Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen oltási tüneteket okoz...

Milyen oltási tüneteket okoz a Sinopharm?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 07:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Apukámnak semmi tünete nem volt, még a karja se fájt, feleségének szintén semmi
2021. máj. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is apukamat oltották vele.

Nem volt tünete/mellèkhatása.

Ráadául az oltás után pár héttel covidos beteg közé ment, mert vitt a betegnek kaját. (Imád főzni ès osztogatni a főztjèt :D) ès innen látszik, hatásos volt az oltás. Mert ő nem kapta el/nem lett beteg.

2021. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Nekem sem volt semmilyen tünetem tőle, a családban minden nagyszülő (70 felettiek) is azt kapták, nekik sem volt tünetük.
2021. máj. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sem volt tünetem. De előtte adtak egy szép hosszú listát, hogy mik lehetnek
2021. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt írták valahol hogy az idős embereknek azért nincs utána semmi tünetük, mivel már nem olyan jó az immunrendszerük, és nem aktivizálódik a szervezet.
2021. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
#5 első vagyok, apukám 49 éves azt nem mondanám öregnek... az immunrendszere pedig erős
2021. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A németek kéthetes karanténba rendelik azokat a beutazókat, akik orosz v. kínai vakcinával oltottak. Ez mai hír.

Az eddigi hozzászólásokból úgy tűnik, hogy a kínai vakcina nem vált ki heves immunreakciót. Marad kérdésnek, mennyire hatékony a megfertőződéssel szemben?

2021. máj. 12. 15:45
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Oltási reakció személyenként és azon belül változik ki mennyire fiatal.

Főleg nőknèl vált ki, èj azt szűrtem le.

Vegyük engem és a páromatm

Mind a ketten az oroszt kaptuk. Párom semmit nem tapasztalat magán egszerr sem. Én mind a kettő oltásnál három napra "kidőltem". Hőemelkedés/hidegrázás, hő hullám, rossz közérzet.


Párom férfi és két évvel idősebb :D


Vegyük apukamat.

Ő a kínait kapta 64 évesen.

Főleg az idősebbeket oltottak vele. Idősebb embereknél nem olyan gyakori a heves oltási reakció. De ez személyenként változik.

Az orvosok szerint minden oltás tipus jó.


A kínai vakcina kakukktojás, mivel ez az egyetlen ami a régi technológián alapszik . Már 100 éve is alkalmazták inaktivált vírussal oltást. Akkor is bevált, most is beválik. De természetesen az inaktiváláson fejlesztettek. Azért mert a szteritípiák, előítéleket a kínaiak ellen szól, a gyógyszer fejlesztésr,kutatásaik az nem kéne egy kalap alá venni. Aki picit is akár tájékozódni az csapja fel a szakirodalmat.


Orovosok is megmondták nem csak az antitest szintet kell figyelembe venni a vakcina hatèkonyságánál.

Rengeteg minden befolyásolja a vèdettsèget. Ott van a T sejtes immunitás pèldául.


Szerintem bízzuk ezt a szakemberekre. Ne itt gyakori kérdések .hun próbáljon tájèkozódni valaki.

Kérje ki a házi orovosa vagy egyéb orovosa véleményét.

2021. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 cukikutyus ***** válasza:
56%

A héten kedden kaptam meg a Sinopharmot.Direkt a kevés mellékhatás miatt választottam,de nekem azért meggyűlt vele a bajom.😏Az oltás is fájt,jobban mondva kellemetlen nyomó érzés volt,majd ezt követően kb.10 perc múlva rosszullét,verejtékezés.Viszonylag rövid idő elteltével el is múlt ,nagyjából 5-10 perc.Utána estig semmi.Este karfájás kezdődött,ami mostanra kezd már múlni.

Tegnap éjjel görcsös tünetek a hasban,később a hátamban,lábamban.

Mostanra talán kimondhatom,hogy már jól vagyok...

Dehát én mindentől szenvedek,még egy vitamin kapszulától is képes vagyok rosszul lenni,pedig elvileg nincs komoly betegségem,max.a cukorszintem alacsony kissé...

2021. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Eddigi tapasztalatok alapján a Sinopharm oltás azoknál okoz enyhe és hamar múló tüneteket, akik átestek a fertőzésen és felgyógyultak. Köztük sokaknak tünetmentes volt a lezajlás. Náluk az ellenanyag szint magas volt.
2021. máj. 14. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!