Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatok valamit a napok...

Elkaphatok valamit a napok óta köhögő szomszédaimtól?

Figyelt kérdés
3 napja hallgatom, hogy a szomszéd család összes tagja durván köhög. Egész délután kint vannak az udvaron, és ha én is kimegyek, vagy kiülök a teraszra, pár méterre tőlem fuldoklik a négytagú család. Nincsenek karanténban, mert csak délután jönnek haza, de nagyon durván köhögnek. Mekkora eséllyel kaphatom el tőlük a nyavalyájukat?

2021. aug. 6. 19:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Talál megoldást?

Nem hinném, hogy gyakori itt a gyakorin a szakember. Persze, mindenki elmondhatja a "véleményét" vagy tapasztalatát egy adott témában. Ahogy te is, én is azt tettük. Azért van ez az oldal. Néha-neha még hozzáértő is akad. (Most nem csak ezzel a kérdéssel kapcsolatosan értem. Hanem más egyéb dologban is.)

Aztán mindenki mehet a saját feje után. Bár, nem árt mindent- főleg az egészséggel, biztonsággal kapcsolatos válaszokat!- fenntartásokkal kezelni. Jo sokan nem teszik. Egyrészt mert ki tudja ki adta azt a frankó tanácsot ? lehet hogy egy kisiskolás oktat éppen, vagy egy olyan, aki szerint a Balaton az tenger.

Másrészt azért mert ha neki is az/hasonló volt a baja, azzal kengette, azt írták fel neki, az történt vele, még egyáltalán nem biztos, hogy a kérdezőnél is ugyan ezt a helyzet, ugyan úgy reagál stb.

Természetesen most nem erről van szó. Csak arról, hogy semmit sem szabadna készpénznek venni, amit itt valaki leír, akár tapasztalatból írja, akár jóindulatból próbál segíteni, akár csak okoskodik.

Itt ugyan ki vállalja a felelősséget ha a tanácsa miatt bajba kerül valaki? Senki. H.lye volt a kérdező mert hallgatott rá.

Legtöbbször ez nem is probléma, nem olyanok a kérdések. De vannak azért olyanok is, ami igencsak komoly problémákat tudnak okozni ha megfogadja az illető.

Itt valószínűleg nem áll fenn ez a probléma. Én nem tudom. Nem vagyok szakember. Csak egy vegyész.

En nem akarom neki kinelenteni, hogy nem lesz semmi, mert nem értek hozzá. Igaz, a felelősség az övé, de nem lenne tiszta a lelkiismeretem.

De kinek a pap, kinek a papné..

2021. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Nem hinném, hogy gyakori itt a gyakorin a szakember."

Semmi szükség szakértőre ahhoz, hogy ne üljön ki a teraszra, amikor kint köhögnek gyanúsék. Ennyi. Ezzel bűn lenne feltartani a házidokit még telefonon is. Amúgy meg lehet, hogy ő is pont ugyanezt mondaná a kérdezőnek.

2021. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha te mondod..
2021. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Hát, ennek igazán semmi veszélye, semmi mellékhatása se lenne, meg semmi ilyesmi, nem? :) De ha mindenképpen szakértőhöz akarod küldeni, akkor se a házidokihoz irányítsd, hiszen azt akarja tudni, hogy mekkora eséllyel kaphatja el a szomszédok nyavajáját, arra meg nem orvos, hanem leginkább a járványügyben alkalmazott matematikusok tudnának válaszolni. ;-)
2021. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!