Túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

Koronavírussal kapcsolatos kérdés. Kaptam két Pfizert és szeretnék nemsokára harmadik oltást.

A vírus miatt a mostani magas esetszámok mellett félek beülni egy étterembe vagy elmenni uszodába vagy akármilyen zárt térbe. Az egyetemre elmegyek de ott hordom a maszkot és mások is hordják szóval attól nem félek.

Amikor találkozok valakivel aki azelőtt találkozott emberekkel akik más városból jöttek, akkor is kicsit aggódok.

(Amikor az van, hogy muszáj vele találkoznom mert például albérletben albérlőtárs de ha felmerül, hogy együtt vacsorázik valami pesti ismerőseivel akkor már aggódok)


Nem attól félek, hogy belehalnék hanem a betegségtől. Ha csak annyi a bajom, hogy köhögés, láz, izomfájdalom meg ilyen apróságok, nekem már az is elég idegesítő és még ezt is el akarom kerülni.

Szeptemberben 3 hétig voltam beteg és tartok a covidtól mert nem akarom ezt megint átélni. Akkor nem teszteltem de nem valószínű, hogy covid volt mert hurutos köhögés, hőemelkedés, állandó orrdugulás volt. A hőemelkedés hamar elmúlt de a hurutos köhögés meg az orrdugulás nem.


Örülök, hogy abból meggyógyultam, nem akarok megint elkapni valamit és heteken át azzal kínlódni.


A környezetem szerint túlzásba viszem. Igazuk van?



2021. okt. 28. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha már átestél rajta (bár ez csak feltételezés) és kaptál oltást (ráadásul 3.-at is akarsz), akkor mégis mitől félsz? Ha ezek után is komolyan megbetegszel tőle, akkor azt köszönd meg magadnak meg a nagy óvatosságnak.
2021. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elvileg nem estem át rajta. Szeptemberben valószínűleg nem azt kaptam el hanem valami mást mert én minden szeptemberben beteg vagyok.

Egy másik alkalommal volt egy egyetlen estés hőemelkedésem de az másnapra úgy eltűnt hogy nyoma sem volt.

2021. okt. 28. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Irreális a félelmed.
2021. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

nem nem irreális a félelmed. Egy 25 éves ismerősöm most kapta el 2 moderna után és nincs éppen túl fényesen. (lázas, köhög , izomfájdalma van).

Amúgy ne foglalkozz az emberekkel szerintem és inkább zárkózz be tavaszig az a biztos.

A 3. oltáson én is agyalok, főleg hogy ezzel a bizonyos ismerőssel egy nappal azelőtt mielőtt belázasodott találkoztunk....gondolhatod, nem vagyok túl nyugodt , viszont bevallom hogy engem anno annyira kiütött a sputnyik, hogy félek a 3.oltástól. Azon agyalok, hogy max 3.-nak kérek egy kínait. (a pfizertől tartok, hogy az is kiütne)

Jah és hát ugye az emberek addig néznek téged is hülyének, amíg el nem kapják....gondolj erre és védd magad ahogy csak tudod.

Én amúgy nem nézek tévét és soha nem figyelem a számokat, mindig csak a saját környezetemet figyelem és hát bizony most az elmúlt 2 héten berobbant a vírus.

A baráti társaságban akik tavaly nem voltak betegek most kapásból 5-6 megbetegedésről tudok. (2-nél már biztosan covid)

Oltottak és oltatlanok is vannak köztük.

Illetve kozmetikusom is beteg, plusz a masszőröm is szólt hogy a gyereke osztálya karanténban van és a férje is beteg így lemondta a kezelést, mellette a munkahelyemen is előfordult egy megbetegedés 2 vakcina után...

szóval na..azért ezek nem véletlenek.

Ok rendben bejött a hideg idő is az igaz, na de én személy szerint nem emlékszem, hogy anno októberben ennyi ismerősöm fázott volna meg.

Az influenza szezon is mindig február, márciusban tombolt....

de nyilván azok szerint akik szerint nem létezik covid úgyis megcáfolják ezt.

Szóval szerintem viseld büszkén a maszkot és védd magad , ahogy tudod.

2021. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

"Jah és hát ugye az emberek addig néznek téged is hülyének, amíg el nem kapják."

Márciusban átestem rajta, de továbbra is azt gondolom, hogy a kérdező túltolja.

2021. okt. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
örülj neki, hogy te ilyen szerencsés vagy, hogy enyhe tünetekkel átestél rajta, attól még mindenki szervezete másképp reagál.
2021. okt. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jelenleg igazoltan fertőzöttek 0,23%-a szorul kórházi kezelésre. Tehát a közel 800.000 emberből 798.000 szintén szerencsés. Még mindig nem tűnik túl veszélyesnek.

Forrás: [link]

2021. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!