Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírus óta divatos,...

A koronavírus óta divatos, hogy azt mondogatják emberek, hogy bízz a saját testedben/szervezetedben?

Figyelt kérdés
Persze, bízni kell, de orvosi segítség után.
2021. júl. 13. 20:46
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez érdekes válasz volt!


Abszolút nem hiszek a gondolatok teremtő erejében.

Sőt, realista vagyok, és szerintem megvan a helye a félelemnek, dühnek, idegességnek, kétségbeesésnek is. Inkább a megoldások, B, C, D tervek keresését tartom fontosnak.


Egyre materialistább vagyok, a halandó testtel azonosítom önmagam. Viszont miért kellene a szerveimben, de főleg például az immunrendszeremben bíznia a tudatomat alkotó agysejteknek, sejtkapcsolatoknak, kémiai folyamatoknak?


Ha a kevésbé materialista vonalat tekintjük (teljesen tetszik a test, mint barát hasonlat), miért bízzak meg teljesen abban a barátban, amikor sokszor hagy cserben, okoz problémát, bánt és segítséggel kell életben tartani?

2021. júl. 14. 21:26
 12/44 anonim ***** válasza:
77%

Én tudom hogy nem a vakcína fog megmenteni bárkit is

De azt is tudom hogy az immun rendszer sem lesz a megváltónk,persze szükség van rá de nem mindenható.

Hamár mindenkép megfogható dologban kell keresni a gyógymódot akkor a félelem elkerűlése és a magány elkerűlése pont azok a dolgok amiket betiltottak védekezés képen

2021. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
91%
12es ott a pont.9es vagyok,leírom mégegyszer:az immunrendszer erősítése a legtöbb betegsésg ellen eddig bevált.Talán nem?
2021. júl. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
62%
11. Azt nem érted hogy senkit nem érdekel, megbízol-e a szervezetedben vagy sem. Az a te magánügyed. De mivel téged folyamatosan a többi ember érdekel, hogy ők miért bíznak ezért, leírtam miért látják mások másképpen mint te. De ezek szerint nem a válasz érdekelt. Hanem arról szól a történet, hogy mivel te nem bízol, ezért a többi embernek sem kellene. Ezért kérdeztem hogy mi köze a többi embernek hozzád?
2021. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

14



Szerintem senkinek se kellene, mert az emberi szervezet közel életképtelen a modern orvostudomány nélkül.


Ettől még szeretném megérteni, más MIÉRT teszi, pláne, hogy jól látom-e, hogy ez egy új mánia.

2021. júl. 17. 09:52
 16/44 anonim ***** válasza:
62%

Jujjjj kerdezo, nagyon durva dolgokat irsz. Megbocsass, nem sertes, tenyleg, de szerintem te beteg vagy, mentalisan es/vagy fizikalisan. Ez a gondolatod nagyon durva:"sokszor hagy cserben, okoz problémát, bánt és segítséggel kell életben tartani". Remelem, hogy ez a valosagban nem igaz es csak tulzol. Az en esetemben ez igy nez ki: a testem meg soha nem hagyott cserben, nem okozott problemat, nem bantott es nincs szuksege segitsegre az eletben maradashoz. Nem kell eletben tartani, eppen ellenkezoleg o tart eletben engem es eddig meg minden igenyemet, legyen az fizikai vagy szellemi megprobaltatas, maradektalanul kiszolgalta.


Ami a materialista vonalat illeti: neked fogalmad sincs azokrol a molekularis biologiai folyamatokrol, amik a testedben zajlanak es az optimalis mukodest biztositjak. Az agyadnak viszont van, anelkul, hogy ez tudatosodna benned.


14nek pedig tokeletesen igaza van. En keszseggel elhiszem, hogy a te tested nem egeszseges es problemakat okoz neked es nem is kivanok beleszolni abba, hogy ezt te hogyan kezeled, vagy hogyan viszonyulsz hozza. Ugyanakkor neked pedig, mar megbocsass, semmi kozod mas testehez vagy ahhoz valo viszonyahoz, olyan szinten legabbis, hogy megmondd, hogy hogyan kellene csinalniuk szerinted. Ugyanis az, hogy te nem vagy kepes eletben maradni orvostudomany nelkul, nem jelenti azt, hogy mas sem. Ha pedig ezt nem vagy kepes felfogni, az eleg korlatolt gondolkodasra utal.

2021. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Hát a családban mindenkinek van krónikus betegsége és szed gyógyszereket, megboldogult nagymamám az én koromban súlyos allergiás asztmás volt például. Nekem is vannak krónikus betegségeim. A környezetemben is általában van. Vékony embereknek is. Én is megfelelő BMI-jű vagyok, jó, most talán 2 évig elszaladt velem a ló, túlsúlyos kategóriába estem, de már nem. Sportolok is, a vacsorámhoz több a zöldség, mint a (rozs)kenyér, ebédre zöldségköretet kérek általában, sok vizet iszom, ha kell is üdítő, cukormentes... Jó, mondjuk a csoki nagyon kell. És mégis.


Úgy tudom, az emberi test kb 30 évre van tervezve, utána hanyatlik.

Abszolút nem értem, miért kell oltárra emelni.

2021. júl. 18. 10:04
 18/44 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy antibiotikumok, védőoltások nélkül hol lennénk, elegendő megnézni, mi volt a XIX. századig. Vagy azt, hogy a nők hányszor haltak bele a szülésbe.


A gyakori krónikus betegségeken kívül ezek is itt vannak.

2021. júl. 18. 10:18
 19/44 A kérdező kommentje:

A rákról nem is beszélve.

Ugye-ugye, a tast, mint barát, aki sohasem bánt és sohasem hagy cserben.

2021. júl. 18. 10:37
 20/44 anonim ***** válasza:
45%
Tovabbra is extrapolalsz kerdezo. Az emberiseg tulelt - termeszetes szelekcio. Termeszetes, hogy a natural szelekcio (antibiotikumok, vakcinacio stb.) visszaszoritasaval a kevesbe eletkepes egyedek is tulelnek. Az viszont nem, hogy azt kepzelik (vagy inkabb csak szeretnek hinni a sajat megnyugtatasuk vegett), hogy mindenki ilyen. Sajnalom, hogy ennyi korsag sulyt teged es a csaladodat, de ez nem valtoztat azon a tenyen, hogy engem es a csaladomat meg nem. Sot a kozvetlen kornyezetemre sem igazan jellemzo. Sosem voltunk korhazban, senkinek nincs semmilyen kronikus betegsege, egy szem antiobiotikumot, sem semmilyen mas gyogyszert nem szedtunk soha, meg a legbanalisabb leguti fertozesek is elkerulnek. Ez ugyanugy igaz ram, mint a 70 eves edesanyamra, vagy a 96 eves koraban elhunyt nagymamamra es mindenki masra a csaladban. Torodj bele. Tovabbi kellemes onaltatast kivanok.
2021. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!