Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem oltatom be magam és...

Ha nem oltatom be magam és nem hiszek a járványban, akkor már megbélyegeznek rögtön, hogy "vírustagadó" "járványtagadó" "oltás szkeptikus" vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval. Tudom, hogy vannak vírusok, sokféle koronavírus, influenzavírus és így tovább. Tudom, hogy vannak megbetegedések, tüdőgyulladások, amik mikor is és melyik évben nem voltak 2020 előtt? Nekem 1978-ban dédmamám halt meg tüdőgyulladásban sajnos, meg se élte mire megszülettem.

Másik ismerősöm volt, 2005 decemberében halt meg kétoldali, gennyes tüdőgyulladás miatt.

A harmadik 2019-ben egy barátom apja, igaz neki még daganat is volt már a tüdején, a tüdőgyulladás csak kitette a pontot az "I"-re.

Barátom apjának mutatták a tüdő felvételeit, CT volt, alig maradt 10% légzőfelülete, hasonló lepusztult tüdeje volt 2005-ben az ismerősünknek is, mint amiket most covidos tüdőként mutatnak. Erre tisztán emlékszem, mert megmutatták az orvosok.

Gondolom sok-sok ilyen eset lehetett még, hiszen a tüdőosztályon ahová bementünk látogatni, sok ilyen lélegeztetett ember volt.


Jelenleg én nem látok mást, mint eddig, egyedi megbetegedések vannak, sokan otthon karanténban pár nap, 10 nap alatt jobban lesznek, a kis része kerül csak kórházva, de ez eddig is így volt!

Egyre több ismerősöm kattant be, egyik már le is törölt a facebook ismerősei közül, mert szerinte vírustagadó vagyok. A vírustagadó az a vírusok létét tagadja, viszont most sem a vírus létét tagadom. Oltás szkeptikus joggal lehetek, nem tudunk semmit a következményeiről. Ráadásul nem vagyok betegeskedő típus, nem látom értelmét és szükségét, hogy beoltsanak. Nem akarok XY miatt beoltva lenni, mert elcseszte az egészségét és nem bír el a vírussal, cseszett kikelni a fotelből egy kicsit tenni magáért, hogy ne vigye el egy náthavírus ha elkapja. Időseket megértem, ők koruknál fogva nem bírnak el vele, de miattuk sem lehetünk bezárva örökké és korlátozva, főleg a gyerekek, akik előtt ott az élet. Ez amit művelnek tragédia, ha valós járvány lenne nem lennének viták, egy feketehimlő idején biztos nem volt kérdés, hogy mit csináljunk, mikor aki elkapta az 60% eséllyel bele is halt. A covidnak az esélye, hogy túléli az átlagember 99.98%. Tehát mire is a pánik és mire ez a megbélyegzés?



2021. okt. 11. 20:13
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
77%

#19


🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

2021. okt. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már, az intellingenciával jönnek, holott főiskolán kitűnőre diplomáztam, mérnök informatikus vagyok. Qrvára nem az IQ alapján dől el, ez a süket duma, hogy a gyenge képességű, buta emberek biztos, akik nem oltatják magukat, nem foglalkoznak a hatalmas "veszéllyel". Igazolnám magam szívesen nekik a vizsgáim eredményével :) Elegem van már ebből a rettegő síránkozásból, nem fogom se oltatkozni, se egyetlen szabályt betartani és senkire sem vigyázni... vigyázzon mindenki saját magára vagy a gyerekeikre, ez maradjon a trendi. Rám nem kell és sem fogok senkire, mert nem érdekel ez a majomkodás! Élek mint eddig, szabadon, nyugalomban, barátokkal találkozva, sok-sok időt töltve, nem távolságot tartva, izolálva. Ti meg kínlódjatok, oltakozzatok és pusztuljatok akkor felőlem...
2021. okt. 12. 23:27
 23/43 anonim ***** válasza:
84%
Látszik, hogy egy diplomás ember is lehet ostoba :)
2021. okt. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
82%
Hát az intelligens emberek is szenvedhetnek nárcisztikus személyiségzavarban.
2021. okt. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
74%

#23


Nem ostoba. A végtelenségig önző. Es igaza van, ez ma a trendi. A legtöbb ember a saját anyját is oda dobná koncnak, ha az érdeke úgy kívánja. Manapság nem divat sem a tisztelet, sem a tisztesség. Az a fontos, ami "nekem kell". És ez nagyrészt a szülők hibája.

Félnek mindentől. Nem érti, mi az hogy közösségi érdek, és hogy ez miért szükséges számára is. Felesleges erőlködés is megpróbálni megértetni velük. Ezt már nem nevelték beléjük. Csak a saját bőrén fogja tapasztalni ha fogja. Most nem csak az oltástól, virusrol beszélek, hanem az élet egyéb területein, és nem most.

Sok minden megváltozott, és nem feltétlen jó irányba. Ezért nem tudnak az emberek összefogni, együttműködni. Es ezért iranyitgatjak őket, sokszor kissé agresszíven, mert máshogy nem megy. Feleslegesek az észérvek, sokszor már a példa is, egy önző emberre ezek nem fognak hatni.

Nem csak róla beszélek, sok ilyen van. Még a családomban is.

En sem vagyok épp humanista. De fel tudom fogni, hogy saját érdekem is egy "KÖZegészségügyi" helyzet. Ha másért nem hát azért, hogy ne szabályozzák be, mikor hová mehetek. Mert hiába hisztizek ha beb...sszák az orrom előtt az ajtót. Túl sok mindent nem tudok tenni, max a hatsomat a földhöz verni.

De mindenkinek megvan a lehetősége, hogy a saját ura legyen, és magasról tegyen a mindenkire vonatkozó közösségi élet szabalyaira. El kell vonulni a haverokkal vmi senkiföldjére, es ott azt csinál amit akar. Addig mindenki kénytelen alkalmazkodni. Jogosítványt szerezni ha vezetni akar, elviselni a szomszédot vagy vállalni a börtönt ha mégse menne..stb.

Ezért megy a hiszti.

Tudok jó kis szociológiai olvasnivalót küldeni akit érdekel.

2021. okt. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
63%

"Igazolnám magam szívesen nekik a vizsgáim eredményével."

😂😂😂😂😂😂

Egy majmot is meg lehet tanítani autót vezetni, de attól még nem lesz okos. 🤷‍♀️

2021. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Akkor is leszarom a vírust és nem fogok bedőlni a propagandának. Mellesleg egyszer úgyis meghalunk, ha a jó Isten ezt mérte rám, akkor is a vírusban halok meg, ha fejre állok. Ha nem ezt szánta, akkor tuti nem a vírusban még ha szarrá fertőznek akkor sem. Fogjátok már fel, hogy kire mi van mérve, kinek mit szánt a sors, azt el nem kerülheti! Buták vagytok, élni sem bírtok és nem is akartok. Éljetek már csesszétek meg, ne szarjatok be!
2021. okt. 13. 10:12
 28/43 anonim ***** válasza:
85%

#27


Te vagy a legjobban beszarva. Tudod miért?

Mert ezzel foglalkozol állandóan. Ha annyira nem érdekelne, nem lennél ilyen frusztrált. Nem irogatnal ilyen gyakori kérdések oldalra a témával kapcsolatban olyan provokatív stílusban, amire egyértelműen pozitív megerősítést vársz a hasonszőrűektől, ha nem azt kapod kiakadsz, mint egy kisgyerek hisztizni kezdesz.

Mi bajod?

Ha nem érdekel, nem félsz, lesz...rsz mindent és mindenkit, mit pörögsz ezen a témán bizonygatva az ellenkezőjét?! Akkor tényleg sz@rd már le! Nincs jobb dolgod? Semmi másról nem szól már az életed? Semmi kötelezettséged nincs, és amúgy se tennéd, nem? Akkor mi a francot foglalkozol ezzel ennyit? Kész litániákat írsz, mikozben tojsz mindenre. Aha. Ha ennyire nem félsz, meg nem izgat a dolog, akkor ideje lenne úgy is csinálni. Akkor talán mindenki elhinné és nem kéne hisztis p.csa módjára itt toporzékolnod önigazolást keresve.

2021. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
66%

Csakhogy az élet nem a “Végső állomás” című film, ahol létezik a sors, ami ha úgy akarja, akkor biztosan megfertőződsz. Az élet nem ilyen, és nem akarok senkit sem elszomorítani, de a sors a gyenge emberek meséje, hogy kisunnyogjanak a felelősség alól, merthogy csakis te vagy a felelős az életed alakulásáért, nem a sors. A hipotetikus istened pedig nem mert rád semmit, mert ha meghalsz, akkor azt csakis magadnak köszönheted majd. De nem ez a legrosszabb az egészben, hanem hogy te ölsz meg másokat az önzőségeddel.


Igen, mind meghalunk egyszer, de nem mindegy, hogy mikor és hogyan. Vagy szerinted 90 éves kor helyett jobb meghalni fiatalon fuldoklásban a lélegeztetőgépen?

2021. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
85%

"ha a jó Isten ezt mérte rám, akkor is a vírusban halok meg, ha fejre állok. Ha nem ezt szánta, akkor tuti nem a vírusban még ha szarrá fertőznek akkor sem. Fogjátok már fel, hogy kire mi van mérve, kinek mit szánt a sors, azt el nem kerülheti!"

Akkor gondolom, nem használsz biztonsági övet se, sose állsz meg, ha piros a lámpa (téged úgyse baj, ha elcsap a villamos, ha nem az van megírva a sorsod könyvében), nem mész orvoshoz se, amikor beteg vagy meg a gyerekeidet se viszed (majd), nem tartasz be semmiféle szabályt, stb.

A jó Isten észt nem adott neked, hogy használd?

2021. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!