Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik ellene vannak a COVID-olt...

Akik ellene vannak a COVID-oltásnak, ők mitől félnek?

Figyelt kérdés

A saját szervezetük reakciójától nem félnek, ami túlreagálhatja és hónapokig tartó vagy akár végleges egészségkárosodást okoz nekik, de az oltástól igen, ami 1:100 000 eséllyel talán okoz valamiféle gondot.

Ebédnél a kajáldában a random hús veszélyesebb, mint az oltás.


2021. jún. 10. 08:29
 11/92 anonim ***** válasza:
37%

Nézd... elsőként én azt mondanám, hogy ítélkezés és fröcsögés nélkül is ezt meg lehetett volna kérdezni.

Mindennek van kockázata, illetve lehetséges mellékhatása. Azt viszont nem lehet előre tudni, hogy kinek mit hoz a sors. Honnan tudhatom, hogy ha beoltatom magam, akkor nálam mutatkozik-e valamilyen mellékhatás? Sehonnan. Honnan tudhatom, hogy ha nem oltatom be magam, akkor elkapom-e, és ha elkapom, akkor komoly következményei lesznek-e? Sehonnan. Arról lehet csak beszélni, hogy melyik kimenetelnek mennyi nagyjából a valószínűsége. Az, hogy valaki COVID-ban halálozzon el, nagyságrendekkel nagyobb a valószínűsége, mint az, hogy az oltás mellékhatásába haljon bele. Ezt tényként ki lehet jelenteni, elég statisztikai adatunk van már hozzá. De azt, hogy egy adott embernek mi lesz a sorsa, azt nem tudhatjuk. Nem tudhatjuk, hogy ha megkapja az oltást, az fog-e bármilyen panaszt okozni nála. Nem tudhatjuk, hogy ha nem oltatja be magát,akkor elkapná-e a vírust? Nem tdhatjuk, hogy ha oltatja magát, akkor elkapja-e? Nem tudhatjuk, hogy ha elkapja, akkor milyen lefolyású lesz nála? Ezért nem is lehet biztosan jó döntést hozni.

[link]

Ő sem tudhatta előre, hogy bel fog halni. Ha tudta volna, biztos, hogy nem oltatja be magát. De így egy kicsit szerencsejáték is az egész. Ezért nem is etikus senki felett ítélkezni a döntése miatt. Annyit lehet elvárni, hogy az ember viselkedjen másokra nézve felelősségteljesen. Ez pedig nem attól függ, hogy beoltatja-e magát. Vannak bizonyos játékszabályok, amiket betartva nem csak oltással lehet felelősségteljesen viselkedni. issé groteszk, hogy mindenhol meg a fröcsögés azok ellen, akik nem oltatnak, meg sokan egy oltástól felsőbbrendűnek érzik magukat, ugyanakkor pár hónapja arra nem voltak képesek, hogy a buszon normálisan felvegyék azt a rohadt maszkot. Sehol nem lenne már a járvány, ha egy minimális felelősségtudat lett volna az emberekben. De amikor a javában tomboló világjárvány idején sokan kardinális kérdést csináltak belőle, hogy csakazértis elmenjenek Olaszországba meg orvátországba, meg debil ideológiákat gyártottak, hogy ők miért nem fognak csakazértsem maszkot hordani, akkor nem lehet felelősségtudatról beszélni. Ezek után meg talán nem kéne mások szabad döntésén lovagolni. Előbb mindenki nézzen magába, hogy mit és hogyan csinált az elmúlt egy évben!


Nem, nem vagyok oltásellenes. De sokakkal ellentétben nekem a természettudományok nem csak valami felesleges tölteléktantárgyak voltak, "amikre úgysem kell tanulni, mert nem érettségitárgyak". Van fogalmam a mikrobiológiáról és a matematikáról, az elvárható szinten ismerem az immunrendszer működését, és azt is tudom, hogy egy járványt két módon lehet elkerülni: immunizációval és szeparációval. Előbbire ott a védőoltás, utóbbira meg mondjuk a maszk, amit nem pinokkió-módban kellene hordani, meg az, hogy vannak az életben olyan iőszakok, amikor el kéne a se**ünkön ülni. Mindenki döntse el, hogy milyen módon akarja kivenni a részét a közös felelősségvállalásból!

2021. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
75%

10!


Fentebb mar leirtam, de akkor mégegyszer: nem létezik olyan védőoltás, ami teljesen immúnissá tesz egy adott betegség ellen. Az évtizedek óta használt gyerekkorban adott kötelezők se így működnek. A védőoltással -általában- az adott betegség legyengített kórokozóját kapod meg, ami a szervezetedet ellenanyag termelesre keszteti. A te tested az, ami ezt a "munkát" végzi. Van, akinek több ellenanyagot termel a szervezete, van , akinek kevesebbet. Akinek többet termel, annak sokkal kisebb esélye lesz az adott betegsegre, mint akinek keveset.

2021. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
49%
Mert beleesett abba a 0.1 százalékba! De te azt mondtad félsz az oltastol.. Miért félsz? Az ellen példa amit felhoztál az csak az hogy lehet nem használ, de ha nem oltatod be magad az biztosan nem használ..
2021. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
46%

Én nem kérek egy lehet meghalok dologból

Nem fogok ezen vitatkozni

Nem érdekel ki adatja be és ki nem

Ez mindenkinek a sajat döntése

2021. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
22%

"Én nem kérek egy lehet meghalok dologból"


Tehát te nem mész utcára? Hiszen lehet meghalsz, mert elüt egy autó.

Nem eszel? Hiszen annyi minden rákkeltő.

Nincs gáz vagy elektromos áram otthon? Hiszen lehet gázszivárgás vagy rövidzárlat miatt lakástűz.

Amugy az épp hogy nem aggaszt, hogy a covidot kapod el és abban halsz meg?

2021. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
27%

Nincs miről beszél i úgy látom

Nem vita inditonak szántam a hozzászólásom

Van aki így látja a dolgokat van aki úgy

Ennyi...

2021. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
25%

Érdemes azért néha független szakértőt is meghallgatni!


[link]

2021. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
72%
A saját szervezetem reakciójától nem félek. Sok vírust legyőzött már, ez se különb. Nem tartozom semelyik rizikócsoportba sem. Másfél év alatt vagy nem kaptam el a vírust, vagy észre se vettem. Feleslegesnek tartom magamat beoltatni ellene, és vállalni az esetleges mellékhatásokat. Ha már bennem van a vakcina, kivenni már nem tudom, nincs visszaút.
2021. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
91%

Megmondták, hogy az oltás nem véd a virustól, tehát nem kell meglepődni, ha valaki elkapta..

En is ezt kérdezem, akkor mi az értelme? 🙂

2021. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 A kérdező kommentje:

18


Rengeteg, most poszt-COVID-os mondta már ezt. Sok elhunyt is.

Sok olyan is, aki "csak" egy hónapot szenvedett.


Amúgy az én szervezetem hajlamos a túlzott immunválaszokra, így nem kockáztatnék. Ennek jóval nagyobb az esélye, mint az oltás egy a százezerhez valószínűsége

2021. jún. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!