Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaza van Merkely Bélának,...

Igaza van Merkely Bélának, hogy az összes oltatlan elkapja a koronavírust?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 08:15
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Illetve azt mondta, még most sem alakult ki a nyájimmunitás. Akkor még hány embernek kéne beoltatnia magát?
2021. okt. 8. 08:16
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

:-)


A vírus olyan különleges képességekkel bír, hogy akik be vannak oltva azokat messze elkerüli... :-)


Ennyi logikátlan agyament embert, baaaaaszki, tényleg nem baj, ha megfogyatkozik az emberiség, túl sokan vannak már!


A vírust bárki elkaphatja, az oltások hatása meg idővel elhalványodik, azaz mindig kell majd újabb-és-újabb oltást felvenni azoknak is, akik be vannak oltva, még mindig nem látjátok a lényegét az egésznek?


Végülis a kutyáknál ez a módszer már régóta bevállt! :-)



Tehát röviden: ha van egyáltalán hatása az oltásnak, akkor az arra elég, hogyha elkapod a koronát (manapság másban nem is halhatnak meg az emberek, milyen érdekes), akkor is azt éred el vele, hogy nehezebben halsz meg koronában... :-)

2021. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Én be vagyok oltva, mert fontosnak éreztem, de azért ez egy buta, demagóg túlzás.
2021. okt. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Biztosan nem hátrány kérni az oltást, sosem állítottam ilyet amúgy.

De ez az állandó riogatás, össze vissza beszélés már nagyon unalmas.

Talán pont ő nyilatkozta korábban, hogy nem is lesz negyedik hullám.

Ja meg a kedvencem az volt, mikor Gulyás Gergely azt mondta, nem mondhatja meg hány oltott ember fekszik kórhàzban koronavírussal, mert akkor kiadná a személyes adataikat.

Sokaknak ebből a mellébeszélésből van már elege.

2021. okt. 8. 08:29
 5/28 anonim ***** válasza:
21%
Régi mondás: akinek Isten hatalmat és poziciót adott, észt is adott hozzá.
2021. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%

Bárki elkaphatja a vírust. Viszont aki be van oltva az enyhébb tünetekkel átvészeli a fertőzést. Ez a különbség az oltott és a nem oltott között.

Tessék választani, a következményeket elviselni !

2021. okt. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

#4: Örülök, hogy pár embernek már dereng azért valami... :-)


Egyik haverom (aki szintén nincs beoltva) a következőt mondta:


Haver: "csak azt nem értem, hogy az embereket oltás előtt miért nem tesztelik le, hogy a szervezete termel-e ellenanyagot, mert ha igen, akkor megspórólhatnának egy-egy vakcinát, és csak kiváncsiságól elmegyek már tesztet csináltatni, ami 10 000 Ft"


Én: "úgyis azt állapítják majd meg, hogy nem termel semmit a szervezeted és vedd fel a védőoltást" :-)


Egyikünk sem oltás-ellenes, inkább csak hülyeség-ellenesek vagyunk! :-)


A "nyáj-immunitás" is egy szuper kifejezés, mert ennyi birka embert... :-)

2021. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%
Az oltás nem nyújt 100%-os védelmet, mondom ezt oltottként. Mindenki ugyanúgy elkaphatja, csak aki oltatlan, annál komolyabbak lehetnek a tünetek és szövődmények is felléphetnek.
2021. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
36%

Olyan soha nincs, hogy "mindenki" elkapja. Vagy hogy "minden oltatlan". Egyik fertőző betegség sem tudja megfertőzni a lakosság vagy egy embercsoport 100%-át. Szerintem Dr. Merkely Béla azt mondta, hogy a 4. hullám főleg az oltatlanokat fogja érinteni.


Nem akalult ki a nyájimmunitás. Ha kialakult volna, nem lenne 4. hullám. De van. Tehát nincs nyájimmunitás. Hány százaléknak kellene oltottnak lenni? 80-85%. De mivel 40% oltásellenes, ez soha nem lesz meg.

2021. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 krwkco ***** válasza:
29%

"Illetve azt mondta, még most sem alakult ki a nyájimmunitás. Akkor még hány embernek kéne beoltatnia magát?"

Ha óvintézkedések nélkül 1 beteg 8 másikat fertőz meg, amit jellemzőnek mondanak a delta variánsra akkor a közösségi (nem "nyáj") immunitáshoz (1-1/R)*100=(1-1/8)*100=87,5%-os immunitás kell. A jelenlegi 55%-os oltottság + kb. 10-20%-os természetes immunitás akkor elég a járvány megállításához, ha az egy betegből kiinduló fertőzések száma maszkviseléssel vagy távolságtartással 8-ról 3-4-re csökken.

2021. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!