Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem oltatom be magam és...

Ha nem oltatom be magam és nem hiszek a járványban, akkor már megbélyegeznek rögtön, hogy "vírustagadó" "járványtagadó" "oltás szkeptikus" vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval. Tudom, hogy vannak vírusok, sokféle koronavírus, influenzavírus és így tovább. Tudom, hogy vannak megbetegedések, tüdőgyulladások, amik mikor is és melyik évben nem voltak 2020 előtt? Nekem 1978-ban dédmamám halt meg tüdőgyulladásban sajnos, meg se élte mire megszülettem.

Másik ismerősöm volt, 2005 decemberében halt meg kétoldali, gennyes tüdőgyulladás miatt.

A harmadik 2019-ben egy barátom apja, igaz neki még daganat is volt már a tüdején, a tüdőgyulladás csak kitette a pontot az "I"-re.

Barátom apjának mutatták a tüdő felvételeit, CT volt, alig maradt 10% légzőfelülete, hasonló lepusztult tüdeje volt 2005-ben az ismerősünknek is, mint amiket most covidos tüdőként mutatnak. Erre tisztán emlékszem, mert megmutatták az orvosok.

Gondolom sok-sok ilyen eset lehetett még, hiszen a tüdőosztályon ahová bementünk látogatni, sok ilyen lélegeztetett ember volt.


Jelenleg én nem látok mást, mint eddig, egyedi megbetegedések vannak, sokan otthon karanténban pár nap, 10 nap alatt jobban lesznek, a kis része kerül csak kórházva, de ez eddig is így volt!

Egyre több ismerősöm kattant be, egyik már le is törölt a facebook ismerősei közül, mert szerinte vírustagadó vagyok. A vírustagadó az a vírusok létét tagadja, viszont most sem a vírus létét tagadom. Oltás szkeptikus joggal lehetek, nem tudunk semmit a következményeiről. Ráadásul nem vagyok betegeskedő típus, nem látom értelmét és szükségét, hogy beoltsanak. Nem akarok XY miatt beoltva lenni, mert elcseszte az egészségét és nem bír el a vírussal, cseszett kikelni a fotelből egy kicsit tenni magáért, hogy ne vigye el egy náthavírus ha elkapja. Időseket megértem, ők koruknál fogva nem bírnak el vele, de miattuk sem lehetünk bezárva örökké és korlátozva, főleg a gyerekek, akik előtt ott az élet. Ez amit művelnek tragédia, ha valós járvány lenne nem lennének viták, egy feketehimlő idején biztos nem volt kérdés, hogy mit csináljunk, mikor aki elkapta az 60% eséllyel bele is halt. A covidnak az esélye, hogy túléli az átlagember 99.98%. Tehát mire is a pánik és mire ez a megbélyegzés?



2021. okt. 11. 20:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%
Az a te döntésed, hogy felveszed-e vagy sem, de 60 éves kor felett a túlélési esélyek csökkenek, 60% eséllyel belehalnak az idősek és a krónikus betegek. Ezt az oltott-oltatlan cirkuszt én sem értem. Főleg ha egyébként mindkettő normális. Egy dolgot tartok csak utálatosnak, az pedig a vírustagadás, akik mocskos kézzel esznek, egymás leheletét szívják be a a világjárvány kellős közepén, köhögnek és tüsszögnek a tömött buszon/vonaton. Egyszóval azokat bélyegzem csak meg, akik nem ismerik az illemszabályokat. Volt egy ismerősöm, aki a járvány tetőzése alatt úgy hívott át vendégségbe, hogy tocsogott a nyáltól, és 39 fokos láza volt, a minimum az lett volna, hogy szól. Szóval ameddig normálisan viselkedsz, nem köhögsz a másik arcába, kezet fertőtlenítesz, addig egyáltalán nem érdekes, hogy felvetted-e az oltást vagy sem.
2021. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
62%

Ezt démonizélásnak hívják: [link]

Szerintem, a "covid oltás szkeptikus" helyes jelző. Mert az oltás szkeptikus magában az oltásokban kételkedik, de te feltételezem hiszel az orvostudományban, viszont nem hiszel a covid oltásokban.

2021. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
26%

Azt is tudod ugye, hogy nem csak olyan halt már bele aki "cseszett kikelni a fotelből"?

Nekem sportoló ismerősömet vitte el pl.

Szóval, de vírus tagadó vagy, mert a koronavírus veszélyességét nem ismered el, mert ebben a kontextusban a vírus a koronára vonatkozik.

Random, hogy kit mennyire visel meg, ki kerül vele kórhába esetleg hullaházba. A logikád hiányos kissé emiatt.


Az oltásokkal kapcsolatban pedig... hm pl a gyermekbénulás elleni oltást hány év tesztelés után kezdték alkalmazni? Vagy pl a Bexeroval is 'csak' 10 éve oltanak kb. Azok akkor miért ok, csak, hogy 2őt említsek?

Az mrns vakcinák technológiája meg marhára nem új, tesztelik vagy 20éve.

2021. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
30%
Azert nem hiszed el, mert szerencsédre egy ismerősödet sem érintette és senkid nem dolgozik kórházba, mert akkor látnád a valóságot
2021. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
3. Még 68 éves rokonom sem halt meg a covid miatt, sőt nagymamám 84 éves unokatestvére sem. Most akkor? Belehalt egy sportoló, de a jó fizikum ugye tudod a hiányos tudásoddal, hogy nem feltétlen egyenlő jó immunrendszerrel és immunmemóriával? Nekik a kardiovaszkuláris rendszerük jó, ergó a túlélési esélyük jobb, mint egy csökkent fizikumú idős embernek. szóval ki logikája is hiányos te nagyon okos?
2021. okt. 11. 20:32
 6/43 anonim ***** válasza:
38%

"nem hiszek a járványban, akkor már megbélyegeznek rögtön, hogy ... "járványtagadó" ... vagyok?"

Csoda?

2021. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Magát a járványt nem tagadom, influenzajárvány minden évben van. Eddig hiszek benne, hogy vannak légúti fertőzések és tüdőgyulladásos kórképek. De a mindmeghalunk és kipusztulunk ha nem oltatunk, ezt NEM hiszem el!
2021. okt. 11. 20:39
 8/43 anonim ***** válasza:
28%

Tudod a stílus maga az ember. Leírtál valamit amire reagáltam. Te meg itt nagyon okosozol és flegmáskodsz.

Amúgy a kommented épp aláhúzza, amit írtam, vagyis, hogy pont azért is veszélyes a covid, mert teljesen random, hogy kit visz el, ki szenvedi meg, de ezek szerint ez is elkerülte a figyelmedet.

De kár is rád több időt szentelni, mert arrogáns stílusban úgyis csak a magad igazát hajtod. Feltételezem inkább emiatt törölt az ismerősöd, mert tudod sokszor nem az a baj, amit mondanak, hanem ahogy mondják azt.

Tégy amit jónak látsz, aztán majd ne sírj esetleg. 🤷‍♀️

2021. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
37%

"Jelenleg én nem látok mást, mint eddig, egyedi megbetegedések vannak"


31ezer covidos halott van. Tavasszal a 3. hullámban pedig szó szerint alig győztek ellátást nyújtani minden kórházi kezelést igénylő covidosnak. Szinte minden osztályon csak sürgősségi eseteket fogadtak, hogy legyen hely a covidosoknak.


Az egész világ tudományos közege pedig térden állva könyörög a sok okostojásnak, hogy mivel van oltás, akkor légyszi oltassátok már be magatokat, ne haljon már meg annyi ember!

2021. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
8. Ki kezdett arrogáns lenni? Olvasd vissza magad, a bicskát te nyitottad ki elsőnek, nem én. Kérdést tettem fel, senkit sem bántottam benne, csak nem értem ezeket a megbélyegzéseket, mikor engem kutyára nem érdekel, hogy ki oltott és ki nem és ki hisz ebben a cirkuszban és ki nem. Ha elhiszed hidd el. Tégy, ahogy neked jó. De engem se szekáljon senki mert nem fogok maszkot hordani és nem tartok távolságot, járok társaságba és élek. Hadd éljem már az életem, mikor így is alig él az ember, dolgozik, és gondolj bele este 6-ig dolgoztam és akkor rohanjak még a boltba mert 8-kor OV már korlátozza a szabadságot, a bolt bezár és nem mehetsz ki a házból. Ja és délelőtt munka előtt nem mehettem boltba mert akkor az öregek vásárolhatnak, de poénból sokszor az öregekkel volt tele 4-5-kor is a bolt, mert nem mentek 9-12 között. Beteges intézkedések, aminek semmi értelme, ahogyan az oltás reklámozására is pénzek mennek el, közben az emberek nagy része a napi betevőért dolgozik. Azt is látni kéne, hány ember ment tönkre, lett öngyilkos ezek miatt 2 év alatt. Rengeteg! Mennyi gyilkosság történik? Rengeteg! Hová tart a világ?
2021. okt. 11. 20:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!