Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 16-18 évesek, mik az eddigi...

16-18 évesek, mik az eddigi tapasztalatotok az oltással?

Figyelt kérdés
Akik már beoltották magukat, eddig volt valamilyen oltási reakciótok, vagy mellékhatásotok?
2021. máj. 13. 12:08
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
42%
Milyen konteo? 16-18 évesen csak konteoban bírsz gondolkodni? Nagyon el vagy szállva magadtól! A tojáshéj a hátsódon, józan paraszti eszed pedig nulla.
2021. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 18.válaszoló

Teljes mértékben egyetértek veled,de...

...De régen,amikor picik voltunk,akkor is kaptunk olyan oltást,amiről azt sem tudták mire jó,vagy mi lesz a következménye

Édesanyáink ugyanugy beadatták

Beadták,mert kötelező volt

Persze biztos volt olyan,aki megtagadta,van most is olyan aki megtagadja,nyilatkoznia kell,hogy miért

A betegkartonban van olyan oltás,amiről azt sem tudom mire volt jó,és lám,még itt vagyok

31 éves vagyok,azt sem tudom mikor voltam beteg,talán gimnazista lehettem

Nagymamám 99 éves,ő már sok mindent megélt,régen rengeteg baba meghalt,nem voltak ilyen,meg olyan oltások


Most azért fejlettebb minden

Vannak kötelező oltások,és nem kötelező oltások


Oltás neve: BCG

Mikor adható: 0-4 hét, szülészeti intézményben

Oltás neve: DTPa + IPV + Hib + PCV

Mikor adható: 2 hónap

Oltás neve: DTPa + IPV + Hib

Mikor adható: 3 hónap

Oltás neve: DTPa + IPV + Hib + PCV

Mikor adható: 4 hónap

Oltás neve: PCV

Mikor adható: 12 hónap

Oltás neve: MMR

Mikor adható: 15 hónap

Oltás neve: DTPa + IPV + Hib

Mikor adható: 18 hónap

Oltás neve: DTPa + IPV

Mikor adható: 6 év


Nem kötelező,Rota,Bexcero,amiből 30e ft egy oltás,és kell belőle 2+1 ismétlő,C-agyhártyagyulladás elleni oltás ami TB támogatott stb.

És az anyukák megveszik,beadatják a gyermekeknek

Kiváncsi vagyok,hány anyuka,meg apuka néz az oltások után,szerintem senki

Pedig ott van a gyermek oltási kiskönyve

A Bexcero oltást is a Pfizer gyártotta,benne van a kiskönyvben

Lenne mit tanulmányozni...

És most nem lehet arra fogni,hogy évek alatt lett kifejlesztve,mert ezeket az oltásokat is valamikor elkezdték tesztelni állatokon,majd embereken,és azóta kevesebb az elhalálozás

2021. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
3%
22-es igazad van de! Egy betegségre egyfélét kapott mindenki! Így van? Na most meg van 5 féle.. kicsit gondolkodni kéne
2021. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
45%

Igen,ez a baj

Szerintem ha 1 oltás lenne,az emberek jóval nyitottabbak lennének

De mivel 5 fajta van...,az ember azt sem tudja,hogy mi lenne a legjobb

Lenne 1 oltás,és azt kapná meg mindenki,de nem tudták egyszerre beszerezni,egy gyártótól

Az emberek bizonytalanok

2021. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Azért van öt féle vakcina, mert az összes nagyhatalomnak(Amerika, Kína, Oroszország) kell a bevétel, amivel fejleszthetik a hadseregüket és felkészülhetnek a 3. világháborúra.
2021. máj. 23. 14:48
 26/46 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező és te mondod másokra hogy konteósok? Aztamindent. Na itt be is fejezten veled. Értelmes felnőtt beszélgetésre alkalmatlan vagy.
2021. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Ha nem esett volna le, csak poénból írtam a fentebbi kis kommentemet azért, hogy lássátok, hogy körülbelül én is ilyen hülyeségnek látom azt, amit ti írtok. Nincs semmi alapja a ti elméleteteknek sem, hogy 5 év múlva például belehalunk az oltásba.
2021. máj. 23. 14:54
 28/46 anonim ***** válasza:
49%
Pont azért sem érdemes veled felnőtt módján beszélgetni, mert azt hiszed poénos voltál. Nem. Érettlen vagy de nagyon.
2021. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Szerintem én, aki kitűnő tanuló az ország top 100. legjobb iskolájában az többre fogja vinni, mint te :D
2021. máj. 23. 14:59
 30/46 anonim ***** válasza:
41%
Annyira érettlen vagy hogy azt sem veszed észre hogy saját magad minősíted. További jó felnövést, érést kívánok, de előtted ezen a téren nagyon göröngyös lesz az út a megnyilvánulásaidból ítélve.
2021. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!