Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szülők! 15-16 éves gyermeketek...

Szülők! 15-16 éves gyermeketeknek megengednétek, hogy megkapják a vakcinát? Én nem szeretném, ha a gyerekeim megkapnák..

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van 3 gyermekem, 14,15,16 évesek. Mindhárman nagyon szeretnék beoltatni magukat, mert hogy a barátaik is megkapták, és nyáron ugyebár sok helyre nem mehetnek anélkül. Én anyukaként nagyon féltem a gyermekeimet, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a helyes döntés. Sok ismerősöm halt meg a vakcina beadása után pár nappal, és nem voltak idősek, 25-40 között voltak. A gyermekeimnek erős immunrendszerük van, vírus alatt is mentek mindenfele, nem kapták el. Ti mit csinálnátok, megengednétek a gyerekeiteknek az oltást? Illetve hány éves kortól kötelező? Köszi a válaszokat előre is, egy aggódó anyuka.
2021. máj. 23. 11:26
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Úgy engedtem el őket találkozni a barátaikkal, hogy mindig maszkban vannak, kezet is fertőtlenítenek a tömegközlekedési eszközökön, és nem plázákba mentek, hanem a játszótérre, vagy csak kirándulni, beszélgetni, ha már más milyen kapcsolatot nem tudtak tartani a barátaikkal, mivel suli nem volt.
2021. máj. 23. 12:34
 32/48 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ültek itthon egy éven keresztül, bevásárolni is csak én mentem, vagy az apjuk, nem vonult fel az egész család. A két lányom szerencsére nem is olyan plázában lógó típusok, kirándulni mentek, biciklizni, játszótérre, fagyizni, mekizni, de a mekiben sem ültek be, amikor még lehetett, hanem elvitték valami nyugodt helyre az ételt és ott ették meg.
2021. máj. 23. 12:37
 33/48 anonim ***** válasza:
56%
Olyan nincs, hogy valakire más ráerőltet valamit. Esetleg csak a szülő erőltethet rá indokolt esetben. Ha az a gyereked nem akarja, akkor nem úgy dönt. De 2021. május 22-én nem úgy néz ki, hogy mindhárman meg fogják kapni, mert pillanatnyilag 16 év alatt ha akar, se kaphat.
2021. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, ne védd a magad téves igazát! Csak egye3t emelek ki az írásodból: játszótérre mehettek. Ott minden steril volt? Minden tárgy megérintése után fertőtlenítették a kezeiket? Fagyizás előtt mekizés előtt is fertőtlenítettek?

A fészkes fenét!

2021. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
55%
Most itt sorolod a védelmi intézkedéseket, de a kérdésedben még az volt az érved, hogy mindenfelé elmászkáltak, mégse kapták el, mert jó az immunrendszerük! Jaj, kérdező! (De legalább kimondottan szórakoztatsz a folyamatos hátrálásra szoruló korrekcióiddal, vicces!)
2021. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:
A fiam pedig a legkisebb hármójuk közül, de már ő sem annyira kicsi, most nyolcadikos. Ő, meg a 15 éves lányom önszántukból szeretnék beadatni, de a szórakozás céljából, mint a legtöbb fiatal. És mint mondtam már párszor, a 16 éves lányom az, akit a barátai kényszerítenek hogy nem tud majd menni bulizni velük, és majd ülhet otthon egész nyáron. Mondtam neki, hogy ha szeretne menni a barátokkal ide oda, akkor be kell hogy adassa, különben jó pár helyre nem mehet. Ő még erősen gondolkozik rajta, a másik két gyermekem biztosra eldöntötték, nekik majd segítek is regisztrálni, és a legjobbakban reménykedem. A nagylányom pedig majd még eldönti, mit szeretne. Egyébként tényleg nem vagyok oltásellenes, remélem nem ez jött le a kérdésemből, tudom mennyire súlyos a vírus, anyukám sajnos elkapta még fél éve, kórházba is került, azóta sem a régi az állapota, de javul. Józan paraszti ésszel belegondolva nyilván inkább a mellékhatás miatt legyenek rosszul 1-2 hétig, minthogy a vírus miatt szenvedjenek rengeteg ideig. Csak anyai aggódás van bennem, ami szerintem természetes. Egy idő után nekem is és a páromnak is be kell adatni, annyiból jobb nekünk, hogy mi választhatunk a vakcinák közül. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, további szép napot!
2021. máj. 23. 12:46
 37/48 A kérdező kommentje:
Igen, étkezés előtt is fertőtlenítettek, ez alap náluk, vírus előtt is így voltak nevelve, hogy mindig fertőtlenítsenek kezet, ha tehetik akkor pedig mossák meg. Játszótéren, tömegközlekedési eszközökön meg főleg! Ez nekik nem volt újdonság egészen kicsi koruk óta így csináljuk!
2021. máj. 23. 12:47
 38/48 A kérdező kommentje:
A mindenfelé elmászkáltak alatt meg azokat a helyeket értettem, ahova alapból is mentek vírus előtt..mozi,meki, fagyizó, játszótér, kiránduló helyekre, beszélgetni, hülyéskedni, képeket csinálni. Szerintem ezek még mindig jobbak, mintha a legforgalmasabb helyekre mászkálnának el.
2021. máj. 23. 12:50
 39/48 A kérdező kommentje:
Moziba pedig természetesen akkor mentek, amikor még nem kellett védettségi igazolvány, remélem ez egyértelmű.
2021. máj. 23. 12:52
 40/48 anonim ***** válasza:
69%
16 év alatt nem adnak még oltást, 16 évesen meg már had döntse el maga, hogy akar-e. És te és a párod is jobban teszitek ha beoltatjátok magatokat. Az oltás miatt nem lesz komoly baja az embernek, extrém ritka eseteket leszámítva. A vírustól sokkal nagyobb eséllyel lesz baj, még fiataloknak is.
2021. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!