Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidon átesettek! Mi a...

Covidon átesettek! Mi a vércsoportotok?

Figyelt kérdés
Olyasmit hallani, hogy a 0-ások nehezebben kapják el. Vagy ha elkapják, nagyobb eséllyel tünetmentes, ez nem egészen tiszta.

2021. ápr. 23. 06:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tetszik a szavazás, durva hogy egyenlőre úgy látszik ennyire durván befolyásolja a vércsoport
2021. máj. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Édesanyám, édesanyámnak a testvére, a testvérem, és én is nullás vércsoportúak vagyunk. Nem voltunk kovidosok, mégcsak enyhe tüneteink sem voltak.
2021. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A-s az egész rokonság. Kivéve férjemet, apósomat, ők 0-ak. Egyikünk sem kapta el.
2021. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Sokmillio embert volt alkalom megfigyelni. Nem ezen mulik.
2021. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14: Igazából én úgy tapasztaltam, hogy sok ember, akiket megkérdeztem, azt se tudja, mi a vércsoportja. És azok, akik tudomásuk szerint nem estek át a covidon, mintegy 75%-ban ezt a választ adták.
2021. júl. 14. 13:14
 16/18 anonim ***** válasza:
0-ás, nem kaptam el (eddig). Májusban oltva lettem. Elméletileg lehet összefüggés a vércsoporttal, bár volt olyan tanulmány, amelyik ezt cáfolja, de állítólag van valamilyen genetikai faktor, ami sokkal meghatározóbban befolyásolja, hogy milyen súlyos lesz, mint a vércsoport. És valószínű, hogy az életkor és a BMI is jobban számít. Azok alapján az infók alapján, amiket eddig találtam én azt a következtetést vontam le, hogy több tényező is befolyásolja a fertőzés súlyosságát, ha a vércsoportnak szerepe van ebben, legfeljebb a 6-7. helyen lehet maximum, más, komolyabban befolyásoló tényezők mellett.
2021. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A+ vagyok, szerencsére még nem találkoztam a vírussal.



16


Miket találtak, mitől függ a súlyossága? Van forrásod vagy össze tudod foglalni?

2021. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindig olvastam a cikkeket, ahogy megjelentek. A leginkább hajlamosító tényezők a súlyosságra az életkor és a különféle krónikus betegségek, minél idősebb, minél több krónikus betegsége van, annál valószínűbb a súlyos covid. A krónikus betegségek közül főként cukorbetegség, magasvérnyomás, szív és érrendszeri betegségek, elhízás. Számít még az életmód, minél több káros szenvedély, minél kevesebb sport, annál rosszabb. De feltehetően van olyan rejtett genetikai faktor is, ami csak speciális vizsgálattal mutatható ki, ill.lehet, hogy valamennyire a vércsoport is számít. Meg az immunrendszer aktuális állapota, vitaminhiány, stb. De állítólag annak is van jelentősége, ki mekkora víruskoncentrációval fertőződik. Minél nagyobbal, elvileg annál rosszabb. 16 voltam.
2021. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!