Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Végén igaza lesz az oltásellen...

Végén igaza lesz az oltáselleneseknek?

Figyelt kérdés

[link]

Ha igen ez az ősz-tél nem lesz vicces! :(



2021. szept. 13. 16:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
56%

Akkor csak szimplán tájékozatlan vagy (illetve nem a megfelelő forrásokból tájékozódsz.) Továbbá te is bedőlsz az internetes tömegpszichózisnak, mert már mindenünnen az oltásellenességről, sőt vírustagadásról hallani. Néhányan elkezdték (azok, akik eddig is oltásellenesek voltak, és a TBC elleni meg kanyaró elleni vakcinát sem voltak hajlandóak beadatni a gyerekeiknek), aztán szélsebesen terjedni kezdett a neten, mert a hülyeség terjedési sebessége nagyobb, mint a valódi tudományos tényeké.

Amúgy, aki lepontozta a 39-et, ugyan magyarázza már meg a grafikon alakulását, ha az én (logikus) magyarázatom nem tetszik neki.

Akár te is megteheted, kedves 40-es, hiszen természettudományos diplomáid vannak, kell tudj elemezni egy grafikont!

2021. szept. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:

Tájékozatlan Te vagy, aki csak az oltás "pozitív" oldaláról képes és hajlandó tájékozódni. :)

Minek elemezzek bármilyen grafikont is, az adatok, amire alapszanak, azok torzított becslésekből épülnek fel.

Kicsit kis is vannak kozmetikázva, hogy az oltást jobban előtérbe helyezzék.


Tavaly február óta mondogatom, hogy túl van tolva ez a vírusos mizéria, persze kell egyfajta védekezési mód de mostmár világszintű hiszti lett az egészből. A hatékony és megfelelő védekezés helyett csak kapkodások, diszkriminálások mennek világszinten, ez sajnos semmi mást nem jelent, csak hibás döntések sorozatát a védekezésben. Persze van azért 1-2 jól meghozott döntés de az eleje óta el van szúrva kb. az egész.


Ha a vakcina valóban meg tudná állítani a vírust, vagyis legalább a terjedését, akkor az oltottak nem tudnák továbbterjeszteni. De ez sajnos nem így van. Egyébként a vírus véleményem szerint évekig itt fog maradni, mint egy influenza (legalább is nekem hónapok óta úgy tűnik, hogy ez lesz a vége), de majd az "okosok" megmondják. Össze-vissza oltogatás helyett a fertőzés kezelését kellene hatékonyra gyúrni, hogyha valaki elkapja és rosszul viseli, akkor lehessen enyhíteni a tünetein. Nyilván erre is van egy protokoll, ki hogyan jár el de ez is gyenge lábakon áll még most is.


Szóval ne higgy el mindent, csak mert "tudósok", meg "orvosok" mondják. Nem mondom azt sem, hogy el kell utasítani csípőből de az idő a legnagyobb tényező ebben és annak múlásával egyre jobban az derül ki, hogy a vakcina nem vagy nem elég hatékony. Nem véletlenül kell mostmár majd 4-6 havonta az oltottaknak oltatni magukat újra és újra.

2021. szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
8%

#41


Hagyjad, a #42 egy mindent IS jobban tudó, de semmilyen valós bizonyítékkal nem tud szolgálni. “nyisd ki a szemed” “vedd észre mi történik” meg hasonló gyökérségeket durrogtat.


Annak ellenére, hogy elvileg (?) tudományos diplomája van, ha linkelsz neki egy neves szaklapból, lektorált cikkeket, annyi a válasza, hogy “a tudósok is tévedhetnek” “lefizetik őket”. De ha kérsz tőle egy cáfolatot nem vitatkozik mert ő úgy pis jobban tudja :D


Ennyit erről.

2021. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Nem annyi a válaszom, de a tény az tény. :)

Leírtam álláspontomat már többször is, hova vitatkozzak olyan témában, ami meddő? Nem mondtam sosem, hogy jobban tudom, Ti állítjátok magatokról nagy "oltásfanatikusok", hogy na igen, Ti meg a tudósaitok mindent IS jobban tudnak. :)


Ilyen emberekkel nem szoktam vitatkozni, mert hasztalan. Próbáljátok az igazatokat bizonyítani, én meg próbálhatom az enyémet de semmi értelme, mert úgy sem hiszünk egymásnak. :D Szóval inkább ennyit erről, ahogy mondod.

2021. szept. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

44


Olyan nincs, hogy szándékosan ugyanúgy ellenünk dolgozik minden állam és ez ki se derül.


Illetve ha már a mániátok a saját ismerősi kör, mit szólsz ahhoz, ha valakinek több elhunytja is van és több poszt-COVID-osa is?

Ja, hogy azt nem hiszed.


Világszerte több helyen túlterhelt kórházak?

Csak a covid miatt túlterhelt, míg az influenza miatt soha.


Illetve... Akkor te milyen prevenciós intézkedéseket hoznál?

2021. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Az oltások története során egészen pontosan hányszor lett igaza az oltáselleneseknek?


Olvashattok kicsit Andrew Wakefield-ről.


Aztán folytatjuk.

2021. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

"Ilyen emberekkel nem szoktam vitatkozni, mert hasztalan. Próbáljátok az igazatokat bizonyítani, én meg próbálhatom az enyémet de semmi értelme, mert úgy sem hiszünk egymásnak. :D Szóval inkább ennyit erről, ahogy mondod."


Leegyszerűsítem akkor egy teljesen más példán.


Mi azt mondjuk, hogy az alma lehet zöld-sárga-piros színek bármilyen kombinációja.

Hozok neked mindenféle almát, ami ilyen szinű, akár tudományos módszerekkel bizonyítva, hogy "ne a szemünk tévedjen". Erre te azt állítod, hogy az alma amúgy kék színű, csak mi vagyunk a vakok, de 1db kék almát nem tudsz felmutatni, de higyjük el, hogy az bizony kék általában, mert az almafarmon dolgozó ismerősöd csak kék almával találkozik.


Akkor kinek van igaza? :)

2021. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon bugyuta a példád és párhuzamba sem állítható a vakcinákkal. :)

Mindig ilyen h*lye példákkal jöttök, pedig a valóságban nem lehet párhuzamot vonni ilyenek között. De értettem a logikai következtetésed, csak hibás.


Vannak bizonyítékok a "kék" alma létezésére. Olyan emberek tudnak beszámolni róla, akiknek okozott bármilyen problémát is a vakcina. Páromnak a pfizer után teljesen megborult a menstruációja, azóta sincs rendben neki. Kollegámnak (akivel elég jóban vagyok) az első oltást követően megemelkedett a nyugalmi állapotú pulzus és a vérnyomása is, drasztikusan (ülő pozícióban is volt, hogy szédelgett).

Menstruációs példára annyit mondott a nőgyógyász, hogy az oltás következménye, ezzel nem lehet mit tenni, remélhetőleg majd elmúlik.

Kollegám dokija felírt neki béta-blokkolót (vérnyomás csökkentőt), de mondta neki, hogy az oltás miatt van. Amíg szedte (2-3 hónap), kezdett rendbejönni, majd elhagyta a gyógyszereket, pár nap múlva megint kezdődött újra, úgyhogy a mai napig szedi. Lehet akár élete végééig szednie kell.


Linkelgetni azért nem szeretek semmit, mert Ti azt mondjátok, hogy kamu, én meg mondhatom a tiéitekre, nem vagyunk előrébb. Persze ismerek olyat is, aki a covid-ot szívta meg, de kb. fele-fele arányban vannak. Szóval én nem csak tanulmányokra alapozva elhiszek mindent, hanem megnézem azt, hogy kinél mit okoz pl. az oltás és bizonyítható-e hogy tényleg attól van. A fenti esetekben úgy néz ki, hogy igen, attól van.


Nekem nem az számít, hogy igazam van-e vagy sem (ellenben a nagy oltásfanatikusokkal), hanem hogy melyik éri meg jobban: oltatni vagy oltatlannak maradni. Egyelőre nem az oltás mellett szólnak az észérvek a tapasztalatok alapján.


Szomorú, hogy azért nézitek a másikat h*lyének, mert próbál gondolkodni és nem rábólintani mindenre, amit elényomnak. Aztán meg hangosan kiabálni, hogy "igazunk van", lásd már be, hát itt van, megmondták a tanulmányok. Na, ezért nem fecsérelek felesleges időt meddő vitákba. :)

2021. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

"Linkelgetni azért nem szeretek semmit, mert Ti azt mondjátok, hogy kamu, én meg mondhatom a tiéitekre, nem vagyunk előrébb."


Ja, csak az a bizonyos link minden esetben lemarad :D


"Nekem nem az számít, hogy igazam van-e vagy sem (ellenben a nagy oltásfanatikusokkal), hanem hogy melyik éri meg jobban: oltatni vagy oltatlannak maradni. Egyelőre nem az oltás mellett szólnak az észérvek a tapasztalatok alapján."


Ezek szerint továbbra is azt állítod, hogy több "kék alma" van mint zöld, piros és sárga, pedig ez egyszerűen nem igaz :)


Érdekes módon, ha valóban tömegesen jelentkeznének a mellékhatások (nem tagadom a mellékhatásokat, mert vannak), akkor:


-Miért nem áll kígyózó sor az OGYÉI-nél?

-Miért nem áll sor a háziorvosoknál?

-Miért nem állnak kígyózó sorok a kórházak egyes osztályain?

-Elég nagy számú oltott ismerősi körömben 1-2 elhúzódó, de már múló mellékhatást leszámítva (szar közérzet, karfájdalom, kiütések 1-2 hétig) nincs senkinek kutya baja?


Ebből csak a következő dolgok következhetnek:

-Nincs annyi mellékhatás, mint amennyit állítasz

-Ha van is, az annyira minimálisan zavarja az embereket, hogy még orvoshoz sem fordul vele, a mindennapi életben nem korlátozza

2021. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

48


Személyesen nekem ez tök rosszul esik.


Nem is nézek vagy olvasok Ciliéket, mert annyira nem hiszek nekik.

Ellenben egyik érdeklődési köröm az emberi szervezet, régen brutál sokat olvastam az immunrendszerről, főleg annak zavarairól. Plusz volt családtagom, akinek az immunrendszerével voltak komolyabb problémák (nagyon durva allergiás asztma és penicillinallergia).


Mindez alapján magamtól vagyok maximálisan oltáspárti (évek óta az vagyok), tudom, hogy nincs olyan, hogy "immunerősítés", pláne vitamintablettákkal, pláne annak, akinek normál a vitaminszintje (pl az én D-vitamin-szintem az).

Tudom, milyen csúnya dolgokat képes produkálni az immunrendszer, és hogy általában a túlműködése okozza a gondot.


Ezek után még engem birkáznak, agymosottaznak.

2021. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!