Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kötelezik a vakcina beadatását...

Kötelezik a vakcina beadatását. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Semmelweis Egyetemen május első felétől ki a karják nyitni az intézményt és az eddigi online oktatás helyett személyes oktatás lesz. Két opciót adtak meg ahhoz, hogy a hallgato bemehessen az intézmény területére. Az egyik az egy érvényes védettségi igazolvány megléte, a másik pedig a negatív covid teszt naponta, amihez ugye időpont egyeztetés kell, meg kell jelenni és 2-3 napot várni az eredményre, tehát ez nem lehetséges, így kötelezik a hallgatóknak az oltást. Igen, tudom. Adassa be magának az ember és kész, de tiszteletben kellene tartani azoknak a döntését is, akik nem szeretnék beadatni. Nem kell senkire se ráerőltetni, nem is lehetne, de ebben a szerencsés országban nem kötelezik, csak ellehetetlenítik azt, aki nem adatja be magának. Tehát kötelezik, csak nem mondják így ki.

Visszatérve, ez már számtalanszor elhangzott, hogy az oltás a saját érdekedet és a saját egészséged szolgálja, tehát hadd döntse el mindenki saját maga, hogy vállalja-e vagy nem. Hátrány sem érhetné azt, aki nem él az oltással, de mit sem számít ez.

Egy szó, mint száz, mit lehet tenni az ellen, hogy ne kelljen a tanulmányait befejezni azoknak a hallgatóknak, akik nem szeretnék beadatni maguknak az oltást? Naponta covid tesztet nem lehet heteken/hónapokon keresztül csinálni, valamint a hallgatói viszony befejezésével a hátralévő féléveket téríteni kell, ami több százezer forint (hátralévő félévek mennyiségétől függ).



2021. ápr. 21. 04:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
89%
#20 Az eddigi kötelező oltások mind egytől egyig ingyenesek voltak és lesznek. Az ajánlott oltásokért kellett eddig is fizetni, sőt azok közül is sok ingyenes, és mind TB által támogatott. Csaxólok...
2021. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
40%

És ez kötelező vagy ajánlott?


Ne legyen egyébként igazam, de amit eddig mondtam, minden bejött. Novemberben megmondtam mindenkinek, hogy mindenhez IS fog kelleni az oltási kártya. Akkor mindenki lehurrogott, mert "ehhez nem lesz joguk", most meg sorban jönnek oda, hogy "né' má', há' igazad vót".

2021. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
53%
Be kell adatni és kész, ha jól tudom egészségügyben van pl. kötelező hepatitis oltás is, ez ilyen. Elvileg ezt bele kellene számolnia annak, aki eü pályát választ.
2021. ápr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
54%

Az azért ugye megvan, hogy a SE-ről gyakorlatokra is szoktatok/fogtok járni, kórházba, legyengült immunrendszerű emberek közé???


Ha ennyire ostoba vagy, hogy nem fogod fel, miért kell beoltatni magadat, akkor talán eleve nem kéne egészségügyben tevékenykedned.

2021. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Attól, hogy beoltja magát, még elkaphatja a vírust és tovább is adhatja.
2021. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
41%

Te akarsz orvos lenni?

Egészségügyben dolgozni?


Vicc....

2021. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
41%

#26 Dehogy akar! Kamu kérdés v100025

#22 A kérdés a covid oltás kötelezőségéről szólt. Egyébként jelenleg az oltás még csak nem is "ajánlott" kategóriás, de akinek egy csepp esze van, az kéri önként. Akinek meg nincs, arra ott a Mastercard...

2021. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

Nincs szükség szerintem a szavak kiforgatására. Az ETK-s hallgatóknak több, mint a fele nem oltatta be magát és nem azért, mert nem kerültek még sorra, hanem mert nem akarják (nem én mondom hasraütés szerűen, hogy több, mint a fele, hanem ez a kapott tájékoztatóban van). Sokan a párizsis példával jönnek, hogy "abba se tudod mi van, mégis megeszed". Csak az ha nem jó, a szervezetból hamar kijön, de egy injekció által a szervezetedbe juttatott anyagtól viszont nem szabadulsz könnyen, szerintem ezt nem kell magyarázni. Ezt a párizsis példát is egy okos, netes cikkekből tájékozódott ember találhatta ki, akinek a szeme előtt van a "narancssárga köd". Nem orvos akarok lenni, de ezt a sok feltételező gondolom tudja, hogy az egészségügyön belül nem csak az orvosi karra lehet jelentkezni. :)

Nem azért nem akarom beadatni magamnak az oltást sok hallgatótársammal együtt, mert ilyen meg olyan cikket olvastam, vagy mert jobbikos vagyok, hanem mert nem tudjuk, hogy milyen élettani hatása lesz a vakcinának pl 10-15 év múlva. Erre senki nem tudott eddig még rácáfolni és nem is fog egy ideig értelemszerűen. A korona halálozási aránya a jelen statisztika szerint 2,1% és köztudott, hogy ebbe azok is beletartoznak, akik nem a covid miatt haltak meg, hanem csak bennük volt, de más miatt haltak meg. Ezt Cilike tisztán és érthetően elmondta, nem is egyszer. Hogy ki és minek tanul, ahhoz senkinek semmi köze nincs. Ha az oltás csak engem véd, ahogy azt többször is elmondták, akkor az én döntésem, hogy vállalom-e vagy nem. Nem ellenzem, én nem beszélek le róla senkit, nem erről van szó. Ezért is írtam, hogy nincs szükség a szavaim kiforgatására.

2021. ápr. 21. 20:25
 29/68 anonim ***** válasza:
38%
#28 Te komolyan gondolod, hogy a fenti okfejtésed után bárki elhiszi, hogy egészségügyes vagy? Az általános iskolás biológiával nem vagy tisztában barátom...
2021. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy neked más az álláspontod és elhiszel mindent, amit a narancssárgák mondanak neked a tv-ben, nem tudok mit kezdeni.

Pont a barátaid mondták el többször is, hogy nem részesíthetik hátrányban azokat, akik nem élnek az oltás lehetőségével, de szokáshoz híven ez csak egy újabb haszontalan kijelentés volt. Nem azt jöttem ide bizonygatni, hogy én milyen szakirányt választottam, hanem hogy az oltás beadatásán kívül milyen más egyéb lehetőség van arra, hogy folytatni tudjam a tanulmányaim, mert amit tesznek, ez szabályosan kötelezés, amit ugyebár nem lehet, de itthon ez mit sem számít. Te biztos tisztában vagy azzal, hogy milyen élettani hatásai lesznek az oltásnak 10-15 év után, mert elolvastál a webbeteg.hu-n egy cikket. Nincs azzal problémám, ha valaki a jövőbe lát, úgy látom neked sincs. :) Elhiszem, hogy az interneten mindenki sokkal okosabb a másiknál, én nem ezt megcáfolni jöttem ide, hanem egy kérdést feltettem és röviden megfogalmaztam a hátterét.

2021. ápr. 21. 20:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!