Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Még életemben nem voltam...

Még életemben nem voltam influenzás, lehetséges, hogy azért, mert párszor be voltam oltva ellene?

Figyelt kérdés

Párszor be lettem oltva influenza ellen, hogy az idős nagyszüleim ne kapják el tőlem, valamint 2009-ben megkaptam a H1N1 elleni oltást, 2018-ban is kértem influenza elleni oltást. Lehetséges, hogy emiatt nem voltam sohasem influenzás?


(Felsőlégúti fertőzéseket aránylag könnyen kapok el.)


2021. jún. 16. 18:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Én se voltam, és ezekből egyiket se kaptam meg
2021. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Sosem voltam, és oltást sem kaptam soha.
2021. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Én sem voltam még soha, oltás nélkül sem. 🙋
2021. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ettől még nem tudtam meg, hogy az oltás mentett-e meg engem.
2021. jún. 16. 19:04
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én se voltam soha influenzás és oltva se voltam ilyenek ellen.
2021. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%

4

Lol

2021. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo, ezt amugy honnan szeretned megtudni?:DD

En sem voltam soha, nem is oltottak soha ellene.

De akkor vegyuk ugy, hogy neked az oltas segitett, hatasos volt, igy jo? :)

2021. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Onnan szeretném megtudni, hogy egy hozzáértőbb személy talán ismeri ezeknek a hatásmechanizmusát. Ha a szervezet az oltás által megtanul védekezni néhányfajta influenza törzs ellen, az segít-e a többi ellen is valamennyit, főleg évek távlatában.


Rólam tudni kell, hogy ha valakinek mellettem felsőlégúti fertőzése van, nagyjából tuti, hogy elkapom és ha valaki 1 kilométerre tőlem tüsszent egyet, elkapom. Évente 2-3-szor van ajakherpeszem is.

2021. jún. 16. 19:14
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Mit teszel saját egészséged megőrzéséért testi és lelki szinten, az oltáson kívül?
2021. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A fertőzéstől csak az oltás véd meg, vagy ha nem elkerülöm a fertőződés lehetőségét. Esetleg ha kevés a bekerülő vírusszám, akkor még legyűri a szervezetem.


Sajnos szükségem lenne egy teljes kivizsgálásra és egy góckutatásra, csak az államiban egyáltalán nem bízom, viszont ismerősök útján volt tapasztalat a magánnal is.

Egyébként próbálok egészségesen étkezni.

2021. jún. 16. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!