Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírus óta divatos,...

A koronavírus óta divatos, hogy azt mondogatják emberek, hogy bízz a saját testedben/szervezetedben?

Figyelt kérdés
Persze, bízni kell, de orvosi segítség után.
2021. júl. 13. 20:46
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom, mi alapján gondolod, hogy túlélted volna a járványos gyermekbénulást vagy a torokgyíkot, ráadásul mindenféle gyógyszer nélkül. Mondjuk 200 évvel ezelőtt.


Nomeg ennyire kevés ember egészséges, mint ti. Én nem is ismerek ilyet!


Alapból ha a természetes szelekcióból indulunk ki és feltételezzük, hogy annyi ember makkegészséges, amennyi a XIX. században megélte a 30 éves kort - nem sok, ezt a történelemkönyvekből tudhatjuk.


Tehát te vagy a kisebbség.


Amúgy köszi, hogy lényegében közölted, hogy genetikai hulladék vagyok.

2021. júl. 18. 11:15
 22/44 A kérdező kommentje:

Fura nekem, hogy a mkorona óta páran már-már oltárt emelnek a saját testüknek. :D


Előtte életemben nem hallottam sehol, hogy bízz a szervezetedben, pedig rákosokkal voltam körülvéve, idősek neveltek, így sok halált, egyebet láttam.

2021. júl. 18. 11:36
 23/44 A kérdező kommentje:

"En keszseggel elhiszem, hogy a te tested nem egeszseges es problemakat okoz neked es nem is kivanok beleszolni abba, hogy ezt te hogyan kezeled, vagy hogyan viszonyulsz hozza."


Hogyan kellene viszonyulnom hozzá szerinted? (Tényleg érdekel.)

2021. júl. 18. 12:19
 24/44 anonim ***** válasza:

Nem kerdezo, ismet tevedsz. Azt, hogy a te szavaiddal elve "genetikai hulladek" lennel, nem en kozoltem, az ugyanis te voltal.

Az, hogy az emberiseg tulelt a modern orvostudomany elott is: teny. Az, hogy a modern orvostudomany vivmanyai szamos embert megmentenek a gyerekkori halaltol szinten teny.

Az, hogy ez egyben a termeszetes szelekcio visszaszorulasat es kovetkezmenykent az okoszisztemaban a biologiai egyensuly felborulasat jelenti szinten teny.

Bar a valaszt az eredeti kerdesedre megkaptad 10estol, te tovabbra is azon rugozol itt, hogy te nem elnel tul orvosok es gyogyszerek nelkul. Akkor ki is kozol pontosan es mit?

Itt egyedul te vagy az, aki "genetikai hulladeknak" tartja sajat magat es mivel ezt tudat alatt minden bizonnyal nem tudod elfogadni, megprobalod masokra is kivetiteni, hogy igy szerezz megnyugvast.

Felhivnam tovabba a figyelmedet arra is, hogy az, hogy valami gyakori, kozel sem jelenti azt, hogy az lenne a normalis. Engem pedig egyaltalan nem zavar, hogy esetleg egy kisebbseghez tartozom, eppen ellenkezoleg.


"Hogyan kellene viszonyulnom hozzá szerinted?"


Semmit nem ertettel meg abbol, amit en - es masok is irtak neked. En nem akarom megmondani neked, hogy hogyan kellene viszonyulj a testedhez. Ugy viszonyulsz, ahogy akarsz. En csak arra probaltam felhivni a figyelmedet, hogy ezt ne vetitsd ki masokra.

2021. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Nem vetítettem ki semmit se másokra.


Viszont valószínűleg a 80%-unk nem élne modern orvostudomány nélkül.


Én eleve meg se születtem volna (felmenők betegségei), majd ha mégis, 1 illetve 2,5 évesen kórházban voltam, műtéteket végeztek, szteroidot és antibiotikumot kaptam (bár ha nem dohányzik és iszik velem anyám, valamint normálisan ellát babaként valamint nem tápszeres lettem volna, ki tudja, ezek a kórházlátogatások megtörténtek volna-e).

Olyan 3-5 évente antibiotikumot kell szednem durvább "megfázásra". Talán háromszor próbáltam ki életem során, hogy nem szedtem be / nem mentem (időben) orvoshoz és lettek következményei.


A refluxomat, az amiatti váladékosságomat nem kezeltetem, a koleszterinre orvos mondta 3 éve, hogy még nem kell gyógyszer (valószínűleg már fog kelleni), a seborrhea-mat is most kezdtem kezeltetni. Úgyhogy ezek tekintetében MÉG nem az orvostudomány tart életben, hanem a szerencse.


Viszont tényleg az emberek zöme beteges, van néha olyan megfázása, amit komolyabban kell kezelni, átesik élete során vakbélműtéten, mandulaműtéten, cukorbetegségét kell kordában tartani, rákban, szív-érrendszeri betegségben hal meg és sorolhatnám.


Engem viszont érdekel, hogy szerinted hogyan kellene viszonyulnom a testemhez?

2021. júl. 18. 14:16
 26/44 anonim ***** válasza:

Ne keverd ossze a civilizacios, kifejezetten a nyugati eletmoddal, fokent az elhizassal es a kovetkezmenyes immunszuppresszioval osszefuggo, abbol kiindulo betegsegeket a veleszuletett es egyeb problemakkal.


A kerdesre pedig mar valaszoltam: ugy, ahogy te jonak latod.

2021. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Én például nem vagyok elhízva.

Sportolok is például.

A refluxnak nem tudom, milyen immunszuppressziónak van köze, de szteroidot fogok szedni, ami immunszuppresszáns.


Én azt tartom jónak, hogy megbecsülöm a testemet, mert sokmindenen túltette már magát (például a kisbabakori dolgok) és meghálálja, ha segítséget kap, de nem bízom túlzottan benne, mert a kelleténél többször hagy cserben, bánt, gyenge és ügyetlen.

2021. júl. 18. 14:56
 28/44 anonim ***** válasza:

A civilizacios betegsegeket nem rad ertettem, hanem a felsorolasodra az elozo kommentedben.


Az utolso bekezdesed a - magad viszonyaban - teljesen korrekt.

2021. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Rengeteg vékony, egészségesen élő embernek magas a vérnyomása, lesz rákos, cukorbeteg stb. Egyáltalán nem csupán az életmódon múlik.

Én se hinném, hogy úgy élek, hogy az alapozza meg a magas koleszterinszintet.

2021. júl. 18. 15:12
 30/44 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondogasd magadnak, ha ez megnyugtat, ugyanakkor attol meg nem lesz igaz. A statisztikak nem tamasztjak ala a hitedet.
2021. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!