Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A te gyereked mennyire beteges?

A te gyereked mennyire beteges?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hete ovis és egy iskolás gyermekem. Minden nap kapnak béres cseppet, c és d vitamint. Folyamatosan dőlnek ki mellőlük a gyerekek, az oviban pl van aki csak néhány napot volt eddig, a suliban van, aki 2 hete beteg. Az óvónő megjegyezte, hogy az én gyermekem egyedül van, aki nem volt még beteg, az iskolás gyermekem meg harmadagával mondhatja el ugyanezt.

Érdekelne, hogy akinek sokat beteges a gyermeke, vagy akinek pedig még szintén, mint az én gyermekeim is, nem voltak még betegek, az milyen vitamint ad neki.

A nagyobbik gyermekemmel pl 3 év alatt, ketőször kellett orvoshoz mennünk nátha miatt. A kicsivel életében egyszer voltunk betegség miatt.

Amióta lehet, azóta mindegyiknek adom a béres cseppet.


Csak érdekesség képpen kérdeztem. Ha van ledved válaszolj, ha nincs, kérlek menj tovább! Köszönöm. 😊



2021. okt. 10. 20:26
A kérdező szavazást indított:
Nem beteges, adok neki vitaminokat
Nem beteges, de nem kap semmi vitamint
Nagyon beteges, pedig kap vitaminokat
Nagyon beteges, de nem kap semmi vitamint
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Két kisiskolás gyerekem van. Az elmúlt 4-5 évben, amióta szednek vitaminokat, nem hiányoztak a suliból/óvodából. Voltak néha pár napig betegek, de valahogy mindig szünetre/hétvégére esett, és elég gyorsan meggyógyultak. Nálunk is csodálkoztak az óvónők, tanárok, rajtuk kívül 1-2 gyerek volt a csoportban/osztályban, akinek nem volt hiányzása.

D-vitamint és halolajat (omega 3) szednek.

2021. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Ez most a reklám helye?
2021. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért gondolod, hogy reklámozni szeretnék? Írtam volna úgy, hogy "tudjátok, az xy József vitaminja, amimellé c vitamint kell szedni"?

Teljesen mindegy szerintem.


Te mit adsz a gyermekednek?

2021. okt. 11. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gyerekem, magamat tudom felhozni példának. Nagyon egészségtelen életmódon felnövő gyerek voltam (válogatós, semmi zöldség), vitaminokat nem kaptam és egy kezemen meg tudom számolni érettségiig hányszor hiányoztam betegség miatt.

Közben voltak a nagyon egészségesen, immunerősítve felnövő osztálytársaim, akiket akár hetekig nem lehetett látni, olyan gyakran és sokáig voltak betegek.

Szóval szerintem nagyon fontos tényező a hajlam + hogy kezdetben mennyire volt féltve (szüksége van a szervezetnek, ahhoz, hogy patogénekkel találkozzon és az immunrendszere ezáltal dolgozzon, fejlődjön)

2021. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, van benne valami. Viszont az én gyerekeim nem voltak túlféltve (sőt), ahogy én sem gyerekkoromban. Vannak macskáink is, és (ezért most páran biztosan meg fognak kövezni) sosem szoktunk állatsimogatás után kezet mosni. Mégis sokat betegeskedtek a gyerekek is, és én is azelőtt, hogy elkezdtünk vitaminokat szedni. Tehát nekünk észrevehetően jót tettek a vitaminok.

Ezzel szemben érdekes kontraszt a férjem, aki nem szed vitaminokat és alig eszik zöldséget, gyümölcsöt, mégsem beteg szinte soha. Nem tudom, hogy csinálja :)

Összességében én úgy gondolom, hogy aki vitaminok nélkül sem beteg, annak nem kell őket szednie, biztosan így is jól meglesz. Aki viszont állandóan elkap mindenféle nyavalyát, mint mi tettük azelőtt, annak érdemes valamit változtatnia. Lehet, hogy az is elég, ha egészségesebben táplálkozik, többet megy ki a szabadba, jobban odafigyel magára. Ha ez még kevés, akkor érdemes vitaminokat is szednie.

#1

2021. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!