Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan erősítitek az immunrend...

Hogyan erősítitek az immunrendszeretek, hogy ha esetleg megfertőzödtök jobban viselje a szervezetetek?

Figyelt kérdés

Eléggé trapa az immunrendszerem, az utóbbi időben többször voltam beteg és lassabban gyógyultam meg. Laborom vérszegénységet és alacsonyabb fehérvérsejt számot mutatott. Elég stresszes időszakom van régóta, azt mondták attól lehet. 2 hónapja szedek béres cseppet, c és d vitamint és vasat. A kontroll laborom még kicsit odébb van,de aggódom, hogy jelen esetben ha elkapom a covidot, hogyan tudná leküzdeni a szervezetem.

A béres csepp hatásos lehet vagy mi lehet jobb alternatíva amivel erősíthetem az immunrendszerem?

Köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 23. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
A legjobb a futás.
2021. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rendes étkezés, elég edzés, és egy komplex multi vitamin.

Most jó idő van, próbálj egyre többet friss levegőn napon lenni.

Persze a stresszt is csökkenteni kellene, de ha a fenti dolgok megvannak akkor szerintem már nagyjából jó vagy.

2021. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres testmozgás, egészséges táplálkozás, vitaminok. Ha vitamint vásárolsz nézd meg, hogy mennyit tartalmaz az adott vitaminból. Sok multivitamint baromi drágán árulnak és ennek ellenére baromi kevés vitamintartalommal a napi ajánlott bevitel alatt jóval.

Elvileg lehet feliratni a háziorvossal vényköteles vitamint, ami jóval olcsóbb mint, amit átlag emberként gyógyszertárba bemenve vásárolhatsz. Még nem irattam fel így, csak egy ismerősöm ajánlotta. Egy próbát megérhet.

2021. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3


Ez igaz, nagyszüleim is így jutnak vitaminhoz.

Valóban jó dolog, én eddig nem is tudtam hogy fel lehet írtani ilyesmit is.

2021. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Jó a Béres csepp.


Nálam ez vált be eddig: C, D vitamin, magnézium, fokhagyma kapszula.

Emellett próbálok nem stresszelni már jó ideje semmin (esetek többségében sikerül is), hetente 2-3x futok, itthoni edzéseket csinálok heti 2x (plusz néha súlyzózás). ~2 hónapja eljárok sétálni is (6-8km-eket), jó kikapcsolódás, meg mostmár jó idő is van (nagyjából). Ha lehet, akkor kimegyek valamilyen kevésbé emberjárta helyre, gyönyörködöm a tájban, kikapcsolódok. Napsütés, friss levegő, emberi zajmentes környezet, sokat tud segíteni a mentális állapoton.


Egyedül az alvással vannak gondjaim de az nagyjából születésem óta fennáll :'D Nekem abban kellene erősítenem és semmi gond nem lenne.


Nem szoktam beteg lenni, allergiám van (por meg ilyesmi) de az kinek nincs. Nem minden évben de azért a nátha kerülgetni szokott viszont nem szoktam lázas lenni meg ilyesmi, max kapar meg fáj picit a torkom.

Orvos utoljára akkor látott, amikor sikerült a nagylábom ujján a körmöt tropára tenni. :D (2-3 éve). Azelőtt meg fene tudja, talán anyukámnak gyógyszert iratni voltam.... :D

2021. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Futás, úszás.
2021. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Változatos étkezés, sok zöldség, gyümölcs, néha hús, edzés, séta a természetben maszk nélkül (erdőben, ahol senki nincs), sok vitamin. És ne olvass híreket, elég az amit a Magyarország Kormánya Facebook oldala megoszt. Nem idegeskedem, nem stresszelek, nem nézek híradót.

Én így erősítem a testem, és a lelkem. Eddig hála az égnek bevált.

2021. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!