Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért hordanak egyesek a...

Miért hordanak egyesek a saját kertjükben is maszkot?

Figyelt kérdés

Bár most már a közterületen sem kötelező sehol, mégis azt látom, hogy egyesek a saját autójukban, de még a saját kertjükben is maszkot viselnek.

Egy családi ház saját kertjében mi ösztönöz valakit arra, hogy melegben maszkot viseljen? Mitől fél ennyire az illető?



2021. jún. 5. 14:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
58%

#10


Mindig elmosolyodom, amikor egy rettegő ecseteli az egymás iránti felelősség kérdését. Hol a fenébe volt ez a nagy fene felelősség, mikor tavaly tavasszal te és a hozzád hasonló rettegők ürítették lefelé a boltok polcairól a cukrot, lisztet, konzervet, tisztítószert és miegymást ipari mennyiségben? Gondoltatok akkor a többi emberre? Vagy csak az volt a cél, hogy nektek legyen otthon 50-60 kg. mindenből?


Ne légy álszent! Nem kell mártírkodni, mert ez nagyon nem áll jól.

2021. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%
Mi visz rá erra egyeseket, hogy más emberek életében turkáljanak? De komolyan...
2021. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%

11

Aki nem tart keresztet a tudománynak elvitte előled a cukrot, meg lisztet?!

Alapjáraton az van, hogy Covid nélkül az ilyenek, mint te ürítik ki a polcokat, mert nincs más dolguk, mint hogy fogyasszanak, ha bezárnak a teraszok.

Egy dologban egyetértünk: van rettegni" valónk tőletek.

:)))

2021. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

A 11es reakcióra csak annyit, hogy nem vásároltam pánikszerűen, és nagyobb mennyiségben a zár idején annál, mint amennyit általában szoktam.

Igyekeztem elkerülni az olyan helyeket, ahol hozzád hasonló covid-tagadó, felelőtlenül gondolkodók/viselkedők járnak.

2021. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon jo, hogy ilyen figyelmes vagy, de egy elhaladastol nem lesz semmi bajod. Negyed óra beszelgetes kellebe kozelrol. Lehetoleg legyen aktivabb az uritese is, tusszentsen, kohogjon..
2021. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

Milyen érdekes különben, hogy furcsa mód senki sem halt éhen karantén alatt az átmeneti készlethiány miatt, de Covidban de.

:)

Legjobb védekezés a támadás a semmire. Jellemző.

2021. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
39%

#16 Sokan - nem teljesen alaptalanul - féltek attól, hogy az ellátási láncok összeomlanak és üresek lesznek a boltok polcai egy darabig. Aztán ez nem következett be, de tavaly márciusban még nem lehetett tudni. A másik pedig hogy nem volt rossz ötlet egy pár hétnyi készletet összegyűjteni, hogy ha nagyon elszabadul a járvány, boltba se kelljen menni, mert az is fertőzésveszélyes.


Persze jobb lett volna ezt ésszel, de nehéz ilyenkor a tömegeket koordinálni, és messze nem lesz optimális a csoport viselkedése központi irányítás nélkül. Gondolom a közgazdászok, közgazdasági pszichológiával, játékokkal foglalkozó kutatók is gyűjtöttek egy rakás kutatási adatot most.

2021. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9%
17-es ugye ezt 11-esnek szántad, csak félrenyomtad?!
2021. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem normálisak.
2021. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
77%

"Sokan - nem teljesen alaptalanul - féltek attól, hogy az ellátási láncok összeomlanak és üresek lesznek a boltok polcai egy darabig. Aztán ez nem következett be, de tavaly márciusban még nem lehetett tudni."


Nos én akkor nem attól féltem, hogy nem lesz élelmiszer. Biztos voltam benne, hogy szinte korlátlan mennyiségbe be tudunk szerezni élelmet.


Szerintem reálisabb volt annak a veszélye, hogy összeomlik a magyar Forint az Euróhoz képest. És ha a Forintnak nem lett volna értéke, akkor hiába van elég élelem a boltokba, nem tudunk fizetni érte. Én a járvány elején egy csomó Forintot, Euróba váltottam át, így nagyobb biztonságba éreztem magam.

2021. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!