Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan kap időpontot a második...

Hogyan kap időpontot a második covid oltásra, aki orvosi javaslatra más fajta vakcinából kapja a második adagot?

Figyelt kérdés

Háziorvosom beküldte a központba a kérvényt, hogy a súlyos, hosszan tartó mellékhatások miatt más vakcinából kaphassam a második adagot. Csak annyit mondott, hogy majd értesíteni fognak.

Van esetleg itt olyan, aki másik fajta vakcinát kapott második alkalommal?

Felhívtak vagy SMS-t írtak?

Foglalhattál magadnak időpontot, vagy előre egy konkrét időpontot adtak meg?

Mennyit kellett várni az értesítésre?



2021. jún. 29. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet keverni az oltásokat.
2021. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 de, már indokolt esetben, ha tényleg súlyos reakciót okozott, amik nem szerepelnek a normál oltási reakciók között, akkor a háziorvos kezdeményezheti.

Közben már kaptam is időpontot, úgyhogy tárgytalan a kérdés.

Ha valaki számára fontos az infó, akkor engem másnap hívtak, kijelzett mobil számról, konkrét helyre, konkrét időpontot adtak meg.

2021. jún. 29. 15:39
 3/4 anonim válasza:
Megkérdezhetem hogy nálad milyen mellékhatások voltak ami miatt a háziorvosod mást ajánlott ?
2021. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Astrazenecát kaptam első alkalommal. Az oltási reakciók igazából csak 1-2 napig tartottak, azzal még nem lett volna gond. Bár magas lázam volt, nagyon erős hidegrázással, verejtékezéssel, mindenem fájt. Utána viszont 3 hétig folyamatos fejfájásom volt, ami gyógyszerre se múlt el. Azóta is sokkal többet fáj a fejem, mint korábban, és az oltás óta a tarkóm is szokott fájni, ami azelőtt nem. Emellett testszerte viszketés, néhol enyhébb kiütések is megjelentek.

Azt olvastam, hogy a vakcinák keverése miatt gyakrabban fordulnak elő oltási reakciók, úgyhogy a lázat valószínűleg nem fogom megúszni, de a hosszútávú mellékhatások miatt nem ajánlott mégegyszer astrazenecát kapnom. Remélem a Pfizertől nem lesz ilyen. A viszketés miatt allergia gyanú is felmerült. Az is hetekig tartott.

2021. jún. 30. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!