Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltottak és oltatlanok, most,...

Oltottak és oltatlanok, most, hogy nem kötelező, hordtok maszkot tömegközlekedésen és zárt helyiségekben?

Figyelt kérdés
(Covid elleni védőoltásról van szó természetesen.)

2021. aug. 10. 04:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
23%

Jaj de sokan lepontoztak. 😂

Rossz dolog szembe nézni a tényekkel, mi?

Nyugodtan dugjátok homokba a fejeteket. Az megy.

2021. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
55%
Oltatlan vagyok, bizonyítottan tele antitesttel (mérettem), tavasszal átestem rajta. Zárt térben hordom, nem csak a korona miatt, egyszerűen sokkal kevésbé betegszem meg a maszkozás óta. Előtte meg minden sz.rt összeszedtem.
2021. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
22%
11-es te mit írtál?Hanyas vagy hogy lepontoztak?
2021. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
28%
Oltott vagyok, nem hordok, ahol nem kötelező, de van nálam, és ha zárt térben valaki köhögni kezd, felrakom. Egyrészt a mutánsok miatt, másrészt mást sem szeretnék összeszedi. Akkor is felrakom, ha valaki büdös pl tömegközlekedésen. Elég sokan vannak, sajnos.
2021. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
44%

13


A 7es válaszoló voltam.


En is tartottam az oltastol, mert egyszer rosszul lettem az influenza ellenitől (val.szeg, mert nem volt egyértelmű). De párom vegyész, elmagyarazta mi van benne., mi hogy működik. Beoltattuk magunkat. Neki nem is volt kérdéses. Semmi bajuk nem volt es azota sem. Pedig nem most volt.

Ami a maszk mellett szól, az az, hogy mi is minden évben betegek voltunk minimum egyszer de volt, hogy többször is. Mióta maszkot kellett hordani, (es azota is felvesszuk zart térben mióta nem kell a kormányunk szerint - mert az immunologusok vagy pl who szerint kéne) nem voltunk betegek 2 éve. Utoljára 2019 januarban voltunk. Ugyhogy bárki bármit mond. Használ. Ha jól viselik. Es olyat, ami véd is ha máson nincs.

Ezt nagyon nehéz megértetni az aluliskolázottakkal, meg az önző ostoba emberekkel.

Na, jöhetnek a piros kezek. 😂 mas ugyse megy. Ahhoz kéne némi ész. 🤘🐑

(Nem neked szól. )

2021. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
60%

#15: Nevetseges, hogy lebirkazol masokat, mikozben te magad is ostoba vagy.


Egyreszt kepzeld vannak olyan emberek, akik maszk nelkul sem lesznek betegek. Peldaul en, akinek meg soha nem volt leguti fertozese, pedig nem elek burokban.


Masreszt, ostoba vagy ha azt kepzeled, hogy a patogenek a megvaltozott kornyezet hatasara (ti. maszk, tavolsagtartas stb.) majd eltunnek. Egy olyan biologiai rendszerbe avatkozol be, aminek a mukodeserol a leghalvanyabb fogalmad sincsen. A megvaltozott korulmenyek evolucios nyomaskent hatva a patogenekre elosegitik a hatekonyabban fertozo variansok ternyereset. Ido es mutacios rata fuggvenye.


Mindekozben meg az immunrendszered kornyezeti hatasokhoz adaptalodo innate reszenek aktivitasa csokken.


Ha csak azok vedekeznek, akik szamara indokolt, akkor oket csak az utobbi erinti valamilyen mertekben, ha viszont az egesz kozosseg, akkor mindketto + az immunitasdeficit, aminek kovetkezmenyeit az alabbi peldakon lathatod.


[link]


[link]


[link]


[link]


Csinalsz, amit akarsz, szerintem senkit nem erdekel, engem legalabbis biztos nem, de tartozkodhatnal a primitiv birkazastol, tekintve, hogy eszed neked se sok van. Tudomanyos muveltseged meg meg kevesebb.

2021. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
36%

Jelenleg nem hordok zárt térben.


Ellenben ősztől lehet, hogy fogok.


Hosszú évekre visszamenő tapasztalatom az, hogy amikor kevesebbet járok emberek közé és/vagy maszkviselés van (szemüveg miatt FFP2/KN95-öt hordok), akkor évente 2-3 náthám van, azok is igen enyhék, különben, "normál" időszakban párhetente vagyok náthás és abból néhány bizony paracetamol szedése ellenére sem enyhe, kb 3 évente egyszer pedig antibiotikumot is kell szednem.


Most a COVID óta nagyon hangosak azok, akik azt állítják magukról, hogy sohasem (nagyon ritkán) kapnak el fertőzéseket és aki gyakran kap el, az kvázi "nyomorék"/egész biztosan egészségtelenül él.


Első munkahelyemen kis irodában voltunk, nem volt légkezelő rendszer (gépi, mesterséges szellőztetés), csak az ablak, ami télen természetesen nem volt elégszer nyitva. Sokan, eleinte kifejezetten túl sokan voltunk a kis irodában.

Hát kb havonta, kéthavonta végigment egy nátha, felsőlégúti fertőzés. A legtöbb emberen végigment az összes, csak pár ember volt, akin nem. Fun fact, hogy általában az egészségesebben élőkön ment végig és az egészségtelenebbül élőkön nem.


Egyébként az ismerősi körömben is van, aki tényleg ritkán kap el valamit (az allergiások, allergiás asztmások, autoimmun betegek általában közülük kerülnek ki, vagy van összefüggés, vagy nem, de olvastam róla, hogy van...), van, aki párhetente. Független ez attól, ki milyen életmódot él.


Így születtünk, esetleg reflux vagy valami bántja a nyálkahártyánkat, eleve gyengébb a nyálkahártyánk, nem teljesen optimális anatómiailag az orrmelléküregünk szerkezete, ki tudja - de valószínűleg orvosilag ilyen okai lehetnek.



Én nem szeretek náthás lenni és életemben párszor volt krónikus szövődménye nátháknak, így szerintem hordani fogom a szövetdarabot. Annyira azért nem zavaró.


Tudom, nyomorék vagyok és/vagy nem törődök az egészségemmel szerintetek, ha gyakran vagyok náthás. :D :D

(A COVID előtt ez nem annyira volt téma, éééérdekes.....)

2021. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
17%

16


Akinek nem inge nem veszi magára.

Várj, elképzelés..aha, oké.

Tehát vannak emberek, akik maszk nélkül sem lesznek betegek. Nahát! Hogy lehetek ilyen ostoba , hogy erre nem gondoltam. Micsoda felfedezés!👍

Es ezek az emberek nagy ívben sz.rnak mindenki másra, akivel csak kapcsolatba kerülnek ugye?Szuper! Máris jobban megértem őket. Kedves tulajdonság. 👌 És persze nagyon jól gátolja egy fertöző légúti betegség terjedését is. Aztaaa! Király! Máris hülyének érzem magam ez hogy nem jutott eszembe? Elképesztő!


Nagyon jól tudod, hogy az összes oltottat "birkázzák " vagy ijesztgetik (2 even belül meghalsz) a maszkot viselőket meg csúfolják "viseld a wc-n is" "virusrettegő" "birka " "szájkosár" "..ha f.osol.." folytassam? Mintha nem tudnád.

Minket ugyan ennyire zavar es sértő. De ha mi mondjuk az nagyon fáj. Pont lesz.rom.

Nem nagyon értem minek foglalkoznak ennyit az oltatlanok az oltottakkal, a maszkot nem viselők a viselőkkel.

Nyugi nem vagyok aluliskolázott és bőven van eszem is, de köszi az aggódást. Nem ez a szakmám. Neked? De van kitől kerdeznem.


Igen, tudom, hogy nem jó mindentől elzárva élni, és nem is élünk. Persze biztos akad, aki igen, legalábbis próbálkozik. Én is olvastam egy olyan tanulmányt, ami a gyerekek immunrendszerével kapcsolatos. Hogy megjelentek náluk olyan betegségek ami nem vagy rég volt. És ezt az elmúlt év bezártsága okozhatta vagy a maszk.Nem volt felkeszulve rá az immunrendszerük.



Amiről te beszélsz az a természetes szelekció. Aki nem bírja az így járt. Sokan gondolják így, addig amíg saját maguk vagy egy szerettük nem kerül bajba. Amíg a saját bőrünkön nem tapasztalják. Az emberek ilyenek, sokszor csak a sokkoló példa rázza fel az apátiából. Nem véletlenül tartunk itt.

Tudod mindenki ragaszkodik az életéhez, akkor is ha nem olyan szerencsés mint ti. Ezzel a vírussal kapcsolatban meg pont ez a probléma. Nem tudod bele tartozol-e.


Engem se érdekel ki-mit csinál. Amíg engem nem érint.


De igazad van. Lealacsonyodtam a szintjükre. Őket ugyse érdekli

mást meg sért. Elnézést kérek érte!

2021. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
26%

18


Másfél éve hallgatom az ilyesmi hozzáállást, ami a 16-os válaszból is látszódik.

Krónikus betegségekkel élek (ahogy a családtagjaim zöme is), ráadásul olyan "alkat" vagyok, aki minden felsőlégúti fertőzést elkap. Az elmúlt másfél évben a COVID-oltásellenesek és a COVID veszélyességét tagadók felől úgy érzem, olyan hangulat árad a családom felé és felém, hogy hogyan képzeljük azt, hogy még élünk, életképtelenek vagyunk, úgyse sokáig élünk. (Meg az is kedvencem, amikor látatlanban ítélkeznek az életmódunk felett.)

2021. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
58%

#18: Ezt az omlengest megsporolhattad volna. A gondolkozásmodod egyszerű, erzelmi alapu és dichotomikus, és mint ilyen árnyalt vélemények befogadására es komplex információk feldolgozására alkalmatlan*. Ebbol kovetkezik, hogy a velemenyeddel barmely ponton egyet nem ertoket kivétel nelkul a masik szekertaborhoz tartozókent azonositod (ez a masik oldal fanatikusaira is jellemzo).


* Ez 19esre is vonatkozik, aki ha nem pusztán a szavakat olvasna, hanem képes lenne összetett mondatok értelmezésére nem írna olyan ostobaságot amilyet es felfogna, hogy a teljes populációt érintő komplex változások a biológiai egyensúlyban a krónikus betegekre nezve kozep- és hosszutavon sokkal hátrányosabb következményekkel járhatnak.


Nekem viszont ehhez semmi közöm sem a szekertaborokhoz, sem a téged ert támadásokhoz. Pusztán arra kívántam felhívni a figyelmedet, hogy a biológiai rendszerek komplexebbek az általad elkepzeltnel es a biológiai egyensúly elobb vagy utobb be fog allni. Ahogyan az immunológiai következmények sem megspórolhatok. Téged pedig jobban és tovabb vedene a maszkod, ha nem tennek populációs szinten szelekciós tényezőve. Ha ennyit sem vagy képes felfogni, nincs több beszelnivalonk. Az érzelmi kitöréseidre nem vagyok kíváncsi.

2021. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!