Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért döntöttél az oltás mellett?

Miért döntöttél az oltás mellett?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 23:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%
5: draga oltoanyag? A Sinopharmot sztem bagoert veszik. Pocsolyabol meg maradek ciankalibol kutyultak nekem. Ne aggodj, nem emiatt fog csodbe menni az orszag.
2021. máj. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Alex Fly ***** válasza:
39%

A felsoroltak közül az első két pont egyértelmű. Ami viszont nincs felsorolva, az a felelősség. Van családom, gyermekem akit fel kell nevelni, gondoskodni kell róla - és nem engedhetem meg magamnak, hogy egy vírvány miatt ezt ne tegyem meg. És persze az egészségükre is gondolok; lehet hogy semmi bajom nem lesz, de nem szeretném, ha a felelőtlenségem miatt bármi bajuk essen - és ez igaz mindenkire, akivel csak találkozom.

A kártya kvázi sokadlagos dolog, amikor regisztráltam az oltásra, még szó sem volt ilyesmiről - persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy eldobom vagy megsemmisítem, még csak azt sem, hogy adott esetben nem fogom kihasználni az előnyeit - de ez egyáltalán nem befolyásolta a döntésemet.

2021. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%
9 es látod a lényeget. A jó bornak nem kell cégér.
2021. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Alex Fly ***** válasza:
55%
@11: a Sinopharm jóval drágább, mint bármely másik. Ez már a gyártási technológiából is adódik - de emellett a közvetítő cég is óriási haszonnal adja az országnak...
2021. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert nem vagyok hülye, köszönöm.
2021. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14: Ok, te tajekozottabb vagy nalam. En utolag ugy erzem nyugodtabb lennek ha az unio altal elfogadot vakcinat nyomattam volna. Most mar persze mindegy.

Azert nehogy mar a kozvetito ceg haszna hatarozza meg a vakcina erteket. Ha igy szamolunk akkor a 4-es metro a vilag egyik legfejlettem luxusmetroja. Oszt kozben le sincs burkolva mert vmi okos kitalalta hogy az ugy szep. Mint vmi betonszarkofag.

Sokmindent megmagyarazna ha kiderulne hogy Viktor is betepve hozza meg a nagy donteseket. Nem a legjobb eletstrategia.

2021. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Meg vmi: a Pfizer egyertelmuen kimeletesebb. Nem veletlen hogy csak azt adjak egy csomo embernek.
2021. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%

A szervezetemet ismerve nem biztos, hogy könnyen átvészeltem volna. Amúgy a korosztályomban ismerek olyat, aki elhunyt a betegségben, ismerek 5-10 évvel idősebbeket is, akik elhunytak. Nem tudni, kiből mit vált ki.


Amúgy ha adott egy fertőző betegség és ellene egy ingyenes oltás, akkor mi az érv a beadatása ellen?


A post-COVID-tól is félek.

Iszonyatosan gyenge az izomerőm, állóképességem, szeretek boulder terembe járni, de a legkönnyebb pályán se bírok végigmenni, szeretek bringatúrázni, de 40 km után kész van a combom és a legkönnyebb emelkedőre zihálva tolom a bicajt, szeretek túrázni, de 20 km után majdhogynem összeesem. Évek óta egyre többet dolgozom ezek ellen, nem hiányzik egy szívizomgyulladás, még akkor se, ha fél év alatt valószínűleg helyrejönne és fél év múlva ismét sportolhatnék. Visszavetné még ezt a pici erőmet is.

Szellemi munkát végzek, pályakezdő vagyok, számomra nagyon nehéz a munka, emellett egyetemen tanulok. Nem hiányozna a krónikus fáradtság, tompaság szintén kb. fél évig, ha épp idegrendszeri szövődményem lenne. Konkrétan elég lenne egy közepesen komoly állandó fáradtság és minimum a félévemet dobhatnám. Nekem már például a félévek száma se mindegy illetve rossz átlag esetén visszakerülök fizetősre.


Állítólag van 30% a szövődmények kialakulásának esélye, még tünetmentes fertőzés esetén is!!


Szóval első két pont.


A kártya.... talán az is.



Amúgy minél hamarabb kialakul a nyájimmunitás, annál kevesebb embert veszítünk el és annál kevesebb ideje van a mutációknak, hogy kialakuljanak. Itt olyan mutációra gondolok, ami ellen esetleg már nem hat a kialakult védettség (akár vakcina, akár ferőződés általi).



28/N

2021. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
38%
Biológus vagyok.
2021. jún. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!