Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek gyógyszer, nyugtató...

Mit tegyek gyógyszer, nyugtató ügyben? Úgy érzem két irányból rángatnak két eltérő véleménnyel és teljesen összezavarnak, nem tudom mi a helyes döntés.

Figyelt kérdés

Sokat stresszelek, pánikolok és pszichiáterhez járok, aki már felírt nekem két gyógyszert. Az egyik a Citapram, másik meg nyugtató, Xanax. Váltig állítja hogy szedjem őket, tök jó lesz akkor majd nekem, ez a megoldás a szorongásos problémáimra, ez majd segíteni fog. Az anyám is azt mondja kezdjem el szedni őket, főleg hogy már pánikrohamaim is voltak mostanában.

Viszont mások meg egész mást állítanak. Mondták is már, meg olvasgattam róla sokat az interneten, hogy semmi esetre se javasolják hogy elkezdjek ilyen gyógyszereket szedni. Meg hogy milyen szörnyű dolgokat okozhat, milyen mellékhatásai vannak és csak mégjobban tönkretesz. Kezdetben én is ezen az oldalon álltam akik ezt állítják és a lehetséges mellékhatások miatt nem is mertem beszedni őket, viszont az utóbbi időkben egyre jobban eldurvultak a dolgok, egyre stresszesebb és pánikolósabb vagyok. Úgy érzem szívem szerint elkezdenék nyugtatót szedni hátha segít, de kicsit tartok a mellékhatásoktól, meg kicsit túl sokan akarnak lebeszélni róla.


Kikre kéne hallgatnom inkább? Mert tényleg mintha két irányból kötéllel rángatnának úgy érzem magam, egyik fél szerint éljek gyógyszereken, a másik fél szerint meg nem kéne, és ezek vannak igazából többen


2017. jan. 19. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálj más megoldást keresni.

Keress bioboltokban nyugtató teákat.

Járj el sportolni, ahol kiadhatod magadból a feszültséget.

Járj el jógázni, ami ellazít.

Szüntesd meg magad körül a kiváltó okokat.

2017. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek enyhíthetik a tüneteket, de nem gyógyítanak. Ha gyógyulni akarsz, mélylélektani módszerekkel (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) kezelő terapeutát keressél.
2017. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszer csak tüneti kezelés. Nincs rá garancia, hogy tényleg segít, arra sincs, hogy nem lesznek kellemetlen mellékhatásai.

Viszont vannak esetek, amikor szükséges. A problémáidat viszont semmiképpen nem oldja meg, azt ne várd tőle.

Ha tényleg hatékony megoldást keresel, akkor menj pszichoterápiára.

2017. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg azt olvastam az interneten, hogy jönnek a hüllő szerü lények, és átveszik a hatalmat.


Ne olvass baromságokat, az orvos nem véletlenül tanult évtizedeket... Ayy bszdmeg

2017. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!