felsősök és a középiskola agyrém. Idetopják nyárra a 4. hullámot, miközben ők már tökéletesen tudnak online is tanulni. Remélem nagy láuadás lesz ezen ostoba intézkedés ellen.
2021. ápr. 20. 19:34
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

"a gyorsaság miatt a tanárokat oltóponton akarták oltani, nem a háziorvosoknál"


Pont akor volt az oltópontokon ezrével Sputnik V, mert ott szűk 1,5 hét altt 500e adag érkezett belőle. Ez volt Húsvét hetében és az azelőtti héten. A tanároknak akkor is számolatlanul a Pfizert kellett adni, amire krónikus betegek most is hónapok óta várnak... Holott biztos van közöttük makkegészséges 30-as is, aki kaphatott volna Sinot vagy Sputnikot.

Ez is elgondolkodtató.

2021. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

"Remélem nagy láuadás lesz ezen ostoba intézkedés ellen."


Ja tiszta sor, csak akkor mit kellett sipítozni a tanároknak, h hjajj mennyire nagyon fontos h ők elsőnek be legyenek oltva. Pfizerrel. Hogy utána azon menjen a sírás, h még nem kaptak 2 oltást, utána meg a fene tudja miért nem akarnak majd épp megint dolgozni.


Közben meg egy bolti eladó meg buszsofőr nincs beoltva, pedig ők nem nagyon tudnak sipítani éps onlineban tolni az ipart.

2021. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!