Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Szerintetek a héten regisztráljak a sinopharm vakcinára, vagy várjak még, hogy hívjon a háziorvos és felajánljon valamilyet?

Nemcsak a vakcina típusa miatt kérdezem, de amiatt is. Egyrészt amiatt, hogy várjak-e egy másik fajtára, másrészt pedig amiatt, hogy ugye egyre több minden ki fog nyitni, az éttermek teraszai tele vannak, valaki hord maszkot, valaki nem, biztos egyre többen mennek ki az utcára, gondolom egyre jobban fog terjedni a vírus. Legalábbis azok között, akik nincsenek beoltva.

Amit rólam érdemes tudni: fiatal vagyok, 24 éves, pajzsmirigybeteg és allergiám is van, kezdődő aszthmám is volt régen.

Amúgy nem szoktam járkálni ide-oda, legfeljebb sétálni, csak a párommal és anyukámmal találkozom, de kérdés, hogy ha egyre többen lesznek az utcán és egyre több minden fog kinyitni (étterem belső terei, uszodák, edzőtermek, színházak például) akkor ér-e valamit az óvatosság, vagy elég egy alkalom amikor sétálok és elkapom a vírust valakitől az utcán.


Már hónapokkal ezelőtt regisztráltam amúgy az oltásra. Nem tudom mitől függ, hogy ki mikor kapja. Van olyan 18 éves, aki már megkapta, én 24 vagyok és még nem.


Egy orvos ismerősömet kérdeztem a véleményéről, szerinte regisztráljak a kínaira, mert a súlyos megbetegedéstől minden vakcina megvéd és nincs olyan ami miatt mondaná, hogy a kínait nem kaphatom.

Azt mondta a háziorvos és tudom magamtól is, hogy a szputnyikot nem kaphatom meg a pajzsmirigyem miatt, de elvileg bármi mást igen.


Hajlok afelé, hogy regisztrálok a kínaira, de amúgy ti mit gondoltok, mit javasolnátok?



2021. ápr. 27. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy ha már eddig nem lettem beoltva, akkor már tök mindegy?

Gondolom annyira nem mindegy... vagy nem tudom már komolyan.

2021. ápr. 27. 09:34
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
A kronikus betegsegeid miatt alapbol nem kaphatsz kinait. Hivd fel a hazidokid tajekoztatasert,sorold fel a betegsegeid.
2021. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Édesanyám is pajzsmirigybeteg és mégis kapott kínait. Már mindkét adagot. A háziorvos szerint csak szputnyikot nem kaphatok, a többit igen.
2021. ápr. 27. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Én is ezen gondolkodtam. Van gyógyszerallergiám is, nem merem a kínait, talán még az orosz sokkal inkább. Meg én azért nem választanám a kínait, mert azt még nem ismeri el az EU. Ha külföldre szeretnék utazni valószínű lassan ezt is behatárolja.
2021. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Én hallgatnék az orvosokra, és regisztrálnék, mert a felvett vakcina a legjobb vakcina. Főleg ezekkel a betegségekkel, amik akár súlyosbító tényezők lehetnek. Amúgy is most fog dönteni a WHO a Sinopharm sorsáról. 1-2 év múlva úgyis újra kell oltakozni, akkor választhatsz bármi mást majd. Most az lenne a legfontosabb, hogy minél hamarabb minél több ember védettséget szerezzen.

Ha jobban érdekel a vakcinák működése, meg hogy szakemberek mit gondolnak, a Kovidők Facebook oldalon csináltak szakemberek egy kerekasztal beszélgetést. Nagyon tudom ajánlani meghallgatásra.

2021. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ami a külföldi utazást illeti, ezen a nyáron 100%, hogy nem szeretnék külföldre utazni, szerintem legkorábban jövő nyáron mennék. Idén nem mernék menni akkor sem ha be lennék oltva, még nagy belföldi nyaralást sem tervezek, csak a saját városomon belül szeretnék mászkálni legfeljebb (étterembe, fürdőbe).

Ami a Sinopharmot illeti, úgy tudom, hogy bizonyos országok el fogják fogadni, többek között Szlovénia, Olaszország, Görögország.

2021. ápr. 27. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!