Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elhízottaknak is hatásos a...

Elhízottaknak is hatásos a Szputynik vakcina?

Figyelt kérdés
Lehet olvasni, hogy a Pfizer elvileg kevésbé hatásos elhízott embereknek, de a többi vakcináról nem találtam ilyet.

2021. máj. 13. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Minden vakcina kevésbé hatásos annak aki 150 kiló, mint annak aki 50, mert testsúlykilogrammra kevesebbet kap. Ettől még kell oltani, mert kicsit hatákony oltás is hatékonyabb, mint a semmi.
2021. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy ezen már gondolkoztam, hogy miért nem testsúlyaranyosan oltanak? Miért kapok 47 kg-val ugyanakkora adagot, mint egy 150 kg-s?
2021. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
57%

#2. Azért, mert akkor még jobban szortírozni kéne... több veszne kárba.

Amúgy nem vagyok biztos abban, hogy a vakcina mennyisége és testsúly között összefüggés van.

2021. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
#3 De, van összefüggés. Gondolj csak bele: 1 adag vakcina nyilván hatásosabb (akár pozitív akár negatív irányban) egy 70 kilós embernek, mint egy 170-esnek. Mert ugyanannak a mennyiségnek elég egy kisebb testet, kisebb vérkeringést körbejárnia.
2021. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!