Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ez felelőtlen...

Szerintetek ez felelőtlen viselkedés?

Figyelt kérdés
Ma bejött egyik nem közvetlen kolléga dolgozni. Még mindig beteg. Köhög, a hangja el van menve. 2x volt eddig igazoltan covidos 2 pozitív pcr teszttel. Azt mondta, most is ugyanazok voltak a tünetei csak most nem csináltatott pcrt, mert nehogy már ő menjen utána és fizessen. Nem ez a gond, beült a mi irodánkba így 2 órára, maszk nélkül. És látta, hogy eléggé kivagyok ezen bukva. Erre rákérdezett. Majd kijelentette, hogy Ő nem covidos. Mondtam, hogy ne haragudj, de honnét tudod, ha nem készült teszt??? És az, hogy ezek után beül valahova, úgy, hogy maszkot nem vesz fel, holott nincs is jól... Most csak én gondolom, hogy ez gáz??

2021. szept. 21. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Túlreagálod. Nyilván itt a vezetőségnek kellene azt mondani, hogy ha nincs jól akkor ne jöjjön be, táppénz vagy valami legyen.

Ha ennyire f*sol, akkor vegyél fel maszkot. Illetve home office nem megoldható?


Részben igazad van, mert betegen nem kellene bemennie de nem tudhatod, hogy milyen anyagi gondjai lehetnek, ami miatt nem eshet ki a melóból például. Sajnos itt tartunk ma az országban.

2021. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem reagálod túl.

Ha covidos, ha nem: ha egyszer köhög, tehát felsőlégúti betegsége van, akkor tegyen maszkot. Ennyi igazán elvárható.

Nemcsak a covid fertőző és nemcsak azzal lehet megbetegíteni a kollégákat.

2021. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki, hogy engem nem érdekelne, ha elkapom, de a szüleim csak pár napja kapták meg a 3. oltást, mert 2 kínai vakcina után nem volt védettségük és őket féltem, hogy mondjuk tünetmentesen hazaviszem. És megszólal, jah anyukám is azt kapott, neki sem volt. Akkor mondjuk empatikusabb is lehetne... Nekem ez nem szimpi. Ilyen hozzáállással nem csodálkozom, hogy 3x volt covidos
2021. szept. 21. 14:55
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem reagálod túl. Egy bunkó, szarik bele ha más is beteg lesz miatta. Totál ki vagyok ábrándulva a társadalomból, az emberekben miért nincs annyi a másik fele hogy nem fertőzi takonykórosra? Persze elnézve mennyi embert arra se tanít az anyja hogy tegye a szája elé a kezét ha ásít vagy köhög mit is vagyok meglepve 😔
2021. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Semmilyen fertőző betegséggel nem lenne szabad emberek közé menni!
2021. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Túl reagálod.

Még mindig beteg? Vagyis már egy ideje?

Mert akkor már nem a fertőző fázisban van. Senki sem fog egy megfázásos betegséggel több hétig otthon lenni.

Szinte teljesen lehetetlen, hogy 3x legyen covidos.

2021. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még mindig az. Hozzá is tette, hogy még mindig tele van az orra. Dehogy lehetetlen. Hisz nem védekezik. 2x már igazoltan volt. 3. meg ez, ebben biztos vagyok. Maga mondta, hogy a tünetek is ugyanazok...
2021. szept. 21. 15:26
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Neked szerintem igazad van, küldd haza, vagy küldessed a fönökel haza.

Lehet, hogy valóban anyagi nehézségek miatt nem akar otthon maradni, de ez nem ok arra, hogy mások pofájába (bocs) köhögjön.

2021. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is gáz. És felelőtlen bunkóság betegen lefertőzni másokat.

Főnök helyében lennék utasítanám, húzzon tp-re.

2021. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha úgy érted, hogy még mindig beteg, hogy most ment vissza táppénzről, akkor túlreagalod. Egy betegség se fertőz a végtelenségig, azért, mert még van valami maradványtünet.Még a Covid se. Ott is 10 nap után szabadulsz,mert már nem fertőz, de a teszt még 1 hónap múlva is kimutathatja. Én pl.minden nátha után még fél évig köhögök, most is már vagy 2 hete (nem covid.) Akkor sose dolgozzak?
2021. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!