Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Védettek (2x oltottak), ti...

Védettek (2x oltottak), ti féltek az oltatlanoktól?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, milyen módon tartjátok elképzelhetőnek, hogy ártani tudnak nektek?
2021. máj. 5. 16:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Persze. Bár a csodaszérumunk megvéd mindentől, de ők olyan veszélyes fenevadak, hogy képesek még gondolatátvitel útján is megferőzni egy általuk készített rettentően halálos vírusmutációval.
2021. máj. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

Egyik vakcina sem 100%-os, hanem kb. 90+.

Na már most: ha én éppen a maradék 10 %-ba tartozom, akkor igenis megfertőzhetnek, akik vírushordozók, de még nem tudják magukról. Tudok ilyen esetről: a menyem.

Tehát attól félek, ha valaki nem oltatta be magát (csak ez nincs a homlokára írva), meg attól is, aki nem szabályosan hordja a maszkot.

Tegyem neki szóvá? Nem tesszem, mert nem akarom, hogy meggyilkoljanak miatta, mint ahogy megtörtént pár hete Budapesten.

2021. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem jobban, mint bárki mástól.

Úgy általánosságban félek inkább, hogy ha sokan maradnak oltatlanul, akkor sose lesz vége ennek az egésznek.

2021. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Az túlzás, hogy "félek az oltatlanoktól". De 100%-os védettséget nem ad az oltás, így nem csinálok úgy, mint ha vége lenne számomra a járványnak.
2021. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
Igen. Az oltatlanokat börtönbe kéne zárni, mert ők életveszélyesek. Miattuk halnak halomra az emberek a lélegeztető gépen.
2021. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem. De nem is a közvetve ártás a gond, hanem a közvetett. A legnagyobb baj ugyanis amikor egyszerre van túl sok fertőzött, mert se a hely, se a dolgozók száma, sem a gépek, műszerek stb nem végtelenek az egészségügyben. Vagyis minél több fertőzött foglalja le a véges erőforrásokat, annál kevesebb jut nem csak a covidosokra, de az összes többi betegre, sérültre is.
2021. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok be oltva. De semmi bajom sincsen. Soha nem is voltam Covid-19-es. Nem is tudom mitől vagy kitől kellene félni. Én inkább a kormány propagadájától jobban félek mint az olatlanoltól, vagy az oltottaktól. Sőt inkább az oltatlanoknak kellene félni az oltattaktól. Mivel az oltottak eleve az oltásal le gyengített covid-19 virust hordoznak,
2021. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Azt azért nem mondanám, hogy félek, de nyilván szívesebben szaunázok egy oltottakkal teli szaunában, nem csak a saját, hanem a családom érdekében is.
2021. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem félek senkitől, de tisztában vagyok a kockázatokkal. Sajnos nem nulla valószínűsége, hogy pont én nem vagyok védett az otlás ellenére sem, és annak se nulla, hogy az illető pont beteg. És ez persze akkor is megtörténhet, ha oltottal találkozom - a kockázat ebben az esetben sem nulla, de jóval kisebb. Ha meg már választhatok, akkor inkább a kisebb kockázatot választom, nem a nagyobbat.
2021. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

Pusztán a tény miatt, hogy valaki oltatlan, nem félek tőle, akkor félnem kéne a saját két gyerekemtől is, akiket még a koruk miatt nem oltanak. Viszont félek attól a rettenetes butaságtól, ami a tömeges oltásellenességhez vezetett, és attól, hogy a sok oltatni nem hajlandó, hirtelen baromi jogtudatossá vált honfitársunk miatt az életben soha nem leszünk túl ezen az egészen.

Szóval nem félek tőlük, de arról, aki elvből nem oltat, nagyon rossz a véleményem.

2021. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!