Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelezik a vakcina beadatását...

Kötelezik a vakcina beadatását. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Semmelweis Egyetemen május első felétől ki a karják nyitni az intézményt és az eddigi online oktatás helyett személyes oktatás lesz. Két opciót adtak meg ahhoz, hogy a hallgato bemehessen az intézmény területére. Az egyik az egy érvényes védettségi igazolvány megléte, a másik pedig a negatív covid teszt naponta, amihez ugye időpont egyeztetés kell, meg kell jelenni és 2-3 napot várni az eredményre, tehát ez nem lehetséges, így kötelezik a hallgatóknak az oltást. Igen, tudom. Adassa be magának az ember és kész, de tiszteletben kellene tartani azoknak a döntését is, akik nem szeretnék beadatni. Nem kell senkire se ráerőltetni, nem is lehetne, de ebben a szerencsés országban nem kötelezik, csak ellehetetlenítik azt, aki nem adatja be magának. Tehát kötelezik, csak nem mondják így ki.

Visszatérve, ez már számtalanszor elhangzott, hogy az oltás a saját érdekedet és a saját egészséged szolgálja, tehát hadd döntse el mindenki saját maga, hogy vállalja-e vagy nem. Hátrány sem érhetné azt, aki nem él az oltással, de mit sem számít ez.

Egy szó, mint száz, mit lehet tenni az ellen, hogy ne kelljen a tanulmányait befejezni azoknak a hallgatóknak, akik nem szeretnék beadatni maguknak az oltást? Naponta covid tesztet nem lehet heteken/hónapokon keresztül csinálni, valamint a hallgatói viszony befejezésével a hátralévő féléveket téríteni kell, ami több százezer forint (hátralévő félévek mennyiségétől függ).



2021. ápr. 21. 04:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
44%
Nem sokat. Be kell adatni. A te érdeked is, hogy ne kerülj intenzívre.
2021. ápr. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
53%

"Adassa be magának az ember és kész"


Igen, ez ilyen egyszerű.


"de tiszteletben kellene tartani azoknak a döntését is, akik nem szeretnék beadatni."


Nem, semmi tiszteletreméltó sincsen a korlátoltságban, butaságban, álhírekből tájékozódásban, ostobaságban.


"számtalanszor elhangzott, hogy az oltás a saját érdekedet és a saját egészséged szolgálja"


Meg az egész közösséget, főleg például azokat, akiket nem lehet oltani, mert mondjuk immunszupresszív kezelést kapnak.


"mit lehet tenni az ellen, hogy ne kelljen a tanulmányait befejezni azoknak a hallgatóknak, akik nem szeretnék beadatni maguknak az oltást?"


Semmit. Vállald bátran az ostoba, ön- és közveszélyes döntésed következményét. Különben sincs semmi helye az egészségügyi felsőoktatásban annak, aki alapszinten sincs tisztában az infektológiával. Az ilyen takarodjon a pcsába a felsőoktatásból kubikolni, közmunkára.

2021. ápr. 21. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
38%
Nem! Nem kell beadatni. Ez pedig ostoba fideszes propaganda, hogy ilyen érdek olyan érdek. Nem ez nem érdek. Az oltás ember kísérlet, én pedig ebben nem vagyok hajlandó részt venni. Én simán megtenném, hogy levelet írnék az európai bíróságra, és amennyiben engem ez miatt hátrány érne, követelném a kártérítést.
2021. ápr. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 Ypszilon1980 ***** válasza:
91%
Arról van szó, hogy alapvetően az oltás nem kötelező, de a nyitások feltétele lesz az oltás és annak igazolása. Márpedig, ha a sulit behúzzák ebbe a körbe, akkor nem tehetsz semmit, persze kérdés az, hogy mi van, ha tömegesen utasítják ezt vissza, de ez egy lutri.
2021. ápr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki maga dönt saját magáról.Az biztos,hogy én nem adatom be akkor sem ha rámszakad az ég.
2021. ápr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
79%
Valóban tiszteletben kell tartani a döntését annak, aki nem akar oltást, viszont neki is tiszteletben kell tartania az egyetem/munkahely stb. döntését. Neked nem kötelező oltatni, nekik meg nem kötelező beengedni.
2021. ápr. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 krwkco ***** válasza:
86%

"Két opciót adtak meg ahhoz, hogy a hallgato bemehessen az intézmény területére."

Lehetne erre egy linket látni?

Én úgy saccolom, hogy május első felére még nem minden egyetemista korú ember fog sorra kerülni a oltásban. Vagy az SE-re járók automatikusan egészségügyinek minősülnek?

És honnan van ez a hír a nyitásról? Ezt nem az egyetem dönti el.

Nem lehet, hogy a kérdés csak egy hangulatkeltő hazugság?

2021. ápr. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 Ypszilon1980 ***** válasza:
92%
Biztos vagyok benne, hogy gyorsteszt lenne, annak az eredménye megvan 15 perc alatt,nyilván kell hozzá regisztrálni. Megértem azokat, akik nem akarják magukat oltani, de ebben az esetben, ha ez tényleg így lesz, akkor nem tehetsz semmit. Mondjuk felvet pár kérdést ez is, mert akkor a tanároknál, szakellátásban dolgozóknál, háziorvosoknál is el lehetne ezt várni.
2021. ápr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
68%
A Semmelweis Egyetem tudtommal orvostudományi egyetem. Márpedig az ottani hallgatók fognak betegekkel is találkozni. Személyesen. Aki ilyen munkakörbe betanul és kerülni fog, attól a társadalom elvárja, hogy felelősen viselkedjen a betegek iránt. Ebbe beletartozik, hogy felveszi az oltást. Aki oltásellenes, ne menjen orvosnak, betegápolónak.
2021. ápr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
30%
9.Szerintem meg nem tartozik bele.
2021. ápr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!