Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet inni alkoholt a COVID...

Lehet inni alkoholt a COVID oltás napján?

Figyelt kérdés

Szülinapi buliba megyek ma este, és mondanom sem kell, hogy lesz minden, mi szem - szájnak ingere!

Csak annyit innék, hogy kicsit becsiccsentsek - tehát, hogy ellazuljak, meglegyen a hangulat.

Azt olvastam, hogy minimális alkohol jelen esetben még hasznos is, mert csökkenti a szervezetben a gyulladást.

Nem tudom, mennyire lenne baj, ha most kicsit adnék a hangulatnak. Gondolok most az alkoholnak a vakcina ellenanyag termelésére gyakorolt hatására.

Az első oltásomat kaptam meg.



2021. máj. 1. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én innék
2021. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az oltás előtt 1 órával megittam egy fél üveg sört, majd váratlanul jött a hívás hogy mehetek oltakozni. Semmi bajom nem volt se közben, se utána.
2021. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Kitérdekel
2021. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Lehet hát, piásan mentem oltásra
2021. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy elvileg, ha iszol rá alkohol 2 - 3 napon belül, nem fog a szervezeted elég ellenanyagot termelni a vírus ellen.
2021. máj. 1. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Valóban kockáztatod vele, hogy gyengébb immunválasz alakul ki. Szóval én maradnék az egy pohár bornál/sörnél vagy ami ezzel ekvivalens. De ha neked nem ilyen fontos, hogy jól hasson az oltás, akkor persze azt csinálsz, amit akarsz.
2021. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt ugye vágod, hogy a védettség sem alakul ki egy-két óra alatt. És nem, ne igyál alkoholt!
2021. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kicsit ittam. Nem sokat, de ittam.

Ez van. Lesz, ami lesz.

2021. máj. 2. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!