Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Még életemben nem voltam...

Még életemben nem voltam influenzás, lehetséges, hogy azért, mert párszor be voltam oltva ellene?

Figyelt kérdés

Párszor be lettem oltva influenza ellen, hogy az idős nagyszüleim ne kapják el tőlem, valamint 2009-ben megkaptam a H1N1 elleni oltást, 2018-ban is kértem influenza elleni oltást. Lehetséges, hogy emiatt nem voltam sohasem influenzás?


(Felsőlégúti fertőzéseket aránylag könnyen kapok el.)


2021. jún. 16. 18:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
"A fertőzéstől csak az oltás véd meg" LOL :-)
2021. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Na jó, hagyjuk, marad rejtély.
2021. jún. 16. 20:36
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet tudni, az is lehet hogy nem találkoztál beteggel, vagy csak rendben van az immunrendszered, szerintem nem az oltás védett meg, leginkább a szerencse, meg az immunrendszered.
2021. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az oltás de az is lehet hogy a szervezeted természetes úton legyőzi, védekezik. Én sem oltattam soha, és kb. 3-4 évente 1x, 2-3 napra legyűr.
2021. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Ajakherpeszem évente 2-3-szor is van, felsőlégúti fertőzés évente 3-6 alkalommal. Csak a magas lázas, száraz köhögéses, végtagfájdalmas influenza kerül el. Tipikusan torokfájásaim, nátháim, hörghurutjaim vannak.
2021. jún. 16. 21:13
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ajakherpeszt azt nem kapod többször el, azt egyszer elkapod utána időnként előjön, többnyire mikor nagyon nem kéne :D


"felsőlégúti fertőzés évente 3-6 alkalommal. Csak a magas lázas, száraz köhögéses, végtagfájdalmas influenza kerül el. Tipikusan torokfájásaim, nátháim, hörghurutjaim vannak."


Akkor csak mázlid van, vagy valami alap bajod, amitől ezek a tünetek kijönnek, de alapvetően lehet az immunrendszered jó és az influ-t leküzdi.


Ismerősömnek voltak hasonló tünetei, mindig mintha megfázott volna, mondjuk neki nyár közepén is akár havonta, végül kiderült hogy tüdőrákos.

2021. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%
Oké, tehát nem kapod el az influenzát, amitől mondjuk évente 1-2x lennél beteg. Helyette elkapsz más légúti nyavalyákat évi 3-6x, plusz az immunrendszered is elég pocsék lehet, ha ilyen gyakran kijön a herpeszed. Tökre megérte beoltatnod magad... :/
2021. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

17


Ha elolvastad volna, általában az idős nagyszüleim miatt lettem beoltva.


Amúgy az évi 4 nátha mellé nem kellene még az évi 1 influenza, nem igaz?

2021. jún. 17. 06:41
 19/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul azt itt a gyakorin olvasom először, hogy az évente párszori "megfázás" gond. Ráadásul amióta jól kezelem, eléggé rövidek is.
2021. jún. 17. 06:55
 20/26 A kérdező kommentje:

Azért hörghurutom manapság már csak 3-5 évente van.


Inkább az a tipikus, hogy beduzzad az orrnyálkahártyám (ezt sokszor még nem veszem komolyan), elkezd fájni a torkom, nem túl erősen, tüsszögés, orrcsavarás, esetleg pici hőemelkedés. Reggel-este NeoCitrán, esetleg több C vitamin és pár nap alatt elmúlik.

Viszont azt aláírom, hogy az átlag felnőtthöz képest ez gyakrabban fordul elő. Most, hogy több helyen is felmerült itt az oldalon, hogy ezt akár valami alapgond okozhatja, megpróbáltam visszaemlékezni, összeszámolni (vannak határidőnaplóim, amibe mindent beírok, olykor ezt is), évente 2 ilyet tudok "bizonyítani", de jóval többre emlékszem.



Amúgy tünetmentesen voltam bárányhimlős, ez is érdekes. :D

2021. jún. 17. 08:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!