Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől jobb az oltás adta...

Mitől jobb az oltás adta immunitás mint a természetes vírussal való találkozás útján megszerzett immunitás?

Figyelt kérdés
2021. júl. 3. 16:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%
Maga a gyàrtó nemtudja milyen a hatàsa. de ti tudjàtok hogy jó😄
2021. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%
A természetes találkozás a vírussal, minimum akkora immunitást ad mint a vakcina. Ez tudományosan bizonyított tény! Az oltás azoknak segíthet, akik ha megfertőződnek, alapjáraton nagy eséllyel súlyos lefolyású lenne, de az oltás tompítja ezt. Kik ezek? 65 idősebb, ill. krónikus beteg emberek.
2021. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%
Jó hogy mindent tudtok a fidesz tv ből😄
2021. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
14%

12) meg mindenki mas aki 65 ev alatt meghal. Kicsit ugy erzem, 2020-ban ragadtal. Azota a 2. es a 3.hullamban tobb fiatal honfitarsunk is meghalt a virusban. Vagy egesz eleten at szenvedhet a poszt-covid miatt.


Ne haragudjatok, akarmit mondtok, nincs erv amellett, hogy miert ne oltsatok be magatokat.

2021. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

#14:

Csak amellett van érv szinte, hogy miért ne oltakozzunk.

Ne legyen úgy, de ha majd beüt a hosszú távú mellékhatás jó pár oltakozónál, amiről még senkinek a világon fogalma sincs, hogy mik lehetnek akkor lehet nézni...Rövid távon már sok minden kibukott, saját környezetemben is találkoztam már sajnos jó pár emberrel, akiknek felborította a szervezetük működését a vakcina.

A vírus túl van tolva, az elejétől kezdve. Lehet halálos kimenetelű, bizonyos esetekben van "poszt-covid" jelenség is, de azért az sem alakul csak pár embernél. A vakcinával egyedül a fertőzés elkapásának és annak lefolyásának valószínűségeit lehet csökkenteni, ha egyáltalán az oltakozó szervezete képes immunizálni az oltással saját magát.

Úgyhogy pont, hogy az oltás mellett nem igazán szól érv. Nem, nem fékezi meg a járványt, minimálisan segít annak terjedésének megfékezésében de ez nem egy csodaszer, amitől minden jó és szép lesz.

Egyébként lehet sosem fogsz találkozni a vírussal vagy ha mégis akkor, mint az emberek kb 95%-a, tünet nélkül vagy enyhe lefolyással megúszod. Rosszabb esetben beesel abba a 3-5%-ba, akinél picit súlyosabb a lefolyás, marad valami vagy sajnos belehal. Míg az oltás következtében meg majd latolgatod esélyeid, hogy lesz-e valami bajod rövid vagy hosszabb távon, meg "imátkozhatsz", hogy tényleg véd a coviddal szemben, legalább a súlyos lefolyás ellen. (sok esetben még az ellen sem, sajnos).

2021. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%

Utolso: ugy beszelsz az oltas hosszabb tavu mellekhatasairol, mintha az valami kesz teny lenne. 😂 Egyreszt, 0 bizonyitek van arra, hogy barmilyen hosszabb tavu mellekhatasa lenne. Mivel itt egy mRNS molekularol (ami nem DNS vagy RNS a gyengebbek kedveert) van szo, amely nehany napon belul kiurul a szervezetbol, az esely meg kisebb arra, hogy bsrmilyen hosszabb tavu mellekhatast kivaltson. Persze lehet varni 5-10 evet, de akkor pl minden rakos megbetegedest az oltas szamlajara fogjatok irni. A tobbi vedooltas tekinteteben sem volt semmi komolyabb hosszabb tavu mellekhatas. Amirol hallottam, az a nehany szaz pacienst érintő aluszekonysag, amely az altalanos vedooltasban reszesulok kb 0.01%-at ha erintette.


Ezzel szemben a virussal kapcsolatban mas most rendelkezesunkre all tobb tanulmany, hogy milyen hosszabb tavu mellekhatasai lehetnek a virusnak, es ez a lista nyilvan folyamatosan bovul. Nem ertem, hogy aki ennyire bizonytalan az oltas hatekonysagaban, az kicsit sem tart a vírus ismert hosszabb tavu mellekhatasaitol?

2021. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
Egy sima gyógyszernak is lehet hosszutávu mellékhatása. Ez nem ettől fűgg hogy most be épül e a dns be vagy sem a toxikoligia hatása felgyülik a belső szervekbe a májba amit nemtud lebontani ha nem méregtelenitesz és rákot kapsz plussz növeli az alapbetegségek tüneteit.szóval ennek az oltásnak is biztos hogy lesznek hosszutávu melékhatásai nemhiába nemvállalnak felelőséget.
2021. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%

#16:

Lehetnek. Nem mondtam, hogy feltétlenül lesz és ha lesz, akkor is minden oltottnál. De lehet. Bármit, amit a szervezetedbe beviszel, következményekkel járhat. Akár rövid, akár hosszú távon. Az, hogy Te csak aluszékonyságról hallottál, az a Te tájékozatlanságod. Az én ismerősi körömben magam vérnyomás (normál 120-130-ról, oltás után 165-170-re emelkedett meg, vele együtt a pulzus is 60-70-ről 100-110-re, csak gyógyszeres kezelés segített - ez Pfizer után). Páromnak 2 hetes menstruációs késést okozott (nem terhes), azóta sincs teljesen jól. Emellett spontán vetélést, meddőséget és miegyéb "finomságot" okozott és okozhat még. A vérrögképződés már csak a meggyszem a torta tetején levő habon. Persze, ezek sem érintenek jópár embert, de szinte mindenkinél volt valami, ha csak a legkisebb apróság is az oltás után. Rövid távon.


Egyébként meg tájékozódj:

"Mivel itt egy mRNS molekularol (ami nem DNS vagy RNS a gyengebbek kedveert) van szo, amely nehany napon belul kiurul a szervezetbol, az esely meg kisebb arra, hogy bsrmilyen hosszabb tavu mellekhatast kivaltson."

Úgy néz ki, hogy bizonyos mRNS darabkák képesek akár a DNS-be is beíródni, én eddig ilyenben nem hittem, attól függetlenül, hogy elutasítom a covid vakcinákat. (Nem, nem hiszek el minden h*lyeséget, nem lapos a Föld, nem vagyok "gődényista", sem társai...). Amit látok és megbízható forrásnak tartok, azoknak tudok alapot adni. Amit fizetett "szakemberek" mondanak propaganda miatt, azoknak nem hiszek (nálam a szakember a covid témában nem egy Szlávikot meg társait jelentik, az tuti). Statisztika meg olyan, amilyennek láttatni akarják.


Csak, hogy valami alapot is adjak a fentebbi "állításnak", igaz ez az oldal vérnarancsos:

[link]


De van itt egy angol cikk is:

[link]


Természetesen ez is csak egy talány még de az oltások körül is annyi talány meg kérdőjel van, hogy már csak azért sem adatom be magamnak. Ha jól vagyok, akkor feleslegesen nem fogok magamba tuszkolni valamit, ami talán ad valami védelemet egy olyan dolog ellen, amit lehet el sem kapok (1.5 év alatt nem sikerült, szerencsére).

És egyébként nem, nem félek a vírustól. Sem a hosszú távú "mellékhatásaitól".

2021. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
17%

#18

abban te nem lehetsz olyan biztos, hogy nem kaptad el, sok ember abban a szerencsés helyzetben van, hogy tünetmentesen átment rajta ez a nyomorult vírus, többek között én is, de ennek ellenére mégis oltakoztam, én a kínait adattam be magamnak, de ez mellékes, megjegyzem, nem politikai okok miatt választottam a kínai vakcinát, még mielőtt valaki emiatt betámadna

az, hogy a te ismeretségi körödben vannak, akiknek az oltás mellékhatásokkal járt, abból még nem lehet következtetéseket levonni

az én ismeretségi körömben és az ismerőseim ismeretségi köreiben sem volt olyan, hogy valakinek lett volna valami baja az oltástól

persze lehet mondani, hogy hosszútávon lehet valami bajunk tőle, de ennyi erővel egy sima aspirintől is lehetnek a jövőben gondjaid

annyi össszeesküvés elméletről olvastam már, hogy csak röhögni tudok rajtuk, ez az egész hisztéria csak arról szól, hogy vannak bizonyos ember típusok, akiknek semmisem jó, ha karantén van az a baj, ha oltás van az a baj, ha jön egy hullám az a baj, ha az oltással kapsz egy kártyát, amitől valamennyire visszakapod a régi életed az a baj

pedig egyszerű a folyamat, oltakozz és kész, nem bonyolult, bemész, megkapod, kijössz, de akinek ez is nehezére esik az magára vessen, és puffogjon otthon

2021. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó téged olyan könnyen csőbe lehet húzni .Birka hozzàllàs
2021. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!