Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, és el szeretné...

17 éves vagyok, és el szeretnék kezdeni valami féle küzdő sportot. Ahol élek, van MMA, Brazil Jiu Jitsu, Karate, Judo. Az MMA érdekel a legjobban, ezért örülnék, ha valaki beszélne róla bővebben. Ajánlott, hogy előtte űzzek valami más küzdő sportot?

Figyelt kérdés
(Amúgy kb 180-184 cm magas vagyok,és 60 kg)

2016. febr. 16. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Az mma gyakorlatilag a Brazil jiu jitsuból nőtte ki magát. szerintem kezdj azzal.
2016. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár bocs de hogy nőhette volna ki magát a Brazil jiu-jitsubol ha ez csak 1 stílus és az MMA egy kevert, vegyített stílus. Aminek nincs saját technikája hanem stílusokból vette el, szedte ki , ,,lopta el" a legjobb, leghasználhatóbb technikáit. Bocsánat az MMA nem egy stílus hanem egy szabályrendszer.Amit ma már sokan úgy ,,oktatják mintha egy stílus lenne" mert ez most a divat, a menő meg hogy könnyen tanulhatónak gondolják és egyszerűbb ezt az utat kijárni mint a Harcművészetek nehéz rögös dzsungeles mocsarát aminek a végén a jutalom a gyönyörű táj.Képletesen. Az MMA 1993-ban megalakult szabályrendszer amerikában ami a különböző harci stílusokból vette ki a technikáit.Ezek pl a box, a kick box, a muay-thai, a karate, a birkózás, a judo, a brazil jiu-jitsu....stb

Hát előképzettség jó mindig

Hisz a nagy ketrecharcosok 2 stílusban kell hogy jártasak legyenek minimum. Egy álló és egy földharc alapúban. Van olyan aki csak egyben jártas.

De csak példaként amerikában a UFC-nél ami az MMA versenyek legnagyobbika ezért ezt mondom. AZ ottani nagy harcosok minimum 2 stílust űznek így. Van olyan példa is persze aki két álló stílust űz például ilyen is van. És csak utána kezdett el foglalkozni MMA-vel.De ott 1 stílusban de akár 2-ben is megszerzik a mesteri címet és úgy válnak nagy ketrecharcosokká

Nem úgy hogy kamu ,,MMA edzésekre jártak"

Nekem ez a véleményem róla mivel elfelejtik hogy ez nem egy stílus csak szabály rendszer de mivel újabban ez a kemény ,,menő" és ,,ha nem ezt űzöd akkor gáz vagy" ezért már újabban már úgy hirdetik az edzéseiket hogy MMA edzés. Vagy oda teszik a plakátra pl hogy grappling edzés * MMA.

Mindenféleképp ajánlom hogy űzz előtte legalább egy stílust. Hisz ha csak erre az ,,MMA edzésre" mész akkor egyszerre fogsz tanulni álló és földharcot. Így igaz megvan annak az előnye hogy egyszerre tanulod a 2-tőt és tudni is fogod de egyikben sem leszel kiemelkedően jó


Én vagy azt mondanám hogy vagy Karatéra menj vagy Brazil jiu-jitsura. Melyik karate stílus van? Mi a Neve? Goju-ryu, Kyokushin, Shito-ryu, Shotokan vagy Wado-ryu???

2016. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nos az mma elnevezés egy Howard Rosenberg nevezetű újságírótól származik, aki az UFC1-ről szóló tudósításban használta.


UFC: nos, ha tisztában lennél a szervezet történetével tudhatnád, hogy milyen körülmények között jött létre.


a nyolcvanas években ment néhány brazil amerikába jiu jitsut tanítani. Mivel nem volt pénzük reklámra, ezért meghirdették a Gracie Challenge-t, bárkivel kiálltak, más stílusokból. és az esetek nagy részében nyertek is, megalapozva a stílus hírnevét. Ezek a kihívások egyre több embert vonzottak, eleinte csak a klubtagok vettek rajta részt, majd elkezdtek ismerősök, külsős nézők is járni.


https://www.youtube.com/watch?v=VQXlg7DksvY&spfreload=10


innen jött az ötlet, hogy kellene egy gálát rendezni, ez lett a UFC. ugyanis eredetileg Roiron Gracie alapította a szervezetet. Csak a kezdeti gálák túl véresek és agresszívek voltak, és betiltották a sportot. Ekkor eladták a szervezetet, és a jelenlegi tulajdonosok kezébe került,akik eszközöltek néhány változtatást a szabályokon, hogy "szalonképes" legyen a sport.

2016. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. febr. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezeket én is már hallottam. És tudom ki az a Gracie. De a jelenben az a lényege és olyan harcosok kűzdenek akik nem csak 1 stílusban jártasak. Hanem tudnak ütni, rúgni, blokkolni, mozogni,dobni, folytani,szabadulni, feszítenigáncsolni. Csak a brazil jiu-jitsu ismerrte önmagában oda kevés. Hisz ütnie is tudni kell

Mondjuk te csak brazil jiu-jitsuval indulsz egy ketrecharc gálán. 8 éve csinálod például. De te csak ezt. Az ellenfeled lehet szintên 8 éva brazil jiu-jitsuzik de 3 éve elkezdett karatézni is mellé

Hát az az esélyesebb aki állva nemcsak közelről tud dobni hanem távolról ütni. Hisz ugyanazt tudja mint ő csak ő+ még karatézik is.

Itt 1 stílus nem elég a ketrechez.

Legalább 1-et kiemelkedően kell ismerned pl földharc


De én azt mondom mindig aki ketrecharcozni szeretne az minimum 2 stílusban legyen jártas


Mondtam a Brazil jiu-jitsut ajánlom és a karatét. De majd azt is mond ha tudod mi a neve?

2016. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Járj el bjjre és mellé mmara.

Ha van lehetőséged akkor otthonra szerezz be egy zsákot és azon gyakorold azokat az ütés, rúgás technikákat, amit az edző mma edzésen mutatott.

2016. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mondjuk azért ott van még egy Demian Maia az UFC-ben pár éve, hát nem nagyon láttam ütni vagy rúgni az utóbbi tíz évben...
2016. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem BJJ, az MMA gyakran nem üti meg "azt" a színvonalat, míg a BJJ hozza, amit kell, persze vannak kivételek.
2016. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam elsőnek a brazil jiu-jitsut ajánlom mindenféleképp hogy megerősödj. Meg még a karatét ha jó. VAgy akár BJJ + karate. Vagy BJJ + MMA.

De én már kifejtettem másodikként meg asszem 4.-ként a véleményem.

2016. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mma.
2016. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!