Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlannal ti szívesen...

Oltatlannal ti szívesen dolgoztok együtt a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én próbálom kerülni őket nem szeretnék elkapni semmit tőlük utálom őket ti hogy vagytok vele?
2021. júl. 21. 12:42
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
85%

10:

Ők pedig miattad aggódhatnak, szóval: 1:1.

2021. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
14%

#11


Nem 1:1, mert Ő, ha akarna se kaphatna oltást, míg a többiek igen.

2021. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

12:

A fertőzőképesség tekintetében tök mindegy, ki miért nincs oltva: nem akar, vagy nem lehet.

2021. júl. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
50%

11


Jó, csak amíg 10-es számára kifejezetten veszélyes a korona a betegsége és a kezelés miatt is, addig a munkatársai számára nem feltétlen az (lehet az, mindenkinek, ezért is veszi komolyan a világ).

2021. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
94%

#10: Eddig nem aggodtal? Az immunszupprimaltakra mas fertozesek is veszelyesek. Tovabba, bar nem PC kimondani, a veszelyeztetettek azok, akikben a virus nagy szamban replikalodni tud, igy nagyobb esellyel terjesztik azt.


Kerdezo, en teged kerulnelek.

2021. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
90%
15 vagyok: Az lemaradt, hogy igy masok is aggodhatnak, sot eddig is aggodhattak volna, ha a kozelukben vagy.
2021. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
98%
Ha az en csoportomban lennel kerdezo, rovid uton megszabadulnek toled. A bomlaszto szemelyek nem kivanatosak.
2021. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
20%

#15 de igen, természetesen aggódtam, de pl egy influenza járványnak kisebb a veszélyessége, mint a COVIDnak.

Egy influenza járványra jól kipróbált terápiák vannak, a COVID ellen meg kevésbé.

#10 voltam

2021. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
38%

15


Amennyire tudom, a köztünk levő legtöbb fertőzés nem veszélyesebb rájuk, mint bárki másra, sőt, volt/van a környezetemben is ilyen személy és sokat olvasgattam róla: lényegében nem is kapnak el gyakrabban fertőzéseket.

Jó, igen, az influenzával vigyázni kell.

Viszont a korona azért veszélyesebb... jó, tudom, itt sokak szerint nem, csak viccből halasztották el az olimpiát, viccből tartják nézők nélkül, sőt, viccből gondolkoznak el rajta, hogy lefújják, viccből kell sok országban még ma is maszk, viccből nem működtek az óvodák Németországban márciusban stb.....


De le lehet ezt is pontozni nyugodtan.


Azt érzem, hogy a 10-essel szemben támadólag léptek fel, egyesekben akkor idegbaj van a korona miatt, hogy a maradék empátia is kiveszett belőletek.


Ti mit csinálnátok, ha szteroidot kellene szednetek (esetleg durvább adagban), vagy Imurant vagy hasonló módon immunszuppresszáns gyógyszer/gyógymód esetén?


Ha ti nem féltek a koronától, akkor szerintetek miért kellene távolságot tartani egy immunszupprimálttól?


Agyrém.

2021. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
78%

#18: Covidra is vannak terapiak, enyhe, kozepsulyos vagy sulyos esetekre is. A veszelyeztetettek eseten mar a korai stadiumban megkezdik az alkalmazast. Bar a tomegsajtoban ezt nem reklamozzak, immunszupprimaltkent errol illene vagy kellene tudnod es hasznos is lenne szamodra.


19: "Amennyire tudom, a köztünk levő legtöbb fertőzés nem veszélyesebb rájuk, mint bárki másra."


Ez nem igaz. Az immunszuppresszio hattereben komplex es egyenenkent eltero molekularis okok allhatnak es ezek fuggvenyeben teljes mas tipusu korokozok jelentenek fokozott kockazatot (mivel ugye kiszurni viszont nem nagyon tudod ezeket a mindennapi elet soran, a fokozott figyelem ajanlott). Ugyanakkor bizonyos esetekben az egeszsegeseknel normalisan a nyalkahartyan, a boron megtalalhato es szamukra semmi problemat nem okozo mikroorganizmusok is fatalisak lehetnek.


Nem tamadolag lepek fel, hanem racionalisan. Az immunszupprimaltaknak mindig vigyazniuk kell magukra, ez eddig is igy volt, es egy szinten tul irrealis elvaras, hogy mindenki mas vigyazzon rajuk es az o szempontjukbol veszelyes is. Meg ha az egyeni felelosseg ki is ment a divatbol az utobbi masfel ev soran.


Az empatiara apellalni az elmult masfel ev soran es pont egy ilyen kerdes alatt, nem kicsit visszatetszo. Legyunk realisak, sokkal nagyobb az esely arra, hogy 10es viszi be a munkahelyere a fertozest, mint egy egeszseges oltatlan ember. Es ebben semmi tamado nincsen. Ellentetben azzal, amit az egeszseges emberek, koztuk a gyerekekkel, az utobbi idoben elszenvedtek es elszenvednek a mai napig.

2021. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!