Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az EÜ-okat ugye kötelezik az...

Az EÜ-okat ugye kötelezik az oltásra?

Figyelt kérdés

Kérlek, mondjátok hogy tőlük elvárják?

Mert még mindig van olyan aki nem oltatta be magát. És ők rengeteg emberrel érintkeznek.

Mondjátok,hogy őket az orovosok szépen a jó irány felé terelgetik. Vagy ekkora szakadèk van köztük? Nem magyaráznak el dolgokat néha nekik?

Nem szoktak egymással: orovos-ápoló kommunikálni?



2021. jún. 16. 12:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de tévedhetnek. Ilyen szóba sem jön? Sosem volt még ilyen, hogy egy nagymúltú, híres tudós/tudósok csapata tévedett vagy ha nem is tévedett teljes mértékben, akkor sem teljesen fedte a valóságot az állításuk?


Egyébként nem "himi-humi" ápolók (takarító meg nem is volt, legalább is én olyantól nem hallottam, mert nincs kórházi takarító ismerősöm). Ha ők nem lennének, akkor hiába az oltás, sokkal többen haltak volna meg. Úgyhogy azért tisztelettel kellene beszélni róluk.


Másfelől szinte bárkit meg lehet venni, van az a pénz de én itt nem állítottam sosem ilyet.

2021. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
36%

"Nem, de tévedhetnek. Ilyen szóba sem jön? Sosem volt még ilyen, hogy egy nagymúltú, híres tudós/tudósok csapata tévedett vagy ha nem is tévedett teljes mértékben, akkor sem teljesen fedte a valóságot az állításuk?"


Milyen tévedésről beszélsz? Ezeket neves szakemberek lektorálják = ellenőrzik a valóságtartalmukat és a hitelességüket. Ráadásul ezt nem 1 és nem 2 szaktekintély végzi el egy ilyen neves lapnál.


Azért egy egyszerű számolás nem a világvége, amit el lehet rontani, de levezetem neked:


20000 fő kap vakcinát, nem hal meg senki covidban

20000 fő placebót kap, meghal 20 ember igazoltan covidban


Akkor mi a kérdés? Mit lehet elrontani?

Nézegesd meg egy kicsit ezeket az ábrákat, és gondolkodj el:


[link]

2021. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
65%

Igen, és ez megvan 20.000 főre. Nem milliós nagyságrendre. Tesztkörnyezet nem egyenlő az éles környezettel. Ezt se hagyd ki. Ahány emberi szervezet, annyiféle reakció és mellékhatás lehet, amit a vakcina vált ki. Most ha én meghalok a vakcina beadásától, és a világon egyedül lehet én leszek az az egy, akkor ez nekem vigasz vagy a családomnak?


Nem mellesleg én mindenre úgy tekintek, hogy ha 50 millió ember is állít valamit, ami szerintem h*lyeség, akkor az számomra h*lyeség. Meg lehet győzni nyilvánvalóan de ebben a témában még senkinek sem sikerült. (Mivel még nem telt el elég idő a megfelelő szintű tapasztalat szerzésről - meg hát nyilván mindig lehetnek kivételek).


Ha nekem el kell gondolkodnom, akkor gondolkodj el Te is a leírtakon picit. :)

2021. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
19%

"Igen, és ez megvan 20.000 főre. Nem milliós nagyságrendre. Tesztkörnyezet nem egyenlő az éles környezettel. Ezt se hagyd ki. Ahány emberi szervezet, annyiféle reakció és mellékhatás lehet, amit a vakcina vált ki. Most ha én meghalok a vakcina beadásától, és a világon egyedül lehet én leszek az az egy, akkor ez nekem vigasz vagy a családomnak?"


Ezzel tudod, hogy azt állítod, hogy a világon az eddig forgalomba hozott ÖSSZES gyógyszer,vakcina hatástalan, hiszen "csak" "tesztkörnyezetben" voltak tesztelve? Hiszen mindegyik pont ilyen eljáráson ment át, de SOKKAL kevesebb önkéntesen. 40000 ember egy Phase 3-ban rengeteg, kb. soha nem volt ennyi résztvevő ilyen vizsgálatokban eddig.


Arról a szóról pedig hallottál valaha, hogy reprezentativitás?

Vizsgálok bármit egy megfelelően nagy és megfelelően összeválogatott csoporton (lehet az bármi, politika, kedvenc étel, vagy éppen oltás hatékonyság), akkor a minta alapján nyugodt szívvel lehet a teljes társadalomra vonatkoztató következtetéseket állítani, amik 99%-ban igazak.


Ezt megerősíti, hogy a valós (milliós emberszámon) végzett eredmények is alátámasztják a "csak 20 ezres" mintán tapasztalt eredményeket:


[link]


De gondolom neked a 6,5 millió kevés. Miért nem 65 millió? Vagy 650?


Próbálod felnagyítani a vakcina által okozott mellékhatásokat, miközben a valóság az, hogy tízezrelékekben mérhető dolgokról beszélünk. Aszpirint is szed mindenki, miközben gyomorvérzést okozhat. De még a legegyszerűbb gyógyszereknek is vannak durva mellékhatásaik, csak az épp senkit nem érdekel, mert kicsi a valószínűsége.

2021. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
71%

Nem próbálom felnagyítani, szimplán nem hiszek a vakcinában. Ezért nem is oltatok. Engem nem győzött meg, ahogyan Te sem.

Nem állítottam, hogy hatástalan de egy kiragadott minta eredménye nem húzható rá egy az egyben a teljes populációra. Igen, reprezentativitás. Ez megint egy olyan dolog, hogy vagy igaz, vagy nem. Van, amikor persze 99%-ban megállja a helyét a "kiscsoportos" mintavétel a teljes tekintetében de ezt nem lehet minden életkörülményre ráhúzni.


Ami meg tudna esetleg győzni az 5-10 év tapasztalat az adott oltásokkal kapcsolatban (rövid, hosszú távon kiknél mit okoz), a nem torzított és másított statisztikák, rendes visszacsatolás, minden eset figyelembe vétele és ellenőrzése. Megfelelő és egyhangú, őszinte kommunikáció (nem az, hogy egyik héten mondanak A-t, másik héten meg B-t)! Ez persze a megjelölt időtávra vonatkozóan. Nem féléves távlatban.


Te próbálod megmagyarázni, hogy milyen csodajó az összes vakcina, miközben csak a pozitív oldalát veszed figyelembe. Én meg persze javarészt inkább a negatívat. Pont ezért le sem és rá sem beszélek senkit, én elhatároztam, hogy ilyen bizonytalanságba nem megyek bele, hiszen lehet sosem fogok találkozni a vírussal sem. Ha találkozom, akkor a szervezetem legyőzi, ha nem tudja, akkor így jártam, az én bajom. :)

2021. jún. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
4%
Ember, egy egész országot leoltottak a Pfizer vakcinájával (6,5 millió ember), ami pontosan ugyanazokat az eredményeket adja vissza mint a "kiragadott minta". Akkor miről beszélünk?
2021. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan világban élünk ahol egy újságírónak,vagy ápolónak jobban hisznek az emberek mint orvosnak vagy gyógyszer kutatónak.


Itt írtátom ti is hogy ápoló mondott ezt azt... Matt mennyien vannak kórházban az oltott emberek.

De a lényeget megint írtatok le ti se. Azok a személyek akik most ott vannak, mikor kaptak az oltást?

Mert ugye három hét mire tényleg kialakul a védelem. Addig ba.szjatja mindenki. Sok ember tudatosan megy emberek közé betegen.

És törtènetesen ápoló ez az ismerősöm aki tudta magáról hogy covidos ,lázas volt és bement. A betegek közé a kórházba. :( Értitek?

Meg mindig sok embert nem foglalkoztat az,másbam mekkora kárt okoz.


Az emberek most dacolnak és értelmi alapon hozzák meg a döntést, elutasítják az oltást-mert nekik aztán ne mondja meg senki mit csinaljanak

2021. jún. 18. 18:23
 38/46 A kérdező kommentje:
Érzelmi*
2021. jún. 18. 18:24
 39/46 anonim ***** válasza:
95%

"elutasítják az oltást-mert nekik aztán ne mondja meg senki mit csinaljanak"


Így van.Ne is mondja meg senki.

2021. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
93%
Még mindig nem érted, nincs az emberek egy részének szüksége az oltásra. Nem kérik az önkéntesen választható az oltást csak így szimplán. Minden belemagyarázás és demagóg bullshit nélkül. Eljut ez az információ a tudatodig? Te és hozzád hasonló okostojások mit gondolnak erről, senkit nem érdekel.
2021. jún. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!