Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy tudnám elkerülni ezt a...

Hogy tudnám elkerülni ezt a helyzetet? Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Nemrég eldöntöttem, hogy szeretném magam beoltatni koronavírus elleni vakcinával.

Viszont ha lehet, meg szeretném kerülni a körzeti orvosomat és közvetlenül csak és kizárólag az oltóponttal akarok kapcsolatot tartani.


Úgy szeretnék jelentkezni interneten (eeszt pont gov pont hu oldalon) oltási időpontra, hogy a körzeti orvosom ne tudjon róla. Nem érdekes, hogy miért.


1. Szerintetek automatikusan jelzik neki a szándékomat a honlapon való regisztráció után?


2. Lehetséges az, hogy a körzeti orvos ne tudjon arról, hogy én online időpontot foglaltam és ne is kelljen bemennem hozzá előzetesen bármilyen vizsgálatra/elbeszélgetésre?


3. Ha lehetséges, hogyan, milyen módon tudnám a elérni a találkozás elkerülését?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2021. júl. 12. 06:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet

Válts háziorvost, ha a mostaniban nem bízol!

2021. júl. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A "nem lehet" ugye a találkozás elkerülésére volt a válaszod?

Tehát akkor úgy gondolod, hogy mindenképpen be kell mennem hozzá személyesen?

2021. júl. 12. 06:38
 3/8 krwkco ***** válasza:
100%

"1. Szerintetek automatikusan jelzik neki a szándékomat a honlapon való regisztráció után?"

Korábban, amig a körzeti orvosok is kaptak vakcinákat, illetve az ő feladatuk volt a toborzás, hetente listákat kaptak a regisztráltaktól. De nem biztos, hogy ez most is így van, illetve ha hamar választasz oltópontot, akkor valószínűleg nem fogsz a listán szerepelni.

"2. Lehetséges az, hogy a körzeti orvos ne tudjon arról, hogy én online időpontot foglaltam és ne is kelljen bemennem hozzá előzetesen bármilyen vizsgálatra/elbeszélgetésre?"

Nincs semmilyen vizsgálat vagy elbeszélgetés a háziorvossal.

"3. Ha lehetséges, hogyan, milyen módon tudnám a elérni a találkozás elkerülését?"

Nem kell vele találkoznod. Foglalsz egy időpontot oltópontra és csak oda kell elmenned.

2021. júl. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy tudni fog róla, mert az oltás megtörténtét részletesen rögzítik az eesztben. Ki, mikor, hol, mit adott be. Azt pedig látja a háziorvos.
2021. júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

"Azt pedig látja a háziorvos."

Nem látja, csak ha nézi. És ha a kérdező nem megy hozzá rendelésre, akkor hobbiból nem fogja az eeszt-t böngészni.

2021. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy 3-as és 4-es írta: jelentkezhetsz közvetlenül oltópontra, háziorvosoddal nem kell találkozni. Az oltás rögzítve lesz az eeszt felületén, és utólag ezt az orvos is fogja látni. Random biztos nem fogja olvasgatni, de ha pl más ügyben később mész hozzá vagy gyógyszert íratsz, akkor látni fogja. Miért nem váltasz háziorvost? Simán lehet.
2021. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az EESZT-ben láthatja, de külön értesítést nem kap róla.
2021. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most mi az a nagy dolog? Anonim az oldal.
2021. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!