Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet ez a több napja...

Mitől lehet ez a több napja tartó hasmenés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hétfő éjszaka kezdődött a kálváriám. Akkor éjszaka félóránként szaladgáltam hányni. Kedden egész nap gyengének éreztem magam, hányingerem volt, de ezek kívül semmi. Tegnap viszont már egész nap vízszerű hasmenésem volt, ami ma ugyanúgy folytatódik, a hasam is fáj. Diétát tartom, igazából nem nagyon tudok enni semmit. Zuborog a hasam egész nap. Ma reggel csak ittam, és már rohanni kellett a WC-re. Lázam nincs. A háziorvos sok folyadékot, diétát, széntablettát javasolt, probiotikumot, de semmi változás nincs. :( Mit tehetnék még, hogy végre jobban legyek? Remélem ez nem koronavírus.
2021. aug. 26. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez vagy de, koronavírus, vagy valami más bacit szedtél/ettél össze.

Esetleg valami romlott nyers tejtermék nem volt? Vagy nyers tojás, esetleg valami tojásos krémű sütemény (szalmonella...)???

2021. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Klasszikus fosóshányós vírus, hétvégére jobban leszel.

Probiotikumból Enterolt javaslom, az hasmenés esetén kifejezetten jó.


A gyógyszerek miatt száraz kekszet vagy hasonlót próbálkozz egy-két falatot, hogy ne marják ki a gyomrod, de az ivás a lényeg igazából (tea, húsleves), hogy ne száradj ki.


Jobbulást!

2021. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél be Bolus adstringens tablettát, napi 1 szem 2-3 napig, ettől el kell múljon a hasmenés. Szerintem a probiotikumot nem kell túlzásba vinni. Háztartási keksz, fekete tea ajánlott (semmi zsír, cukor és fehérje), főtt krumpli sózva. A tünetek elmúltával lassan szabad visszatérni a korábbi étrendre. Ha megszűnik a hasmenés, a Bolus adstringens elhagyható, mert székrekedést okozhat.
2021. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj mitől lenne ez koronavírus...ha lebénulna a fél oldalad, már azt is erre fognád?


Sima fosóshányós vírus, ahogy előttem is írták. Igyál sokat és könnyű ételeket egyél. Hasmenésre Imodiumot is bevehetsz.

2021. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Szerencsére itt van egy patika a házzal szemben, átvonszoltam magam. Remélem holnapra már jobb lesz.

2021. aug. 26. 10:12
 6/6 A kérdező kommentje:
A délelőtt jó volt, most megint elkezdődött. :/
2021. aug. 26. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!