Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szülők! 15-16 éves gyermeketek...

Szülők! 15-16 éves gyermeketeknek megengednétek, hogy megkapják a vakcinát? Én nem szeretném, ha a gyerekeim megkapnák..

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van 3 gyermekem, 14,15,16 évesek. Mindhárman nagyon szeretnék beoltatni magukat, mert hogy a barátaik is megkapták, és nyáron ugyebár sok helyre nem mehetnek anélkül. Én anyukaként nagyon féltem a gyermekeimet, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a helyes döntés. Sok ismerősöm halt meg a vakcina beadása után pár nappal, és nem voltak idősek, 25-40 között voltak. A gyermekeimnek erős immunrendszerük van, vírus alatt is mentek mindenfele, nem kapták el. Ti mit csinálnátok, megengednétek a gyerekeiteknek az oltást? Illetve hány éves kortól kötelező? Köszi a válaszokat előre is, egy aggódó anyuka.
2021. máj. 23. 11:26
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
40%
Nem és nem kötelező
2021. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Értem, hogy nem kötelező, úgy értettem a kérdést, hogy hány éves kortól kérik például egy állatkertben, hogy bemehessenek?
2021. máj. 23. 11:29
 3/48 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy sok ismerősöd halt meg a vakcina beadása után pár nappal, az egymillió %, hogy hazugság! Eleve igen kevéssé valószínű, hogy sok ismerősöd halt volna meg (nekem például egy ismerősöm se), és hogy ráadásul ez a sokaság pont az oltás után pár nappal, az kizárt. Az immunrendszerre hivatkozni a koronavírus esetén értelmezhetetlen, ez nem egy olyan betegség, aminek a súlyossága arányosságot mutat az immunrendszerrel, ez teljesen véletlenszerű. Makkegészséges sportolók is belehalnak. Az a kérdés pedig, hogy hány éves kortól kötelező, olyan szintű tájékozatlanságra vall (hol élsz te?), ami eleve alkalmatlanná tesz téged arra, hogy oltásügyben másokkal kapcsolatban dönts. Így aztán bízd rájuk a döntést a saját érveik mentén.
2021. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%
Milyen fajta vakcinat kaptak az ismeroseid amitol meghaltak?
2021. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
69%
“ Sok ismerősöm halt meg a vakcina beadása után pár nappal, és nem voltak idősek, 25-40 között voltak” hogyne….
2021. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
75%
Amennyien ezen az oldalon állítják, hogy sok ismerősük az oltástól, már tuti csak a szellemek írnak ide
2021. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
46%

3.

Az én körömben is van olyan aki az oltás után 2 nappal vagy 1 héttel később halt meg

2021. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

4. Astrától, ami vérrögöt okozott.

5.Nem kell elhinni, nem fogok ilyennel viccelődni. Nem vagyok oltásellenes, félreértés ne essék, csak szimplán nem érzem azt, hogy ilyen fiatal gyermekekenek oltást kéne kapniuk, és azt sem azért akarják, hogy védve legyenek, hanem azért, hogy mehessenek a barátokkal ide oda, mindenki rá van kényszerítve az oltásra már..

2021. máj. 23. 11:38
 9/48 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképpen biztosítanám nekik a lehetőséget, hogy beolthassák magukat. Neked nem kell, de ha ők szeretnének élni ezzel az egészségügyi szolgáltatással, akkor ne te legyél az, aki miatt erre nem lesz lehetőségük.
2021. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

9. Aztán ha valami bajuk lesz, akkor meg majd jönnek hozzám, hogy anya, miért engedted ezt?

Én ha beoltatnám magam, csak a kínait adatnám be, de nekik a Pfizert lehet csak, aminek elég sok mellékhatása van.. Eddig eszük ágában nem volt beadatni, csak a barátaik mondták, hogy jajj, akkor sehova nem mehetünk nyáron, ülhetsz otthon végig, stb stb..

2021. máj. 23. 11:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!