Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szülők! 15-16 éves gyermeketek...

Szülők! 15-16 éves gyermeketeknek megengednétek, hogy megkapják a vakcinát? Én nem szeretném, ha a gyerekeim megkapnák..

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van 3 gyermekem, 14,15,16 évesek. Mindhárman nagyon szeretnék beoltatni magukat, mert hogy a barátaik is megkapták, és nyáron ugyebár sok helyre nem mehetnek anélkül. Én anyukaként nagyon féltem a gyermekeimet, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a helyes döntés. Sok ismerősöm halt meg a vakcina beadása után pár nappal, és nem voltak idősek, 25-40 között voltak. A gyermekeimnek erős immunrendszerük van, vírus alatt is mentek mindenfele, nem kapták el. Ti mit csinálnátok, megengednétek a gyerekeiteknek az oltást? Illetve hány éves kortól kötelező? Köszi a válaszokat előre is, egy aggódó anyuka.
2021. máj. 23. 11:26
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Igen, a két kisebb gyermekemnek még várniuk kell, csak összevissza beszéltek itt nekem, hogy a 14 barátjuk már foglalt időpontot meg stb..a nagylányom kaphatná már meg
2021. máj. 23. 13:20
 42/48 A kérdező kommentje:
14 éves barátjuk*
2021. máj. 23. 13:21
 43/48 A kérdező kommentje:
Párommal mi is be fogjuk oltatni magunkat a nyár folyamán, mert tervben van egy külföldi nyaralás is, oda meg mindenképp kelleni fog.
2021. máj. 23. 13:22
 44/48 anonim ***** válasza:
87%
Ha tervben van a nyaralás akkor ne majd oltassátok be magatokat, hanem most. Legtöbb helyre a második oltás plusz 14 nap mire mehettek! Szóval alsóhangon 6 hét. Szóval ha július elején mentek oltani, akkor augusztus közepére utazhattok.
2021. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező! Hagyd az olyanokat, akiknek akik elhiszik a propagandát. Nem tudnak gondolkodni. Ha szembesíted őket a valósággal, azonnal működésbe lép a kognitiv disszonancia náluk. Érveik nincsenek, csak hogy konteos laposföldes stb vagy.
2021. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
54%
Édes Istenem! Nem is tudom,hogy a kérdezővel vagy a válaszolókkal van -e a nagyobb baj. Kérdező! Tök feleslegesen magyarázkodsz és én lettem tőle ideges,ha igazad van lèci ne magyarázkodj ,tudom idegesítő,ha nem hisznek neked,de ha magyarázkodsz és össze zavarod saját magad attól nem lesz jobb. Mindenki maga dönti el ezt! Többi gyerekednek nyugodtan mondd meg,hogy mehetnek bárhova,nem kell az oltás. A 16 èvessel meg beszeljètek meg komolyabban a dolgot. Egyébként oltás nélkül is lehet elég sok helyre menni.
2021. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:
46. Köszönöm szépen! Igen, oltás nélkül is lehet sok helyre menni, csak ő bulikba szeretne menni nyáron főleg oda meg sajnos kell. A másik két gyermekemmel pedig még várhatunk ezzel.
2021. máj. 24. 09:10
 48/48 anonim ***** válasza:
59%
#43 Ha tervben van a külföldi nyaralás, akkor szerintem ne a kínaival oltassátok be magatokat, mert azt egy rakás országban nem fogadják el, és hiába vagytok oltva, csak negatív PCR teszttel tudtok majd beutazni az adott országba! Amúgy minden országban más, hogy milyen oltásokat fogadnak el, milyeneket nem, szóval nézettek utána még idejében, hogy ott, ahova menni akartok, milyen feltételek vannak a beutazásnál!
2021. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!