Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlannal ti szívesen...

Oltatlannal ti szívesen dolgoztok együtt a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én próbálom kerülni őket nem szeretnék elkapni semmit tőlük utálom őket ti hogy vagytok vele?
2021. júl. 21. 12:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%

30


Az oltott nagy valószínűséggel nem lesz beteg, az oltatlan nagy valószínűséggel beteg lesz. Akkor már hogy terjeszthetnék ugyanakkora eséllyel?

Ha szerintetek ez a vakcina másképp működik, mint a feketehimlő, polio, bárányhimlő, torokgyík elleni, akkor az mondjuk érdekelne, hogy miért gondoljátok és melyikre: hagyományos, mRNS, vektor?

2021. júl. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
70%

Nem 30as vagyok, de ilyet (ami az elso bekezdesedben szerepel) csak olyan ember mond, aki semmit nem ert a biologiahoz es a magyar jarvanysajtobol tanulta az immunologiat. Huzd ki a fejed a politikusok es a fizetett, a tudomany hitelet teljesen alaaso jarvanycelebtudosok s*eggebol es vegyel elo egy alapimmunologia konyvet. A virust az terjeszti, akiben replikalodni tud, ezek pedig a propagandaval ellentetben nem a fertozest, tunetmentesen (vagy enyhe tunetekkel) atveszelok. Eddig sem ok voltak es ezutan sem ok lesznek. Vilagosan korulhatarolhato az a csoport, akik nagy esellyel megbetegszenek. Mivel az aktiv immunizacio az immunrendszerre epul, csak annyira hatekony, amennyire az immunrendszer az. Igy a fertozes szempontjabol koruk vagy egeszsegi allapotuk miatt veszelyeztetettek esetben az immunizacio is csokkent hatasfoku, kockazatcsokkentesrol csak az egyen szintjen lehet beszelni. Egy 30 eves egeszseges ember oltatlanul is kisebb kockazatot jelent, mint egy ugyanilyen koru elhizott oltott, vagy egy 65 eves oltott. Az oltott/oltatlan egyszerusitett felosztas tudomanytalan ostobasag.


A masodik bekezdesed is alatamasztja, hogy nem sok kozod van a biologiahoz.

A sikeres immunizaciohoz (tarsadalmi szinten) a kovetkezok szugsegesek:

1. Magas es viszonylag homogen immunizacios hatekonysag (ami gyerekkorban fennall, a felnott populacio eseteben korantsem).

2. Viszonylag konzervalt, alacsony mutacios rataval rendelkezo patogenek, ami a koronavirusra nem igaz.

3. Sterilizalo hatasu, a fertozest is hatekonyan akadalyozo vakcinak, szemben a megbetegedes sulyossagat enyhito leaky vakcinakkal.

4. Az allati rezervoar hianya.


Az altalad peldanak hozott vakcinakra tobb is all a fentiek kozul, mig a koronavirus vakcinakra - platformtol fuggetlenul, egyik sem. A korokozo es a vakcinak inkabb hasonlithato az infuenzahoz es az influenza vakcinakhoz, mintsem az altalad emlitettek barmelyikehez. Vajon miert is nem ahhoz hasonlitjatok?

2021. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
0%

Én például többször is voltam oltva influenza ellen. Mi a baj az influenza elleni oltással?


Miért tér el ez az oltás a többitől? A COVID elleni a többitől?


Miért lettek poszt-COVID-osak tömegesen relatív egészséges emberek?


Miért hunytak el egészségesek?


Ki a veszélyeztetett?

Én reflux-szal, seborrhea-val, magas koleszterinnel, enyhe szívzörejjel az vagyok?

28 éves vagyok, nő, sportolok, zöldséget-gyümölcsöt eszem, most 2 éven át volt egy enyhe túlsúlyom sok csokoládé miatt, de perpill nincs, 23,24 a BMI-m, veszélyeztetett vagyok?


Ki a veszélyeztetett? Nekem nem világos és számomra úgy tűnik, hogy világszerte az orvosoknak sem.


Éppen eleget olvastam az immunrendszerről pár éve, bőven sok volt....

2021. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
90%

Ki mondta, hogy baj van az influenza oltassal? Te kepes vagy egyaltalan ertelmezni az olvasottakat? Nem irom le ujra, amit korabban.


Attol, hogy szamodra valami nem vilagos, ezt ne vetitsd ki masokra.


Eselyekrol, kockazati aranyokrol hallottal-e valaha? Vagy csak annyit amennyit a immunrendszerrol? Ami szerinted sok, objektiven nezve meg keves.


En itt befejeztem veled. Lyukas kancsoba nem ontok tobb vizet.

2021. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
26%

Jó és ki a veszélyeztetett szerinted?


Milyen alapbetegségekkel?



Aspergeresként rengeteg érdeklődési köröm volt, van, de olyan dologról, ami az emberi szervezetben saját maga ellen fordul, nem akarok hobbiból olvasgatni. Főleg, hogy több rizikófaktor is fennáll.

2021. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#35: Mondd te felnott emberkent, hogy viselkedhetsz ennyire gyerekesen? Szamos orszagot illetoen elerhetok az elmult egy ev statisztikai a kockazati faktorokat illetoen. Ha nem vagy hajlando olvasgatni, akkor mit varsz? Hogy valaki mas majd megmondja neked?

Hogy ne mondhasd, hogy nem vagyok segitokesz, itt van egy az USAbol, amit a tobb mint 500 ezer 2020 marciusa es 2021 marciusa kozott korhazba kerulok adatai alapjan allitott ossze a CDC (Centers for Disease Controll and prevention)

[link]

2021. júl. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
26%
Akkor én az vagyok? Nem kicsit félek.
2021. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Jezusom, olvasd el a linkelt dokumentumot. Es ne csak ezt. Szamos tanulmany elerheto a PubMeden, vagy egyes orszagok kormanyzati adatbazisaban. Vagy fordulj a kezeloorvosodhoz.


Ha a nyelvtudas problemat jelent, linkelem neked egy magyar kutatoorvos oldalat (nem, nem konteos, kutatoorvos, a novere pedig a szegedi covid reszleg vezetoje), aki hasznos es hiteles informaciokat oszt meg a koronavirussal kapcsolatban es magyar nyelvu osszefoglalokat is ir hozza. (Szerintem az altalam linkelt CDC tanulmany, vagy egy ahhoz hasonlo is megtalalhato itt, valahol a korabbi posztok kozott.)

[link]

2021. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne dolgoznék vele együtt? Nem veszélyesebb rám, mint bárki más, hiszen az oltott is elkaphatja, és fertőzhet is. Ráadásul én elvileg valamennyire védett vagyok (bár kezdek kételkedni benne, de ez egy másik történet), akkor pláne miért féljek? Érthetőbb lenne, ha ő félne tőlem.

Akiktől tartok, és akikkel nem szívesen dolgoznék együtt, azok a vírus- és járványtagadók, akik a járvány kellős közepén sem hajlandók betartani az alapvető védekezési előírásokat, pl. a maszkviselést.

2021. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2021. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!