Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akit zavar a gyorsan letesztel...

Akit zavar a gyorsan letesztelt oltás, az szerint 2023-ig nézegetnünk kéne a vakcinát miközben tombol a járvány?

Figyelt kérdés
Vagy mi az elképzelés? Haljanak meg addig tömegek covidban, és éljünk bezárva, mert csak 99,99% az esély hogy 3 év múlva se lesz mellékhatása? Felfoghatatlan mire gondolnak a károgók.

2021. máj. 13. 22:00
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
76%
Nem látom értelmét. Makkegészséges vagyok, és nem fogom magam ki tenni kísérleti nyúlnak. Sosem volt semmi bajom, influenzás sem voltam soha akkor mégis minek oltassam be magam?! És a másik hogy pl a rákra miért nincs már ellenszer? A covidra pikkpakk meglett érdekes. Egyszerűen nem bízom meg egyik vakcinában sem, pont.
2021. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
44%
21-es válaszolónak igaza van. Érdekes, hogy erre a covidra ilyen hamar lett vakcina, és hogy mennyire ránk akarják erőltetni. Sőt, még meg is szabják ezzel a szabadságunkat. Biztos hogy van e mögött valami...
2021. máj. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
34%

Ja, van, koronavírus a neve.


A rák szerencsére nem fertőző. Oltásokat fertőző betegségek ellen szoktak beadni.

2021. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 Tevenyereggyarto ***** válasza:
59%

Én két dolgot nem értek, szóval aki érti az az én bamba szintemen is elmagyarázhatná.

Első ez az “én még nem kaptam el/ elkaptam de enyhe tüneteim voltak szóval nekem ettől soha semmi bajom nem tud lenni, egèszséges vagyok nem fogok meghalni”. Én sem karamboloztam eddig soha, lekopogom de még egy kis koccanás sem volt mégsem fogok ezen felbátorodva egyre kevésbé komolyan venni a KRESZ-t. Ha igyekszem elkerülni a veszélyhelyzeteket s nem pedig szabad utat adni nekik (pl: random átszöktetek a piroson vagy a stoppon stb) akkor nyilván kisebb eséllyel sodrom veszélybe magamat s másokat. Oltva ha elkapod mégis csak enyhébb tüneteid lesznek vagy nem is lesznek, rendkívül kicsi a COVID okozta hosszútávú szövődményre/ károsodásra az esély s kevesebb ideig vagy fertőzőképes illetve az alatt sem fertőzöl annyira. Így van ez minden oltásnál, miért pont a mostaniakkal lennének kivételek.


A másik pedig “a rák”. Aki ilyen ír ,hogy “miért nincs ellenszer A Rákra” az mire gondol? Van 1000+1 rákos betegség megannyi “fázissal”, sok időben észlelve ma már jól gyógyítható. Sokkal előrébb vagyunk mint mondjuk 20-50-100 stb évvel ezelőtt.

2021. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, nem feltétlenül jó a hasonlat, aki nem oltakozik, az nem biztos, hogy - azzal párhuzamosan - nem figyel a veszélyhelyzetekre. Adott esetben hordja a maszkot, távolságot tart, eszi a vitamint és/vagy odafigyel az egészséges táplálkozásra, sportol, stb.

A te hasonlatodra visszatérve: nem megy át a piroson és megáll a stoptábla előtt. De ez nem azt jelenti, hogy dupla lökhárítót is építtet, és golyóálló üvegekre cserélteti a kocsi ablakait...

2021. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem teljesen jó a 24-es hasonlata.


Ez egy veszélyes vírus, az új mutációkkal már a gyerekekre is veszélyesebb, mint bármely más, jelenleg vagy az elmúlt években köztünk levő fertőzés.


Alapvetően hosszan és durván zajlik le és rettenetesen gyakoriak a szövődmények, már eleve ennek az oldalnak az Egészség rovata is tele van vele, de reprezentatív kutatások is vizsgálták. Valami 70%-nál fordulnak elő szövődmények.


Ezerszer el lett ugatva, de nemcsak itt, hanem a náthák és a szezonális influenzák kapcsán is, hogy a vitamin nem véd, a személyes higiéné, távolságtartás, oltás véd (ez utóbbi nincs a náthákra, itt az influenzára gondolok).


Az emberek szeretik a tudatot, hogy a kezükben tartják a sorsukat és rajtuk múlik a sorsuk. Ha küzdenek, tudatosak, akkor nem lehet gond. Nehéz elfogadni, hogy ez nem így van és hogy a vitamin se garancia arra, hogy nem alakul ki egy túl heves immunválasz.


Viszont itt az oltás, amivel ismét a kezünkbe vehetjük a sorsunkat. Véd. Nem 100%-ban, de annyi nem is kell.



A szervezet akkor működik jól, hogyha megkapja a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat. Így tuti segít a vitamin az immunrendszer finomhangolásában, a durva immunválasz elkerülésében, de azért sokkal kevésbé biztonságos, mint az oltás.

2021. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki eldönti saját maga, hogy beszeretné oltatni magát vagy sem. Minek foglalkoztok a másik döntésével? Az oltás amúgysem attól véd hogy ne kapd el és hogy ne légy hordozó.
2021. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
52%
De jóval enyhébb lesz a lefolyása és jóval kevésbé terjeszti.
2021. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
47%
27: minek foglalkozom mások döntésével? Azért mert RÁM is kihatással van!
2021. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
54%
Az oltással saját magad "véded" nem másokat. Aki nem oltat, akkor az nem oltat.
2021. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!